|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Асан А |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып:3 «в» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстардың үндесуі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.1.7.1 сөз ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айту (сенбі – сембі, Жангүл –Жаңгүл) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды,сөз ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады (сенбі – сембі, Жангүл –Жаңгүл) Оқушылардың басым бөлігі: ертегіжегі негізгі ойды анықтайды, сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады, сөзде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады; Кейбір оқушылар: ертегінің тақырыбы неліктен олай аталғаны туралы өз пікірін білдіреді, төмендегі суреттердің қайсысы ертегі мазмұныныа сәйкес келетіні туралы өз ойын айтады, тыйым сөздерді қатесіз көшіріп жазады; |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-ертегідегі негізгі ойды анықтайды -тыйым сөздерді, қатесіз көшіріп жазады; -сөзде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады; |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Ой қозғау Берілген уақыт ұғымдарын көрсететін суреттегі сөздерден мақал құрастыр. Мақал мағынасын аш. (Да, қымбат, алтыннан, уақыт), (ел, елу, жаңа, жылда)
Мақал мағынасын ашу, пікір білдіріңдер. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Мақалдың мағынасын ашады, пікірлерін білдіреді |
«Отша-шу» әдісі |
Оқу-лық Қазақ тілі мақал |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10минут 10минут |
1-тапсырма: Ертегіні тыңдаңдар. «Таңды іздеу» Ертегі не туралы? Ондағы негізгі ойды анықтаңдар. Ертегі неліктен «Таңғы іздеу» деп аталады? Өз пікірлеріңмен бөлісіңдер. «Қараңғы түн», «таң» сөздерінің мағынасын дерексөздерден біліп ал. Төмендегі суреттердің қайсысы ертегі мазмұнына сәйкес келеді? Өз ойыңды дәлеледеңдер. Түсіндірме сөздікпен жұмыс. Қараңғы түн, таң сөздерінің мағынасын анықтау. Қараңғы түн — жарық жоқ, қараңғылыққа шомған, түнек.
Таң -жаңа күннің көрінісі, жаршысы Дескриптор: -ертегінің негізгі ойын анықтайды(1б) -«Қараңғы түн», «таң» сөздердің мағынасын дерексөздерден біліп алады(2б) -төмендегі суреттерді сәйкестендіреді(1б) -сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен бөліседі (1б) 2-тапсырма: Сөздерді оқып, көшіріп жазыңдар. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырыңдар Үлгі: Жазылуы айтылуы Басшы башшы Дескриптор: -сөздерді қатесіз көшіріп жазады(1б) -сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады(1б) 3-тапсырма. Тыйым сөздерді көшіріп жазыңдар Дескриптор: -тыйым сөздерді көшіріп жазады(1б) -мағынасын түсіндіреді(1б) |
Ертегіні тыңдайды, негзігі ойын анықтайды, өз пікірлерімен бөліседі, суреттерді ертегі мазмұнына сәйкестендіреді
Сөздерді оқып, көшіріп жазады, сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады
Тыйым сөздерді қатесіз көшіріп жазады, мағынасын түсіндіреді |
5балл 2балл 2балл Барлығы 9балл |
Оқу-лық 72-73бет Түсін-дірме сөздік Тарат па |
||
|
Сабақтың аяғы 5минут |
Кері байланыс «Тест » әдісі Тест сұрақтары: 1) Дұрыс жазылған сөзді белгіле а) жұмысшы ә) жұмышшы б) жұмызшы 2) «Ауызша» сөзінің айтылуын белгіле. а) ауұшша ә) ауызшша б) ауышша 3) «Ұшшаң» сөзінің жазылуын белгіле. а) ұщсан ә) ұшсаң б) ұшзсаң Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Сұрақтарға жауап береді Тест орындайды
|
«Басбар-мақ» әдісі |
Үйге: 2-жатты-ғу, 73бет Ереже жаттау |
||
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр |
|
Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар |
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:3 «» |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Уақыт
Педагогтің аты -
жөні
Асан
А
Күні
Сынып:3
«в»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Пәні
Қазақ
тілі
Сабақтың
тақырыбы
Дыбыстардың
үндесуі.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің
көмегімен негізгі ойды анықтау;
3.1.7.1 сөз ішінде
қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айту (сенбі
– сембі, Жангүл –Жаңгүл)
Сабақтың
мақсаты Барлық оқушылар: өз бетінше мəтіннің
тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды,сөз
ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап
айтады (сенбі – сембі, Жангүл –Жаңгүл)
Оқушылардың басым
бөлігі: ертегіжегі негізгі ойды
анықтайды, сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстырады, сөзде қатар тұрған дауыссыз
дыбыстардың өзара үндесуін сақтап
айтады; Кейбір оқушылар: ертегінің тақырыбы неліктен олай аталғаны туралы өз пікірін
білдіреді, төмендегі суреттердің қайсысы ертегі мазмұныныа сәйкес
келетіні туралы өз ойын айтады, тыйым сөздерді қатесіз көшіріп
жазады;
Бағалау
критерийлері -ертегідегі негізгі
ойды анықтайды -тыйым сөздерді,
қатесіз көшіріп жазады;
-сөзде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара
үндесуін сақтап айтады;
Сабақтың кезеңі
/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 10минут Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
таныстырады Ой қозғау
Берілген уақыт ұғымдарын көрсететін
суреттегі сөздерден мақал құрастыр. Мақал мағынасын
аш.
