Ақтөбе облысы, ойыл ауданы
Қысқы мерзімді жоспар
|
Тақырып: Жеңіл атлетика. Бір орында ұзындыққа секіру |
Мектеп: Ж.Жүсібалиев атындағы Ойыл қазақ орта мектебі |
|||||||||||||
|
Уақыты: 09.09.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні Сағынғалиев Рүстем Темірұлы |
|||||||||||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: - |
|||||||||||||
|
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары: |
5.1.2.1.Қимыл қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардығы реттілігін білу және орындау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұзындыққа секірген кезде белгі сызықты баспауды есте сақтау. Ұзындыққа секірген кезде секіру әдіс –тәсілдерін қолдану Оқушылардың барлығы орындай алады: |
|||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Екеуден қайта сап құрып, біреуден сапта жүру, 1,5 м қашықтықтан мұғалім лақтырған допты ұстап алу. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Жүгіріп келіп ұзындыққа секіре алады. Ұзындыққа секірудің ережесін біледі. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: |
||||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Кез келген тапсырманы орындай алады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||
|
Құндылықтар мен дағдылар |
«Мәнгілік ел» стратегиясы. Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне, отан сүйгіштікке тәрбиелеу және топпен жұмыс істей білу қабілеті; |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
биология,физика, ағылшын тілі, орыс тілі |
|||||||||||||
|
АКТ: |
Ұялы телефон арқылы видео ролик пайдалану. (www.youtube.com) |
|||||||||||||
|
Блум таксономиясы: |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||||
|
Ишара: жест арқылы көрсету: аут, орын ауысу т.б. |
||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
Сурет кою |
|
||||||||||||
|
Белсенді оқыту: |
Оқушының сабаққа деген қызығушылығын арттыру, жігерлендіре ынталандыру. |
|
||||||||||||
|
0-5 минут |
Оқушыларды шаттық шеңберге шақырып, ақ және қызыл түсті жалаушы арқылы топқа бөлу. |
|
||||||||||||
|
Ойын 10 минут |
Эстафеталық ойындар жалаушылар арқылы эстафеталық жарыс өткізу |
Сурет қою |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15- минут
|
Жеңіл атлетика үшін бой жазуды өткізу. Бір орында ұзындыққа секірудің әдісін көрсету, үйрету.
Оқу жаттығу тәсілі Ықшамдалған ережелер бойынша жаттығу өтіледі.
|
Сурет кою Сурет қою |
||||||||||||
|
Саралау |
Оқушыларды А В С топтарына бөлдім А тобына секіру ережесін теория түрінде біледі. В тобындағы оқушылар ұзындыққа секіре алады С тобының оқушылары қаблеті жоғары. |
|
||||||||||||
|
Дискриптор |
|
|
||||||||||||
|
5 минут Қалыптастырушы бағалау: Кері байланыс: |
Оқушыларға өз қабілеттерін бағалатады, ол үшін шеңбер бойынша допты бір-біріне бергізіп, сөйлемдерді толықтыруды ұсынады: Мен.............................(нені) үйрендім. Мен.............................(не) істей алдым.
Мен................................ (не?) менің қолымнан
келеді.
|
Карточкалар арқылы бағалау. |
||||||||||||
|
Рефлексия
|
Мен сыныпқа жеңіл атлетика ішіндегі бір орыннан ұзындыққа секіру тақырыбында сабақ өткіздім. Мен өзім қойған мақсатыма толық жеттім деп ойлаймын. Оқушылар берілген тапсырмаларды толық орындады және сабаққа қызығушылықпен белсене қатысты |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, тақырыбы: Жеңіл атлетика Сағынғалиев Рүстем Темірұлы
Ашық сабақ, тақырыбы: Жеңіл атлетика Сағынғалиев Рүстем Темірұлы
Ақтөбе облысы, ойыл ауданы
Қысқы мерзімді жоспар
|
Тақырып: Жеңіл атлетика. Бір орында ұзындыққа секіру |
Мектеп: Ж.Жүсібалиев атындағы Ойыл қазақ орта мектебі |
|||||||||||||
|
Уақыты: 09.09.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні Сағынғалиев Рүстем Темірұлы |
|||||||||||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: - |
|||||||||||||
|
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары: |
5.1.2.1.Қимыл қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардығы реттілігін білу және орындау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұзындыққа секірген кезде белгі сызықты баспауды есте сақтау. Ұзындыққа секірген кезде секіру әдіс –тәсілдерін қолдану Оқушылардың барлығы орындай алады: |
|||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Екеуден қайта сап құрып, біреуден сапта жүру, 1,5 м қашықтықтан мұғалім лақтырған допты ұстап алу. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Жүгіріп келіп ұзындыққа секіре алады. Ұзындыққа секірудің ережесін біледі. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: |
||||||||||||||
|
Бір орында ұзындыққа секіре алады Кез келген тапсырманы орындай алады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||
|
Құндылықтар мен дағдылар |
«Мәнгілік ел» стратегиясы. Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне, отан сүйгіштікке тәрбиелеу және топпен жұмыс істей білу қабілеті; |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
биология,физика, ағылшын тілі, орыс тілі |
|||||||||||||
|
АКТ: |
Ұялы телефон арқылы видео ролик пайдалану. (www.youtube.com) |
|||||||||||||
|
Блум таксономиясы: |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||||
|
Ишара: жест арқылы көрсету: аут, орын ауысу т.б. |
||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
Сурет кою |
|
||||||||||||
|
Белсенді оқыту: |
Оқушының сабаққа деген қызығушылығын арттыру, жігерлендіре ынталандыру. |
|
||||||||||||
|
0-5 минут |
Оқушыларды шаттық шеңберге шақырып, ақ және қызыл түсті жалаушы арқылы топқа бөлу. |
|
||||||||||||
|
Ойын 10 минут |
Эстафеталық ойындар жалаушылар арқылы эстафеталық жарыс өткізу |
Сурет қою |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15- минут
|
Жеңіл атлетика үшін бой жазуды өткізу. Бір орында ұзындыққа секірудің әдісін көрсету, үйрету.
Оқу жаттығу тәсілі Ықшамдалған ережелер бойынша жаттығу өтіледі.
|
Сурет кою Сурет қою |
||||||||||||
|
Саралау |
Оқушыларды А В С топтарына бөлдім А тобына секіру ережесін теория түрінде біледі. В тобындағы оқушылар ұзындыққа секіре алады С тобының оқушылары қаблеті жоғары. |
|
||||||||||||
|
Дискриптор |
|
|
||||||||||||
|
5 минут Қалыптастырушы бағалау: Кері байланыс: |
Оқушыларға өз қабілеттерін бағалатады, ол үшін шеңбер бойынша допты бір-біріне бергізіп, сөйлемдерді толықтыруды ұсынады: Мен.............................(нені) үйрендім. Мен.............................(не) істей алдым.
Мен................................ (не?) менің қолымнан
келеді.
|
Карточкалар арқылы бағалау. |
||||||||||||
|
Рефлексия
|
Мен сыныпқа жеңіл атлетика ішіндегі бір орыннан ұзындыққа секіру тақырыбында сабақ өткіздім. Мен өзім қойған мақсатыма толық жеттім деп ойлаймын. Оқушылар берілген тапсырмаларды толық орындады және сабаққа қызығушылықпен белсене қатысты |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















