|
Бөлім:Су – тіршілік көзі . Қазақстандағы өзен-көлдер |
Мектеп:Б.Соқпақбаев атындағы мектеп-гимназия |
||||
|
Пән: қазақ тілі |
Мұғалім: Кулбаева Роза Илебаевна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Су – қасиетті ұғым Сілтеу есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.1. – тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру; |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтіннен алған ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыра алады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Жұмыс жасау ережені еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық тренинг. «Нейрожаттығу» арқылы сыныпқа кіру. 2.Үй тапсырмасын пысықтау «Бұзылған вагон» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау. Су туралы мақал –мәтелдер:
ТОПТАРҒА БІРІКТІРУ
Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл Мұғалім оқушыларға слайдтан бірнеше суреттер көрсетеді. Төмендегі сұрақтарды қояды?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Мұғалім: Демек балалар, бүгінгі сабақта сендермен су тақырыбына байланысты сұрақтарға жауап беріп, ондағы ақпараттарды қазіргі өмірмен байланыстыратын боламыз және сілтеу есімдігі туралы жаңа ақпарат білетін боламыз. Cілтеу есімдігі туралы видео көрсетіледі. |
Білім алушылар қол саусақтарына арналған нейрожаттығуларды жасау арқылы сыныпқа кіреді. Мұғалім мақалдың басын оқиды, білім алушы жалғастырады. Жалғасын таба алмаған оқушы бұзылған вагон есебінде ойыннан шығады. Оқушылар табиғат суреттерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар суреттер бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқулар видеодан сілтеу есімдігінің ережесін түсініп алады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіз. Аудиомәтін тыңдайды.
1-тапсырма «АШЫҚ ХАТ» әдісі бойынша топтар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар: 1.20 жылда Арал тағдыры қалай өзгерді? Бұрын қандай еді? 2. Мәтін не жайында? Мәтінде айтылған теңіз тарихы туралы не айтуға болады? 3. Қазіргі Арал қандай? Оның мұндай жағдайға түсіуіне не, кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Дескриптор:
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 2-тапсырма Өлең мен суреттің мазмұнын шынайы өмірмен байланыстыра түсіндіріңдер. Сілтеу есімдігін атап өтіңдер.
М.Мақатаев. Мына өлке, мына аймақ, бұл маңда Құлшылық етемін тұрғанға, Құлшылық етемін құмдарға, Тағзым жасаймын қырларға! Шүкірлік етемін қашан да Осы бір Отанда тұрғанға! М.Мақатаев. Дескриптор
ЖЕКЕ ЖҰМЫС 3-тапсырма Желкендерге жазылған сілтеу есімдіктерін құрамына қарай талдаңдар. Осы, бұл, өзінен өзіміз, баршаға, күллі, барлығының, бұған, бәріне
Дескриптор:
|
«АШЫҚ ХАТ» әдісі бойынша топтар сұрақтарға жауап береді. Өлең мен суреттің мазмұнын шынайы өмірмен байланыстыра түсіндіреді. Сілтеу есімдігін атайды. Желкендерге жазылған сілтеу есімдіктерін құрамына қарай талдайды. |
« Тәтті монеталар» арқылы бағалау «Комментарий жасау»
«Мадақтау, Қошеметтеу» арқылы бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=9QYZRL7r7lw слайд |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту Бағалау Үй тапсырмасы 112-бет 5-тапсырма Қазақ тілі «Атамұра» баспасы Кері байланыс «көңіл-күй градусник»
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Су-тіршілік көзі
Ашық сабақ. Су-тіршілік көзі
|
Бөлім:Су – тіршілік көзі . Қазақстандағы өзен-көлдер |
Мектеп:Б.Соқпақбаев атындағы мектеп-гимназия |
||||
|
Пән: қазақ тілі |
Мұғалім: Кулбаева Роза Илебаевна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Су – қасиетті ұғым Сілтеу есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.1. – тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру; |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтіннен алған ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыра алады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Жұмыс жасау ережені еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық тренинг. «Нейрожаттығу» арқылы сыныпқа кіру. 2.Үй тапсырмасын пысықтау «Бұзылған вагон» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау. Су туралы мақал –мәтелдер:
ТОПТАРҒА БІРІКТІРУ
Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл Мұғалім оқушыларға слайдтан бірнеше суреттер көрсетеді. Төмендегі сұрақтарды қояды?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Мұғалім: Демек балалар, бүгінгі сабақта сендермен су тақырыбына байланысты сұрақтарға жауап беріп, ондағы ақпараттарды қазіргі өмірмен байланыстыратын боламыз және сілтеу есімдігі туралы жаңа ақпарат білетін боламыз. Cілтеу есімдігі туралы видео көрсетіледі. |
Білім алушылар қол саусақтарына арналған нейрожаттығуларды жасау арқылы сыныпқа кіреді. Мұғалім мақалдың басын оқиды, білім алушы жалғастырады. Жалғасын таба алмаған оқушы бұзылған вагон есебінде ойыннан шығады. Оқушылар табиғат суреттерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар суреттер бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқулар видеодан сілтеу есімдігінің ережесін түсініп алады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіз. Аудиомәтін тыңдайды.
1-тапсырма «АШЫҚ ХАТ» әдісі бойынша топтар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар: 1.20 жылда Арал тағдыры қалай өзгерді? Бұрын қандай еді? 2. Мәтін не жайында? Мәтінде айтылған теңіз тарихы туралы не айтуға болады? 3. Қазіргі Арал қандай? Оның мұндай жағдайға түсіуіне не, кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Дескриптор:
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 2-тапсырма Өлең мен суреттің мазмұнын шынайы өмірмен байланыстыра түсіндіріңдер. Сілтеу есімдігін атап өтіңдер.
М.Мақатаев. Мына өлке, мына аймақ, бұл маңда Құлшылық етемін тұрғанға, Құлшылық етемін құмдарға, Тағзым жасаймын қырларға! Шүкірлік етемін қашан да Осы бір Отанда тұрғанға! М.Мақатаев. Дескриптор
ЖЕКЕ ЖҰМЫС 3-тапсырма Желкендерге жазылған сілтеу есімдіктерін құрамына қарай талдаңдар. Осы, бұл, өзінен өзіміз, баршаға, күллі, барлығының, бұған, бәріне
Дескриптор:
|
«АШЫҚ ХАТ» әдісі бойынша топтар сұрақтарға жауап береді. Өлең мен суреттің мазмұнын шынайы өмірмен байланыстыра түсіндіреді. Сілтеу есімдігін атайды. Желкендерге жазылған сілтеу есімдіктерін құрамына қарай талдайды. |
« Тәтті монеталар» арқылы бағалау «Комментарий жасау»
«Мадақтау, Қошеметтеу» арқылы бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=9QYZRL7r7lw слайд |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту Бағалау Үй тапсырмасы 112-бет 5-тапсырма Қазақ тілі «Атамұра» баспасы Кері байланыс «көңіл-күй градусник»
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз


сы
суреттерге жалпы ортақ қандай тірек сөздер айтсақ
болады?

