(Да, қымбат, алтыннан, уақыт), (ел,
елу, жаңа, жылда)
Уақыт- алтыннан да қымбат.
Елу жылда, ел
жаңа.
Мақал мағынасын ашу, пікір
білдіріңдер. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Мақалдың мағынасын
ашады, пікірлерін білдіреді
«Отша-шу»
әдісі Оқу-лық Қазақ тілі
мақал Сабақтың ортасы 10 минут 10минут
10минут
1-тапсырма:
Ертегіні тыңдаңдар.
«Таңды іздеу»
Ертегі не туралы?
Ондағы негізгі ойды анықтаңдар. Ертегі неліктен «Таңғы іздеу» деп
аталады? Өз пікірлеріңмен бөлісіңдер. «Қараңғы түн», «таң»
сөздерінің мағынасын дерексөздерден біліп ал. Төмендегі суреттердің
қайсысы ертегі мазмұнына сәйкес келеді? Өз ойыңды
дәлеледеңдер.
Түсіндірме
сөздікпен жұмыс.
Қараңғы түн,
таң сөздерінің мағынасын
анықтау.
Қараңғы
түн —
жарық жоқ, қараңғылыққа шомған,
түнек.
Таң -жаңа күннің көрінісі, жаршысы
Дескриптор:
-ертегінің негізгі ойын
анықтайды(1б)
-«Қараңғы түн», «таң»
сөздердің мағынасын дерексөздерден біліп
алады(2б)
-төмендегі суреттерді
сәйкестендіреді(1б)
-сұрақтарға жауап
беріп, өз ойларымен бөліседі (1б)
2-тапсырма: Сөздерді
оқып, көшіріп жазыңдар. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстырыңдар
Үлгі: Жазылуы
айтылуы
Басшы
башшы
Дескриптор:
-сөздерді қатесіз
көшіріп жазады(1б)
-сөздердің айтылуы мен
жазылуын салыстырады(1б)
3-тапсырма.
Тыйым сөздерді көшіріп
жазыңдар
Дескриптор:
-тыйым сөздерді көшіріп
жазады(1б)
-мағынасын
түсіндіреді(1б)
Ертегіні тыңдайды,
негзігі ойын анықтайды, өз пікірлерімен бөліседі, суреттерді ертегі
мазмұнына сәйкестендіреді
Сөздерді оқып, көшіріп
жазады, сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстырады
Тыйым сөздерді қатесіз
көшіріп жазады, мағынасын
түсіндіреді 5балл 2балл 2балл Барлығы
9балл Оқу-лық 72-73бет Түсін-дірме сөздік Тарат па Сабақтың аяғы
5минут
Кері байланыс
«Тест » әдісі
Тест
сұрақтары:
1) Дұрыс жазылған сөзді
белгіле
а) жұмысшы ә) жұмышшы
б) жұмызшы
2) «Ауызша» сөзінің
айтылуын белгіле.
а) ауұшша ә) ауызшша б)
ауышша
3) «Ұшшаң» сөзінің
жазылуын белгіле.
а) ұщсан ә) ұшсаң б)
ұшзсаң Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты
болды? Сұрақтарға жауап береді Тест орындайды
«Басбар-мақ»
әдісі Үйге: 2-жатты-ғу, 73бет Ереже жаттау Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар Сөздерді оқып,
көшіріп жаз. Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстыр Басшы, теңізші, түнгі,
көкжиек, сөнбеді, жанбады,
орынбасар
Бөлім
Уақыт
Педагогтің аты -
жөні
Күні
Сынып:3
«»
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













