Сабақ жоспары
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7.1В: Геометрияның алғашқы мәліметтері |
||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Хайдарова Саида |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сыбайлас және вертикаль бұрыштар және олардың қасиеттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.9 сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын білу; 7.1.1.10 сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолдану; 7.1.1.32 перпендикуляр ұғымын біледі. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын, қасиеттерін білу және түсіну; Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін ажырату; Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін тұжырымдау. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым дастыру |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Оқyшылaрдың зейiнiн шоғырлaндырy «flippity net» бағдарламасынан рандом әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру Дұрыс жауаптар тақтада көрсетіледі. Ширaтy жaттығyлaры: «Иә немесе жоқ» әдiсi Оқушылар «ия» немесе «жоқ» деп ауызша жауап береді.
Ширaтy жaттығyы aрқылы оқyшылaрмен бiрiгiп сaбaқтың мaқсaтын aнықтay. |
Сұрақтарға жауап береді |
Өзін – өзі бағалау әдісі |
· Слайд №1 |
|
|
Жаңа сабақ Бекіту тапсырмалар |
Жаңа тақырыппен танысу үшін ютуб арнасынан видеороликті тамашалаймыз. І «Математикалық диктант» әдісі ( сөйлемді толықтырады, жеке орындайды, бірден тексеріледі)
Дескриптор:
Әр топтан екі оқушы өз жауаптарын түсіндіреді. Осылайша барлық оқушыға түсінікті болады. ІІ «Жедел хат» әдісі Мұғалім үш топқа тапсырмалар салынған хат ұсынады. Әр топтан бір оқушы тұрып хат таңдайды. Ішіндеге тапсырмаларды орындайды: І хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 45°, 2) 60°, 3) 75° болса екіншісі неше градус? ІІ хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 120°, 2) 50°, 3) 60° болса екіншісі неше градус? ІІІ хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 20°, 2) 150°, 3) 160° болса екіншісі неше градус? «Көршіңе қонаққа бар» әдісі арқылы тексеріледі, яғни топтар жұмыстарын ауысып тексереді. Дұрыс жауаптар тақтада көрсетіледі. Дескриптор:
ІІІ «Сұрақты қағып ал» әдісі (Үлгерімі төмен оқушыларды жұмыс) Мұғалім оқушыларға топты кезек – кезек лақтыра отырып сұрақ қояды. Оқушы сұрақтарға жауап береді, ал жауап бере алмай қалған жағдайда досы көмекке келеді.
Дескриптор:
Мұғалім оқушылардың жауап беру барысын қадағалап, қажет болған жағдайда түзетулер енгізеді. |
Сөйлемді жалғастырады Тапсырманы бірлесіп орындайды |
«Бас бармақ» әдісі Стикерлер арқылы Қолдап – қолпаштау әдісі Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Сен дұрыс жолдасың! Қатеңді түзетуге талпынысың ұнайды! |
https://you.be/3cxCqlTlulk Слайд №2 аудиожазба Тапсырма салынған хат Слайд №3 Доп |
|
|
Соңы |
Қорытынды: «Миыңның суретін сал» әдісі. Рефлексия.«Менiң қоржыным» әдiсi aрқылы оқyшылaр өз бiлiмдерiн сaрaлaйды. Мaғaн ұнaды....... Мен тiлеймiн....... Мaғaн.... қиын болды. Үйге: Тақырыпты қайталау. Анықтамаларды жаттау |
Оқушылар мидың суретін салып, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар
Ашық сабақ: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар
Сабақ жоспары
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7.1В: Геометрияның алғашқы мәліметтері |
||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Хайдарова Саида |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сыбайлас және вертикаль бұрыштар және олардың қасиеттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.9 сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын білу; 7.1.1.10 сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолдану; 7.1.1.32 перпендикуляр ұғымын біледі. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын, қасиеттерін білу және түсіну; Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін ажырату; Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін тұжырымдау. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым дастыру |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Оқyшылaрдың зейiнiн шоғырлaндырy «flippity net» бағдарламасынан рандом әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру Дұрыс жауаптар тақтада көрсетіледі. Ширaтy жaттығyлaры: «Иә немесе жоқ» әдiсi Оқушылар «ия» немесе «жоқ» деп ауызша жауап береді.
Ширaтy жaттығyы aрқылы оқyшылaрмен бiрiгiп сaбaқтың мaқсaтын aнықтay. |
Сұрақтарға жауап береді |
Өзін – өзі бағалау әдісі |
· Слайд №1 |
|
|
Жаңа сабақ Бекіту тапсырмалар |
Жаңа тақырыппен танысу үшін ютуб арнасынан видеороликті тамашалаймыз. І «Математикалық диктант» әдісі ( сөйлемді толықтырады, жеке орындайды, бірден тексеріледі)
Дескриптор:
Әр топтан екі оқушы өз жауаптарын түсіндіреді. Осылайша барлық оқушыға түсінікті болады. ІІ «Жедел хат» әдісі Мұғалім үш топқа тапсырмалар салынған хат ұсынады. Әр топтан бір оқушы тұрып хат таңдайды. Ішіндеге тапсырмаларды орындайды: І хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 45°, 2) 60°, 3) 75° болса екіншісі неше градус? ІІ хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 120°, 2) 50°, 3) 60° болса екіншісі неше градус? ІІІ хат: Сыбайлас бұрыштардың біреуі 1) 20°, 2) 150°, 3) 160° болса екіншісі неше градус? «Көршіңе қонаққа бар» әдісі арқылы тексеріледі, яғни топтар жұмыстарын ауысып тексереді. Дұрыс жауаптар тақтада көрсетіледі. Дескриптор:
ІІІ «Сұрақты қағып ал» әдісі (Үлгерімі төмен оқушыларды жұмыс) Мұғалім оқушыларға топты кезек – кезек лақтыра отырып сұрақ қояды. Оқушы сұрақтарға жауап береді, ал жауап бере алмай қалған жағдайда досы көмекке келеді.
Дескриптор:
Мұғалім оқушылардың жауап беру барысын қадағалап, қажет болған жағдайда түзетулер енгізеді. |
Сөйлемді жалғастырады Тапсырманы бірлесіп орындайды |
«Бас бармақ» әдісі Стикерлер арқылы Қолдап – қолпаштау әдісі Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Сен дұрыс жолдасың! Қатеңді түзетуге талпынысың ұнайды! |
https://you.be/3cxCqlTlulk Слайд №2 аудиожазба Тапсырма салынған хат Слайд №3 Доп |
|
|
Соңы |
Қорытынды: «Миыңның суретін сал» әдісі. Рефлексия.«Менiң қоржыным» әдiсi aрқылы оқyшылaр өз бiлiмдерiн сaрaлaйды. Мaғaн ұнaды....... Мен тiлеймiн....... Мaғaн.... қиын болды. Үйге: Тақырыпты қайталау. Анықтамаларды жаттау |
Оқушылар мидың суретін салып, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













