Күні:
06.05.2016
|
Сыныбы: 8 Пәні:
геометрия
|
Сабақ
тақырыбы: Төртбұрыштар тарауын
қайталау
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік тақырыптық жоспар.
8-сынып , Ж.Қайдасов, Г.Хабарова, А.Абдиев 8-сынып оқулығы. Алматы
«Мектеп» 2012. Есептер жинағы
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың
«Төртбұрыштар» тақырыптары бойынша алған білімдерін тиянақтау,
бекіту. Есеп шығару барысында
ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау және логикалық ойлау,
талдау қабілеттерін дамыту. Топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға
тәрбиелеу.
|
Оқу
нәтижелері
|
Төртбұрыштың негізігі қасиеттерін есептер шығаруда
қолданып, төртбұрыштар тақырыбы бойынша классификация жасай алады;
Тұрмыс жағдайында жиі кездесетін есептеулерді өз бетінше
жүргізеді.; Логикалық ойлау қабілеті, дүниетанымы
кеңейеді.Топтасып,
өз бетімен – еркін жұмыс
жұмыс істейді,өз істерін
бағалай біледі. жұмыс жасау дағдысы
қалыптасады;
|
Негізгі идеялар
|
Оқушылардың төртбұрыштар
туралы білімдеріне жаңа философиялық білім қосу.Алған білімнің
өмірде қолданысын білу.
|
Құрал жабдықтар,дерек көздер
|
Интерактивтік
тақта,слайдтар,оқулық, сурет қиындылары,тапсырма парақшалары,
бейнежазба, маркерлер, флипчарттар ,бағалау парағы,
стикерлер,маркерлер
|
Оқыту әдістері
|
Оқу мен оқытудың жаңа
тәсілдері,СТО,АКТ-ны пайдалану, «INSERT-түртіп алу»
әдісі,формативті және жиынтық бағалау.
|
Сабақ түрі
|
Аралас сабақ
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
-
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Сәлемдесу, түгендеу
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару, дайындау,сыныпта ахуал
қалыптастыру
|
Сәлемдеседі, кезекші жауап
береді.
Оқу құралдарын дайындайды
|
Білу
|
Фигура түрлері арқылы топтарға
бөлу
Бағалау парақтарын ұсыну
Топ
ережесін естеріне салу
|
Оқушылар қағаздардағы
фигуралар бойынша топтарға бөлінеді,бағалау критерийлерімен
танысады,топ ережесін еске түсіреді.
|
Үй
тапсырмасын тексеру
|
«Ыстық орындық» ойынын
ұйымдастыру,үй тапсырмасын пысықтау(Төртбұрыштар тарауын
қайталау,қасиеттерін еске түсіру)
|
Орындықта отырған оқушыға әр топтағы оқушылар
қайталау сұрақтарын,формулаларды қояды
|
Түсіну
|
(Слайд 1)Оқушылар
шығармашылығын байқау
|
Оқушылар даярлап келген
презентацияларын қорғайды
|
Қолдану
|
Деңгейлік есептер беріледі
.(Слайд 2)
|
Есептерді талдайды,
шығарады
|
Сергіту сәті
|
Тарихқа шолу жасалады( Слайд 3)
|
Басқа пәндерден білімдерін
көрсетеді
|
Талдау
|
Тест есептерін шығару
|
Сәйкестендіру тестін орындайды
|
Жинақтау
|
Топтарға тапсырмалар
беру:
1)
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды топта талдап,
қорытындылайды
|
Үй
тапсырмасын беру
|
1-2-тарауды қайталау.Өзіңді
тексер есептері(1-10)
|
Тапсырманы күнделікке жазады
|
Бағалау
|
Бағалау парағындағы критерийлер бойынша топтағы
бағалаушы бағалайды.Келіспейтін балалар болса,өз ойларын
айтады.
|
Бағалаушы тобындағы оқушыларға бағасын
береді
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған
әсерлерін смайликтер арқылы көрсетіп , «бағалау ағашына»
орналастырып, тілек сөздерді оқуды ұсынады
|
Сабақтан алған әсерлерін
смайликтер арқылы «бағалау ағашына» орналастырады, орнынан алма
үзіп алып, ондағы тілек сөздерді оқиды
|
Сабақ бойынша мұғалім
жазбалары
|
«-»
|
«+»
|