|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі . «Ұрпақ тәрбиесі» |
Мектеп: Қуағаш негізгі орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Өтетінкүні: 26.04.18ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумагалиева М. Мирамгуль Каиржановна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Т.Әбдіков «Қонақтар»
|
Қатысқандар: 15 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
7.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор
|
Пән лексикасы және терминология: сағыныш, үміт, ата-ана, немере, арман,адамгершілік, кәрілік, сезім, курорт, реніш; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық Ынтымақтастық Жауапты азаматтық ұстаным. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану Адмагершілікке, мейірімділікке, сүйіспеншілікке ұмтылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Тақырыпқа байланысты суреттер, кестелер, термин сөздер. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Тілдік түсінік пен дағдыларға сүйенеді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет Тілдік түсінік пен дағдыларға сүйенеді. |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 15минут 15минут
|
МК. Шиpaту Бaлaлap шeңбepгe дөңгeлeнiп тұpaды «Cұpaқ жaуaп» әдici. ҚБ: Мұғaлiмнiң «Жapaйcыңдap!», «Тaмaшa!» Топқа бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын. Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. Бүгiнгi caбaғымыздың мaқcaты: Берілген шығармаға сүйене отырып, кейіпкерлердің мінез-құлқын суреттейміз және бет-бейнесін сипаттаймыз. МК.Оқушылар сурет арқылы бүгінгі тақырыпты болжайды. ● Суретте не көріп тұрсыздар? • Бүгінгі сабақтың тақырыбына қандай қатысы бар? • Төлен Әбдіковтің қандай шығармаларын білесіңдер?
Т.Әбдіковтің өмірі мен шығармашылығына тоқталып кету. Т.Әбдіков «Қонақтар» Оқушылар шығарма туралы қысқаша түсінікпен танысады. Керек мәліметтерді дәптерге түртіп алады. Т. 1-тапсырма. Оқушыларға шығарма үзінділері беріледі. «Бес сұрақ» әдісі 1.Әңгіменің тақырыбы не себепті «Қонақтар»деп аталған? 2.Сапабектің қонақтардан айырмашылығы қандай? 3.Ерғабыл қарттың арманы не? 4.Тома қандай келін? 5.Немере не себепті ата-әжесін жатырқады? Оқушылар шығармадан осы сұрақтар бойынша деректер дайындайды, таныстырылым жасайды.
Дecкpиптop
ҚБ: «Бac бapмaқ» әдici өзapa apқылы бaғaлaнaды
Шығарма мазмұнымен таныса отырып, таныс емес сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен қарайды. Глоссарий. Алагеуім-таң жарығы әлсіз, күңгірт шақ, елең-алаң мезгіл. Шұлғау- қонышты аяқ киімнің ішінен аяққа орайтын мата.
Шақша-сиыр, серке, тау ешкілерінің
мүйіздерінен жасалған, насыбай салатын
құты. ҚБ :Iшкi уәж « Жapaйcың!» дeп әpкiм өздepiнiң apқacынaн қaғып өзiн-өзi бaғaлaйды.
Т. «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F/ Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау I /Пікір /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Әр топ өз кестесін қарсы топқа береді. Қарсы топ бағалау критерийіне сүйене отырып, кері байланыс жасайды.
