Ашық сабақ Тістің құрлысы мен қызметі 8 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Тістің құрлысы мен қызметі 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабағым тістің құрлысы мен қыметі туралы тапсырмалармен толық қамтылған. Сабақта оқушылар топтық жекелей жұптық жұмыстармен айналысады. Кері байланыстар алынады. Яғни оқушылар сабақта толық жұмыс жасайды.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тістің құрылысы мен қызметі, олардың гигиенасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.2 Тістердің құрылысы, әртүрлі типтері мен қызметтері арасындағы байланысты және тісті күту ережелерін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Барлығы үшін: Тістердің құрылысын,әр түрлі типтері мен қызметтерін біледі. Тісті күту ережелерін түсіну.

Көпшілігі үшін: Тіс құрылысын, әр түрлі типтері мен қызметтері арасындағы байланысты ажырату.

Кейбіреулер үшін: Тістердің құрылысы мен қызметі және әр түрлі типтеріне буклет жасау.


Бағалау критерийі

Тістердің құрылысын, қызметтерін тісті күту ережелерін сипаттайды.

Тістің құрылысын атайды, әр түрлі типтері мен қызметтері арасындағы байланысты салыстырады

  1. Тістердің құрылысын олардың типтері мен қызметтерінің байланысын түсіндіріп, буклет құрайды.

Тілдік мақсаттар


Диолог құруға:

1.Тіс дәрігері ………. тіс ауруын емдейді.

2.……….. тіс дәрігері.

3.Ересек адамдағы тістің жалпы саны …….

4……. саудың дені сау.

Терминология: күрек тіс, ит тіс, үлкен және кіші азу тістер, тіс қаптамасы, дентин, эмаль.

Сөздік:

Күрек тіс ( Incisivi )-i, инсизиви.( латынша)

Сойдақ тіс ( canini )-c, канини.

Кіші азу тіс ( praemolaress )- pm, праемоларесс.

Үлкен азу тіс ( molaress )- m,моларесс.



Құндылықтарға баулу




Зайырлы қоғам және жоғары руханият.

Пәнаралық байланыс

Медицина

Алдыңғы білім


8.1.2.1 омыртқасыз (жауынқұрт), күйіс қайыратын (сиыр) жануарлар мен адамның ас қорыту жұйесінің құрылысын салыстыру.


  • Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


    Ресурстар



    Сабақтың басы

    10 мин
















    I.Ұйымдастыру кезеңі.

    Сәлемдесемін, түгендеймін, Шаттық шеңбері. (оқушылар бір-біріне жылы сөздерін айтады)

    «Смарт бейдж» арқылы оқушыларды топқа біріктіремін. Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.

    III.Үй тапсырмасын тексеру.

    «Карта ойыны» әдісі арқылы өткен сабақты қорытындылау. Әр топқа оқушы санына қарай карта таратылып, өткен тақырып бойынша бір сұрақ жауабымен екі картаға жазылып, келесі топқа беріледі. Мысалы:

    1.Ас қорыту дегеніміз?

    Адам мен жануарлар организмдеріндегі азықты қабылдау, өңдеу, қорыту, сіңіру қалдығын сыртқы ортаға шығару қызметтерін атқаратын мүшелердің жүйесі.

    2. Шұбалшаңның ас қорыту жүйесін ата?

    Ауыз, жұтқыншақ, өңеш, жемсау, қарын, ішек.

    3. Ас қорыту жолының кеңейген көлемді мүшесі?

    Асқазан

    4. Ас қорыту бездері?

    Бауыр және ұйқы безі және т.б сұрақтар.

    К.б.: Топ смайликтер тарату арқылы бағалайды.





























    смайликтер




    Сабақтың ортасы

    25 мин


















































































    Сабақтың соңы

    5 мин









    III.Жаңа сабақ.

    Оқу мақсаты: Тістердің құрылысын,әр түрлі типтері мен қызметтерін біледі. Тісті күту ережелерін түсіну.

    Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу, түсіну.

    Бағалау критериі: Тістердің құрылысын, қызметтерін тісті күту ережелерін сипаттайды.

    1 тапсырма.

    Ағзаға тіс не үшін қажет?

    Тістердің түрлерін атаңыз?

    Тісті күту гигиенасы дегеніміз не?

