Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Спорттық ойын. Волейбол."
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді:_________________
Сабақ: Ашық сабақ |
Мектеп: Есту қабілеті бұзылған балаларға арналған №1 арнайы мектеп – интернаты |
Күні : Уақыты: |
Мұғалімнің аты – жөні : Молдабеков Қ |
Сынып : 9 «В» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Бөлім. Тақырыбы: |
Спорттық ойын. Волейбол. |
Оқу мақсаты |
9.1.3.3 Қарапайым арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті білу және анықтау |
Сабақтың тақырыбы |
Волейбол. Ойының техникалық тәсілдерін үйрету |
Сабақтың мақсаты |
Волейбол ойыны техникаларының дағдылары реттілігін білуге үйрету. |
|
Барлық оқушылар орындай алады : |
Волейбол ойнында арнайы спортық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті біледі және анықтайды |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады : |
|
Волейбол ойынында арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылармен реттілікті біледі анықтай алады және техникасын орындай алады |
|
Кейбір оқушылар орындай алады : |
|
Волейбол ойынында арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылармен реттілікті біледі және басқа оқушыларға көрсетіп үйрете алады |
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
Оқушылар сабақ тақырыбына байланысты кейбір сөздерді үш тілдік мақсатта біледі және қолдана алады әр терменің анықтамасын түсндіремін«Ойынға қосу» «подача» «Supply» |
|
Талқылауға арналған сұрақтар : |
|
Волейбол ойыны қандай қабілет қасиеттерін дамытады, |
|
Не себепті .... деп ойлайсыз? |
|
Шапшандық, дәлдік, секіру |
|
Ишара :Допты ойынға қос,ауд,таймаут. |
|
|
|
Алдыңғы оқу: |
Секіру және лақтыру жаттығулары |
Жоспар |
Қысқа мерзімді жоспар |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Басы |
Сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу ,түзелу спортық киміне көңіл бөлу Жаңа сабақтын тақырыбымен,мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. Саптық жаттығулары -Оңға бұрыл -Солға бұрыл -Кері айнал -Секіріп кері айнал Жүру жаттығулары Қол жоғарыда аяқтын ұшымен жүру Қол желкеде өкшемен жүру Қол белде табаның сыртымен жүру Қол белде табаның ішімен жүру Қол кеуде алдында жартылай отырып жүру Қол тізеде толық отырып журу Жүгіру жаттығулары Оң қапталмен қолды алға айналдырып жүгру Сол қапталмен қолды артқа айналдырып жүгіру Қол алда созулы алақанға тізені тигізіп жүгіру Әр адымга тізені көтеріп жүгіру Қол желкеде аяқты алға қайшылап жүгіру Қол желкеде аяқты артқа қайшылап жүгіру Оң сол қапталмен аяқты қайшылап жүгіру Тізені кеудеге тартып секіру Табаның ішкі және сыртына қолды тигізіп жүгіру Секіру жаттығулары Оң аяқпен секіру Сол аяқпен секіру Тізені кеудеге тартып секіру Бір аяққа тұрып оңға,солға секіру Киікше секіру Блокка секіру Жалпы дамыту жаттығулары Б.Қ .А.А.И.К Қол белде басты 4сан оңға 4сан солға Айналдырамыз Б.Қ .А.А.И.К Қол иықта 4сан қолды алға 4сан қолды артқа айналдырамыз Б.Қ .А.А.И.К Қол жанда созулы 4сан блезіктен 4сан шынтақтан 4сан толық айналдырамыз Б.Қ .А.А.И.К Оң қол белде сол қол жоғары 4сан оңға 4сан солға Иілеміз Б.Қ .А.А.И.К Қол тізеде 4сан оңға 4сан солға айналдырамыз Б.Қ .А.А.И.К Қол кеудеалдында созулы 1Оң аяқа отырамз 2Б.Қ 3Сол аяққа отырамыз 4Б.Қ |
Оқу бағдарламасы, мұғалімге арналған нұсқаулық. Ысқырғыш,уақыт өлшегіш |
Ортасы |
Белсенді оқыту әдістері Оқушылар бір біріне қарама қарсы тұрып допты жоғарыдан және төменнен қабылдау техникаларын үйренеді. жаттығуларды бірнеше рет қайталайды Допты ойынға астынан және үстінен қосу түрлерінің техникаларын үйренеді. Оқушыларды екі топқа бөлем 1 «Сұнқар».Допты жоғрыдан қолды толық жазып допты жоғарыдан беру 2. «Тұлпар»Допты қолды алға жұптастырып созып төменен қабылдау |
Волейбол добы |
Соңы |
Қалыпқа келу жаттығулары: Тыныс алу жаттығулары: Бағалау:Басбармақ арқылы бағалау. Үй тапсырмалары:Волейбол добы мен жаттығулар үйден қайталау ғаламтордан волейбол әдістері туралы қарау |
|
Қосымша ақпарат |
Ғаламтордан видороликтерден алынған волейбол ойының арнайы жаттығуларының орындалу тәсілдерін көрсету. |
|
Саралауға-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырмасы қалай түрлендіресіз? Берілген жаттығулардан кейін қабілет денгейі әр түрлі балалар анықталады әр түрлі қабілетті балдарды үш топқа бөлдім Тапсырма: 1. «Сұнқар»тобы жоғарғы қабілетті балалар. Тапсырма:Оларға берілетін тапсырмалар Допты жоғарыдан беру әдісін жетілдіру. 2.«Тұлпар»тобы қабілеті орта денгйлі балалар.Оларға берілетін тапсырма:Төменен допты қабылдау әдісін жетілдіру 3«Қыран»тобы қабілеті әлсіз деңгейлі балалар.Оларға берілетін тапсырма: Төменен және жоғарыдан беру әдісін жетілдіру |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Қалыптастырушы бағалау критерийі 5 балл- . 1 «Сұнқар»тобы 1.Екі ойыншы әрекеті өте жақсы орындайды,допты жоғарыдан ұрып беру. өте жақсы орындайды 4.балл- 2.«Тұлпар»тобы 1.Допты қолды алға жұптастырып созып төменнен қабылдау орташа орындайды 3.балл- 4.«Қыран»тобы 1.Допты жоғрыдан қолды толық жазып допты жоғарыдан беруді өте әлсіз орындайды |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс.Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). Биология,физика,математика |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өттіЖоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз? Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды Бүгінгі сабақта Ойының техникалық тәсілдерін уйренді Өте жоғарғы денгейде өтті |
|
Жоспаланған саралау жақсы денгейде өтті тапсырмалар сәйкес болды уақытты үнемді пайдаландым |
||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1: Волейбол ойнында техниканың сақталуы. 2:Оқушылар реттілікті білу Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1: Оқушылардын ұйымшылдығы 2:Оқушылардын волейбол әдісін ұйымшылдық пен орындағаны Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ? 1:Сабақ кезінде белсенді оқ әдістерін пайдалану 2:Сабақты өз жоспарымдағыдай өткізіп мақсатқа жетуге ұмтылу |