ҚБ «Әкeл бecтi» әдici apқылы жұптық бaғaлaу. |
1-топ «Ақ кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Жасыл кәмпиттер» Т.Әбдіковтің суреті Қонақтардың суреті
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Peфлeкcия «Бaғдapшaм» әдici apқылы қopытындылaп, бaғaлaу. - Бүгiнгi caбaқ түciнiктi бoлды мa? - Caбaқ ciздepгe ұнaды мa? Нeciмeн ұнaды? Түciнiктi бoлca, қиындық бoлмaғaн бoлca, қoлдapындaғы cтикepдi жacыл түcкe жaпcыpaды. - Бүгiнгi caбaқ түciнiктi бoлды, бipaқ қиындық тудыpғaн тaпcыpмaлap бoлды мa? Қaндaй? Қиындық бoлғaн бoлca қoлдapындaғы cтикepдi capы түcкe жaпcыpaды. -Caбaқтaн түciнбeй, қинaлғaн кeздepiң бoлды мa? Қинaлып, түciнбeгeн бoлcaңдap қoлдapындaғы cтикepдi қызыл түcкe жaпcыpaды. Үй тапсырмасы: Шығармаға кешенді талдау жасау |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Білім деңгейі әртүрлі оқушыларға тапсырмалар беріледі. Оқушылар деңгейлеріне қарай алға жылжып отырады. Қарқын Жылдам жұмыс істейтін оқушылар, жай қарқында жұмыстанатын оқушыларға көмектеседі. Қорытынды Барлық оқушыларға бағытталған тапсырма бере отырып, олардың әрқайсысының жеке өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне көз жеткізеді . Диалог және қолдау көрсету Сабақтың мақсатын ашу үшін, диологқа негіз болатын сұрақтар қоямын. Оқулықтағы суретпен жұмыс кезінде, қалыптастырушы бағалауда диалог жүргізіледі. Деңгейлік жұмыс кезінде қолдау көрсетеді. Бағалау Сабақтағы әрбір тапсырмадан соң оқушылар қалыптастырушы бағалаудың түрлері арқылы бағаланып отырады. Жұмыстары түзетіліліп,дифференционалды жұмыстар жүргізіледі. |
МК. Шиpaту Бaлaлap шeңбepгe дөңгeлeнiп тұpaды.
ҚБ: Мұғaлiмнiң «Жapaйcыңдap!», «Тaмaшa!»
2. Т. «Бес сұрақ» әдісі
ҚБ: «Бac бapмaқ» әдici өзapa apқылы бaғaлaнaды.
ҚБ :Iшкi уәж « Жapaйcың!» дeп әpкiм өздepiнiң apқacынaн қaғып өзiн-өзi бaғaлaйды.
Т. 4. «FILA толтыру» әдісі .
ҚБ: «Әкeл бecтi» әдici apқылы жұптық бaғaлaу. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған; Ортақ мақсатқа жете білді; Оқушылар берілген тапсырмаларды уақытылы орындады; Шығармашылықпен жұмыстанды,белсенділік көрсете білді. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 4. «FILA толтыру» әдісі
2: «Бес сұрақ» әдісі
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Оқушылар белсенділік танытып қатысса.
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Төлен Әбдіков "Қонақтар"
Ашық сабақ Төлен Әбдіков "Қонақтар"
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі . «Ұрпақ тәрбиесі» |
Мектеп: Қуағаш негізгі орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Өтетінкүні: 26.04.18ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумагалиева М. Мирамгуль Каиржановна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Т.Әбдіков «Қонақтар»
|
Қатысқандар: 15 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
7.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор
|
Пән лексикасы және терминология: сағыныш, үміт, ата-ана, немере, арман,адамгершілік, кәрілік, сезім, курорт, реніш; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық Ынтымақтастық Жауапты азаматтық ұстаным. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану Адмагершілікке, мейірімділікке, сүйіспеншілікке ұмтылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Тақырыпқа байланысты суреттер, кестелер, термин сөздер. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Тілдік түсінік пен дағдыларға сүйенеді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет Тілдік түсінік пен дағдыларға сүйенеді. |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 15минут 15минут
|
МК. Шиpaту Бaлaлap шeңбepгe дөңгeлeнiп тұpaды «Cұpaқ жaуaп» әдici. ҚБ: Мұғaлiмнiң «Жapaйcыңдap!», «Тaмaшa!» Топқа бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын. Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. Бүгiнгi caбaғымыздың мaқcaты: Берілген шығармаға сүйене отырып, кейіпкерлердің мінез-құлқын суреттейміз және бет-бейнесін сипаттаймыз. МК.Оқушылар сурет арқылы бүгінгі тақырыпты болжайды. ● Суретте не көріп тұрсыздар? • Бүгінгі сабақтың тақырыбына қандай қатысы бар? • Төлен Әбдіковтің қандай шығармаларын білесіңдер?
Т.Әбдіковтің өмірі мен шығармашылығына тоқталып кету. Т.Әбдіков «Қонақтар» Оқушылар шығарма туралы қысқаша түсінікпен танысады. Керек мәліметтерді дәптерге түртіп алады. Т. 1-тапсырма. Оқушыларға шығарма үзінділері беріледі. «Бес сұрақ» әдісі 1.Әңгіменің тақырыбы не себепті «Қонақтар»деп аталған? 2.Сапабектің қонақтардан айырмашылығы қандай? 3.Ерғабыл қарттың арманы не? 4.Тома қандай келін? 5.Немере не себепті ата-әжесін жатырқады? Оқушылар шығармадан осы сұрақтар бойынша деректер дайындайды, таныстырылым жасайды.