    Дискриптор

    1.Тістің ағза үшін қажеттілігін біледі.

    2.Тістердің түрлерін атайды.

    3. Тісті қалай күту гигиенасын біледі.

    «Қол көтермеу» әдісі. Мұғалім сұрақ қояды, оқушылар сұрақтың жауабын қол көтермей мұғалімнің сұрауы арқылы жауап береді.

    Қ.Б: «Қол көтермеу» әдісі арқылы бағалау. Мұғалім оқушыны бағалайды.

    К.б:

    1.

    2.

    Оқу мақсаты: Тіс құрылысын, әр түрлі типтері мен қызметтері арасындағы байланысты ажырату.

    Бағалау критерейі: Тістің құрылысын атайды, әр түрлі типтері мен қызметтері арасындағы байланысты салыстырады

    2-тапсырма.

    «Ойлан, бірік, бөліс!»

    Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады. Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды.


    1-топ Күрек тіс пен ит тістердің құрылысын ажырату.

    2-топ Үлкен және азу тістердің құрылысын ажырату

    3-топ Тістердің түрлері арасындағы байланысын анықтау.


    Дискриптор

    Күрек тіс пен ит тістердің құрылысын ажыратады.

    Үлкен және азу тістердің құрылысын ажыратады.

    Тістердің түрлері арасындағы байланысты анықтайды.

    «Бір минут» Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз, қайталаусыз жəне қатесіз сөйлейді.

    Қ.Б: «Бір минут» әдісі арқылы бағалау. Мұғалім оқушыны бағалайды.

    К.б:

    1.

    2.


    Oқу мақсаты: Тістердің құрылысы мен қызметі және әр түрлі типтеріне буклет жасау.

    Бағалау критерейі: Тістердің құрылысын олардың типтері мен қызметтерінің байланысын түсіндіріп, буклет құрайды.

    3-тапсырма.

    «Еркін пікір» әдісі.

    Оқушыларға әр түрлі суреттер беру арқылы буклет құрау.

    1-топ. Сілтеме сызықтар арқылы тістің құрылысын баяндау.

    2-топ. Тіске сусындардың әсері туралы шағын зерттеу жүргізу.

    3-топ. Тісті күту ережелеріне буклет дайындау.

    Дискриптор

    Сілтеме сызықтар арқылы тістің құрылысын түсіндіреді.

    Тіске сусындардың әсері туралы шағын болжам жасайды.

    Тісті күту ережелеріне буклет құрастырады.

    Қ.Б: «Ай» әдісі арқылы бағалау. Өзін-өзі бағалау.

    К.б:

    1.

    2.

    Кері байланыс.

    «Ай» әдісі арқылы (жаңа ай, жарты ай, толық ай) кері байланыс аламын.Сабақтан алған білімдерін ай белгілермен бағалайды.

    Толық ай – сабақты толық түсіндім;

    Жарты ай - мен жартылай түсіндім;

    Месяц 1 Жаңа ай – менің түсінбегенім.





    4-тапсырма.

    Тістердің әртүрлі типтері төмендегі суреттер берілген.

    а) суреттен күрек тісті белгілеңіз.


    б) күрек тістің қызметін сипаттаңыз

    с) тіс ауруларын атаңыз

    Дискриптор

    Суреттен күрек тістерді белгілейді.

    Күрек тістердің қызметін сипаттайды.

    Оқушылар тіс ауруларын атайды.

    Кері байланыс картасы

    IV.Үй тапсырмасы.

    Сәйкестігін көрсетіңдер.

    1. Тіс қаптамасы а) өзегі

    2. Тіс мойны ә) дентин

    3. Тіс түбірі б) эмаль

    4. Тістің қуысы в) цемент


    Рефлексия.












































    Топтық жұмыс



























    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


    Саралап оқыту мақсатынан басталды,түрлі әдіс тәсілдер қолданылады.

    Қабілеті жоғары оқушыларға «Фишбоун және Қар үйіндісі әдістері арқылы проблемалық және деңгейлік тапсырмалар арқылы бағалаймын.



    Сабақ барысында құрал- саймандардан сақтану, шыны ыдыстардан абай болу.


    Сабақ бойынша рефлексия





    Жалпы бағалау

    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:

    2:


    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:


    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

    1:


    2:






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.07.2018
941
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі