|
«Бейсембай Сахариев атындағы Бақты орта мектеп -бақшасы» КММ |
||||
|
Бөлім |
PYTHON ТІЛІНДЕ ПРОГРАММАЛАУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Солтанғазынова Шынар Серікқанқызы |
|||
|
Күні |
24.01.2023 жыл |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бaрлығы: Python тілінің әліпбиі мен синтаксисін білу. Көпшілігі: Python тілінде айнымалыларды құруды жазу. Кейбіреуі: Кез келген екі санның қосындысын есептейтін программа құру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
1-7 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға «Көңіл күй түймедағы» сабақ алдындағы көңіл-күйлері анықталады.
Үй тапсырмасын тексеру:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. /Бұл ойынды ойнату арқылы сыныпта психологиялық жағымды көңіл күй орнығады. Оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді/. 3. Үй тапсырмасына жауап береді /Барабан әдісі арқылы оқушылардың өткен тақырыбын еске түсіру/ |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы 26-30 мин
|
Жаңа сабақ Тіл әліпбиі – Альфавит языка – Language alphabet Тіл әліпбиі – программаның элементтерін құруда қолданылатын символдар жиынтығы. Python тілінің әліпбиі: • Латын әліпбиінің бас әріптері; • Латын әліпбиінің кіші әріптері; • Сандар; • Арнайы белгілер. Синтаксис – программа жазу барысында сақталынатын тіл ережесінің жиынтығы: • Жол соңында нүктелі үтір қойылмайды; • Экранға шығарылытын сөздер тырнақша арқылы жазылады; • Программаға түсініктеме #(тор) пәрмені арқылы жазылады. Айнымалылар – ақпараттың орналасу орнын анықтайды. a, b – айнымалылар; int() – функцияның мәні бүтін сан екенін көрсетеді; input() – деректерді енгізу үшін қолданылады; print() – мәліметтерді экранға шығарады. Тапсырма. Кез келген екі санның қосындысын есептейтін программа құрыңдар. a=int(input('a-ны енгиз')) b=int(input('b-ны енгиз')) print('косынды',a+b)
«Қарандаш таңда» ойыны. Тапсырмалар жасырылған қарандаш таңдау арқылы тақырыпқа сәйкес тапсырмалар орындайды.
«Пазл әдісі» бойынша сергіту сәті. Жұмбақтар жасырылады. Сәйкестендіру. |
Мұғалімді тыңдайды Берілген есепті программаға теріп шығарады. Пазл құрастырып оқушылар өздерін сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді Платформа арқылы сәйкестендіреді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды.
Дескриптор Кодын енгізеді Кодын құрастырады Сәйкестендіреді Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық 6 сынып, компьютер презентация
Оқулық Кесте
Таратпа тапсырмалар
Python программа қолданылады
https://online-puzzle.ru/
learningapps.org платформасы қолданылды |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
1. Сабақты қорытындылау.
2. Оқушылардан сабаққа кері байланыс алу |
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
www.kahoot.com |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тіл әліпбиі.Синтаксис"
Ашық сабақ "Тіл әліпбиі.Синтаксис"
|
«Бейсембай Сахариев атындағы Бақты орта мектеп -бақшасы» КММ |
||||
|
Бөлім |
PYTHON ТІЛІНДЕ ПРОГРАММАЛАУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Солтанғазынова Шынар Серікқанқызы |
|||
|
Күні |
24.01.2023 жыл |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бaрлығы: Python тілінің әліпбиі мен синтаксисін білу. Көпшілігі: Python тілінде айнымалыларды құруды жазу. Кейбіреуі: Кез келген екі санның қосындысын есептейтін программа құру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
1-7 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға «Көңіл күй түймедағы» сабақ алдындағы көңіл-күйлері анықталады.
Үй тапсырмасын тексеру:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. /Бұл ойынды ойнату арқылы сыныпта психологиялық жағымды көңіл күй орнығады. Оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді/. 3. Үй тапсырмасына жауап береді /Барабан әдісі арқылы оқушылардың өткен тақырыбын еске түсіру/ |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы 26-30 мин
|
Жаңа сабақ Тіл әліпбиі – Альфавит языка – Language alphabet Тіл әліпбиі – программаның элементтерін құруда қолданылатын символдар жиынтығы. Python тілінің әліпбиі: • Латын әліпбиінің бас әріптері; • Латын әліпбиінің кіші әріптері; • Сандар; • Арнайы белгілер. Синтаксис – программа жазу барысында сақталынатын тіл ережесінің жиынтығы: • Жол соңында нүктелі үтір қойылмайды; • Экранға шығарылытын сөздер тырнақша арқылы жазылады; • Программаға түсініктеме #(тор) пәрмені арқылы жазылады. Айнымалылар – ақпараттың орналасу орнын анықтайды. a, b – айнымалылар; int() – функцияның мәні бүтін сан екенін көрсетеді; input() – деректерді енгізу үшін қолданылады; print() – мәліметтерді экранға шығарады. Тапсырма. Кез келген екі санның қосындысын есептейтін программа құрыңдар. a=int(input('a-ны енгиз')) b=int(input('b-ны енгиз')) print('косынды',a+b)
«Қарандаш таңда» ойыны. Тапсырмалар жасырылған қарандаш таңдау арқылы тақырыпқа сәйкес тапсырмалар орындайды.
«Пазл әдісі» бойынша сергіту сәті. Жұмбақтар жасырылады. Сәйкестендіру. |
Мұғалімді тыңдайды Берілген есепті программаға теріп шығарады. Пазл құрастырып оқушылар өздерін сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді Платформа арқылы сәйкестендіреді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды.
Дескриптор Кодын енгізеді Кодын құрастырады Сәйкестендіреді Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық 6 сынып, компьютер презентация
Оқулық Кесте
Таратпа тапсырмалар
Python программа қолданылады
https://online-puzzle.ru/
learningapps.org платформасы қолданылды |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
1. Сабақты қорытындылау.
2. Оқушылардан сабаққа кері байланыс алу |
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайлик сыйлау» әдісі арқылы бағалайды. |
www.kahoot.com |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






















