|
Тақырыбы: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттері |
||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.25 тікбұрышты үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдеу; 7.1.1.26 тікбұрышты үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығаруда қолдану; 7.1.1.27 тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін қолдану;; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушыларды тікбұрышты үшбұрыш теңдік ұғымымен танысады, есептер шығаруды үйренедіыру; |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: тік бұрышты үшбұрыштардың теңдігін дәлелдей біедіі және оларды есептер шығаруға қолданады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға . |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК) Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. .. Үйге берілген тапсырманы пысықтау, ережелерді еске түсіру. Сұрақ - жауап / өткен тақырыптарға шолу/
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Тікбұрышты
үшбұрыштардың теңдігінің
белгілері №1 Бер:
№2 Бер:
Жауабы: |
Оқулық Аудидиск: №1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
1 – есеп:
D АД=ДС=ВД=12:3=4см , АД=4см , ДС=4см, ВД=4см → АС=8см.
2 – есеп: АВС және А1 В1 С1 тік бұрышты үшбұрыштарында : <А = <А1 = 900 , АВ =А 1В1 = 3см , АС = А 1С1 = 4см , ВС = 5см , табу керек: В 1С1 -? Шешуі: 1-ші белгі бойынша ∆АВС = ∆А1 В1 С1 → В1С1 = 5см . жауабы: 5см
Бекіту : Тест жұмысы:
(Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Тікбұрышты үшбұрыштардың теңдігінің белгілері"
Ашық сабақ: "Тікбұрышты үшбұрыштардың теңдігінің белгілері"
|
Тақырыбы: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттері |
||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.25 тікбұрышты үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдеу; 7.1.1.26 тікбұрышты үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығаруда қолдану; 7.1.1.27 тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін қолдану;; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушыларды тікбұрышты үшбұрыш теңдік ұғымымен танысады, есептер шығаруды үйренедіыру; |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: тік бұрышты үшбұрыштардың теңдігін дәлелдей біедіі және оларды есептер шығаруға қолданады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға . |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК) Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. .. Үйге берілген тапсырманы пысықтау, ережелерді еске түсіру. Сұрақ - жауап / өткен тақырыптарға шолу/
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Тікбұрышты
үшбұрыштардың теңдігінің
белгілері №1 Бер:
№2 Бер:
Жауабы: |
Оқулық Аудидиск: №1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
1 – есеп:
D АД=ДС=ВД=12:3=4см , АД=4см , ДС=4см, ВД=4см → АС=8см.
2 – есеп: АВС және А1 В1 С1 тік бұрышты үшбұрыштарында : <А = <А1 = 900 , АВ =А 1В1 = 3см , АС = А 1С1 = 4см , ВС = 5см , табу керек: В 1С1 -? Шешуі: 1-ші белгі бойынша ∆АВС = ∆А1 В1 С1 → В1С1 = 5см . жауабы: 5см
Бекіту : Тест жұмысы:
(Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