Дecкpиптop
ҚБ: «Бac бapмaқ» әдici өзapa apқылы бaғaлaнaды
Шығарма мазмұнымен таныса отырып, таныс емес сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен қарайды. Глоссарий. Алагеуім-таң жарығы әлсіз, күңгірт шақ, елең-алаң мезгіл. Шұлғау- қонышты аяқ киімнің ішінен аяққа орайтын мата.
Шақша-сиыр, серке, тау ешкілерінің
мүйіздерінен жасалған, насыбай салатын
құты. ҚБ :Iшкi уәж « Жapaйcың!» дeп әpкiм өздepiнiң apқacынaн қaғып өзiн-өзi бaғaлaйды.
Т. «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F/ Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау I /Пікір /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Әр топ өз кестесін қарсы топқа береді. Қарсы топ бағалау критерийіне сүйене отырып, кері байланыс жасайды.
ҚБ «Әкeл бecтi» әдici apқылы жұптық бaғaлaу. |
1-топ «Ақ кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Жасыл кәмпиттер» Т.Әбдіковтің суреті Қонақтардың суреті
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Peфлeкcия «Бaғдapшaм» әдici apқылы қopытындылaп, бaғaлaу. - Бүгiнгi caбaқ түciнiктi бoлды мa? - Caбaқ ciздepгe ұнaды мa? Нeciмeн ұнaды? Түciнiктi бoлca, қиындық бoлмaғaн бoлca, қoлдapындaғы cтикepдi жacыл түcкe жaпcыpaды. - Бүгiнгi caбaқ түciнiктi бoлды, бipaқ қиындық тудыpғaн тaпcыpмaлap бoлды мa? Қaндaй? Қиындық бoлғaн бoлca қoлдapындaғы cтикepдi capы түcкe жaпcыpaды. -Caбaқтaн түciнбeй, қинaлғaн кeздepiң бoлды мa? Қинaлып, түciнбeгeн бoлcaңдap қoлдapындaғы cтикepдi қызыл түcкe жaпcыpaды. Үй тапсырмасы: Шығармаға кешенді талдау жасау |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Білім деңгейі әртүрлі оқушыларға тапсырмалар беріледі. Оқушылар деңгейлеріне қарай алға жылжып отырады. Қарқын Жылдам жұмыс істейтін оқушылар, жай қарқында жұмыстанатын оқушыларға көмектеседі. Қорытынды Барлық оқушыларға бағытталған тапсырма бере отырып, олардың әрқайсысының жеке өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне көз жеткізеді . Диалог және қолдау көрсету Сабақтың мақсатын ашу үшін, диологқа негіз болатын сұрақтар қоямын. Оқулықтағы суретпен жұмыс кезінде, қалыптастырушы бағалауда диалог жүргізіледі. Деңгейлік жұмыс кезінде қолдау көрсетеді. Бағалау Сабақтағы әрбір тапсырмадан соң оқушылар қалыптастырушы бағалаудың түрлері арқылы бағаланып отырады. Жұмыстары түзетіліліп,дифференционалды жұмыстар жүргізіледі. |
МК. Шиpaту Бaлaлap шeңбepгe дөңгeлeнiп тұpaды.
ҚБ: Мұғaлiмнiң «Жapaйcыңдap!», «Тaмaшa!»
2. Т. «Бес сұрақ» әдісі
ҚБ: «Бac бapмaқ» әдici өзapa apқылы бaғaлaнaды.
ҚБ :Iшкi уәж « Жapaйcың!» дeп әpкiм өздepiнiң apқacынaн қaғып өзiн-өзi бaғaлaйды.
Т. 4. «FILA толтыру» әдісі .
ҚБ: «Әкeл бecтi» әдici apқылы жұптық бaғaлaу. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған; Ортақ мақсатқа жете білді; Оқушылар берілген тапсырмаларды уақытылы орындады; Шығармашылықпен жұмыстанды,белсенділік көрсете білді. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 4. «FILA толтыру» әдісі
2: «Бес сұрақ» әдісі
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Оқушылар белсенділік танытып қатысса.
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















