Материалдар / Ашық сабақ: "Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы."
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: "Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы."

Материал туралы қысқаша түсінік
Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы. Зертханалық жұмыс №9 «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы». Пәндік лексика және терминология(академиялық тілін дамыту): Терминдер бойынша меңгерту. Dense-тығыз To digging up-қазбалау Elasticity-серпімділік Fragility-сынғыштық Spongy-кеуекті Stiffness-қаттылық Tubular-түтікшелі «Skin receptor» әдісі арқылы психологиялық ахуал тудыру. (Оқушылар шеңбер бойымен тұрып,бір-бірімен қол ұстасады және сағат тілі бойынша қол қысу арқылы белгі береді)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2022
418
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Биология пәнінен сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

8.3В Қозғалыс

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Айтбаева Н.Е.

Сынып:8 «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы.

Зертханалық жұмыс №9 «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы».

Оқу мақсаттары


8.1.6.2 сүйектің химиялық құрамын, макро және микроскопиялық құрылысын зерттеу

Сабақтың мақсаты

Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысының маңызына және қызметіне эксперимент жасайды.

Бағалау критерийі

  • Сүйек құрылысын ажыратады

  • Сүйектің химиялық құрамына эксперимент жүргізеді

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология(академиялық тілін дамыту):

Терминдер бойынша меңгерту.

Dense-тығыз

To digging up-қазбалау

Elasticity-серпімділік

Fragility-сынғыштық

Spongy-кеуекті

Stiffness-қаттылық

Tubular-түтікшелі


Диалогқа жазуға қажетті сөз тіркестері:

Сүйек құрамы– ...

Сүйек түрлері-...

Құндылықтарға баулу

  • Еңбек өнімділігін арттыру және кәсіптікке бейімдеу,өмір бойы білім алу.

  • Инновациялық даму, кәсіби мамандарды даярлау.

  • Денсаулық сақтау және экономикадағы өрлеу.

Пəнаралық байланыс

Химия

Алдыңғы білім

8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау













Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Skin receptor» әдісі арқылы психологиялық ахуал тудыру. (Оқушылар шеңбер бойымен тұрып,бір-бірімен қол ұстасады және сағат тілі бойынша қол қысу арқылы белгі береді)

Алдыңғы білім:

«Lottery» әдісі арқылы сұрақтар қойлады.

Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді.


Кері байланыс: «Bravo» тәсілі арқылы оқушылар бағалайды.


«Сен білесің бе?» әдісі бойынша сұрақтар қою арқылы мақсатын анықтайды.Сурет «Эйфель мұнарасы»

Екі сұрақ қойылады,сол сұрақ негізінде мақсат анықталады

Сүйектің химиялық құрамы қандай?

Сүйек жасушасы болады ма?

Сабақ тақырыбының мақсатын, бағытын критериалды таныстыру.




















Сабақтың ортасы

1 тапсырма:

«Can you tell me әдісінде «Quizlet»бағдарламасы арқылы жаңа терминтермен жұмыс жүргізіледі.

1.Оқулықта және қосымша берілген мәтіндерді талқылаңдар.

2.Жаңа термин сөздермен танысып ағылшын тіліндегі баламаларын табыңдар. (оқылым,айтылым және тыңдалым дағдыларын қалыптастыру)

Dense-тығыз

To digging up-қазбалау

Elasticity-серпімділік

Fragility-сынғыштық

Spongy-кеуекті

Stiffness-қаттылық

Tubular-түтікшелі


Дескриптор:

- жаңа термин сөздерді ағылшын-қазақ тілдерінде айтады.


Кері байланыс: «Bravo» тәсілі арқылы оқушылар бағалайды.


2 тапсырма: «Lab work» әдісі

1.Methods and materials:

Gloves,three bones:one normal raw bone,one previously fried bone, one bone previously put in vinegar overnight.

(айтылым және тыңдалым дағдыларын қалыптастыру)


Дескриптор:

-Сүйектің құрамын анықтайды.

Кері байланыс: «WOW» тәсілі арқылы бағалайды. (оқушылар бағалайды)


3 тапсырма «WORKSHEET»

(жазылым дағдысын қалыптастыру)

Дескриптор:

- Cүйектің құрылысын және орналасу ретін біледі.

Кері байланыс: «I like» тәсілі арқылы бағалайды. (оқушы бағалайды)



Quizlet.com

















































Сабақтың соңы

4 тапсырма: «Flapper» әдісі

Дескриптор:

- сөздер арасында сәйкестендіру жүргізеді.

Кері байланыс: «Bravo» тәсілі арқылы оқушылар бағалайды.



Кері байланыс: «Болашаққа баспалдақ» әдісі арқылы жасалынады. Әр саты тапсырманы білдіреді . Әр оқушы өз алдындағы қағазға тапсырманы қаншалықты орындағанын белгілейді.


Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақтың мақсаты оқушылар деңгейіне қарай құрастырылған.

Саралау тәсілдері:

-Жіктеу

-Диалог және қолдау көрсету

-Тапсырма

-Бағалау


Критериалды бағалау:

Сабақтың бағалау критерийі құрастырылды, дескриптор әр тапсырмаға құрастырылды. Тапсырмалар кері байланыс арқылы бағаланып отырылады.

Формативті бағалау түрлері: «Bravo»,«WOW»,«I like», «Бас бармақ»,«Болашаққа баспалдақ» тәсілдері.

  • Ынталандыру, қолдау білдіру;

  • Интерактивті тақтамен жұмыс кезінде тоқ көзінен абай болу.

  • Техника қауіпсіздігін сақтау.

  • Шыны ыдыстардың сынығынан абай болу.

Сергіту сәті Warm up

«Jump In Jump Out»

Сабақ бойынша рефлексия

Менің оқушыларым бүгін не үйренді?

Сабақта ештеңеге үйренбеген балалар болады ма?

Сабақта қолданған әдістерім сәтті болады ма?

Оқушылар сабақтан қандай көңіл-күймен шықты?

Мен сыныптағы тәртіпті басқара алдым ба?


Қорытынды баға

Ең табысты екі сәті қандай еді ?

1:

Сабақтың қандай екі сәтін жақсарттым?

1:

Мен сабақта сынып және жекелеген адамдар туралы нені білдім,мен келесі сабақта нені әңгімелеймін.




















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!