Материалдар / Ашық сабақ.Ш.Қанайұлы –зар заман өкілдерінің бірі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ.Ш.Қанайұлы –зар заман өкілдерінің бірі

Материал туралы қысқаша түсінік
«Зар заман» толғауының мазмұнын, тақырыбын, негізгі ойын мазмұнымен танысады, толғаудың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Белсенді өмір мен жанашырлық, достық сезім, жауапкершілік – адам бойындағы жақсы қасиеттердің белгісі екенін ажыратуға үйренеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қырқүйек 2018
536
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы

Ш.Қанайұлы –зар заман өкілдерінің бірі

Мақсаты

Ақын өлеңдерін оқып, талдай отырып білімдерін жетілдіру арқылы, сыни ойлауға, шығармашылық қабілетін дамытуға үйренеді

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

«Зар заман» толғауының мазмұнын, тақырыбын, негізгі ойын мазмұнымен танысады, толғаудың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Белсенді өмір мен жанашырлық, достық сезім, жауапкершілік – адам бойындағы жақсы қасиеттердің белгісі екенін ажыратуға үйренеді.

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Кім жылдам, «Фишбоун», «Фила» әдісі, Модель қорғау (Ассосация)

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер

Ұйымдастыру кезеңі




Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.

Пссихологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен-жүрекке» парақшалар таратылады

Сұрақ: Жүрекшелер нені білдіреді?


(3 мин)

Амандасады.

Топқа бөлінеді.

Қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді.

Сабақтың тақырыбын анықтайды, мақсатын қояды.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім ,


Қызығушылық

тарын ояту

«Кім жылдам» арқылы үй тапсырмасын қайталауға сыныптқа сұрақтар беру


(2 мин)

1-топ (1-5-ке(

2-топ (5-10ке)


Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

Слайда үй тапсырмасын қайталауға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі.


Оқушылардың алдына парақшаларды тарату


Мұғалім берген тапсырманы орындау. Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді

Бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсатын ашуға жетелеу


Түсіну

«Кім алғыр» әдісі

Оқушыларға жарыс ретінде топпен сайыстыру мақсатында тапсырмалар беру

(5 мин)

Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірненше сұрақтар дайындау

4 топқа сұрақ

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу.

Топпен жұмыс жасау

Қолдану

«Фишбоун», «Фила» әдісі»

(5 мин+5 мин) пайдаланамыз


Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушылар өздері нақты дәлелдер келтіре отырып, тақырыпты тереңірек түсінеуге, талдай білуге бағыт беру

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді

Талдау

Топпен жұмыс

Модель қорғау

Тақырыбы: 1. «Шортанбай Қанайұлы кім?»;

2. «Ш.Қанайұлының шығармашылығының мәні?»



(7 мин+5 мин)

Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында. шығармашылық тапсырмалар беріледі

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушы ортаға шығып өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, талдау және бағалау, тапсырмаларды орындату


Топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.


Жинақтау

«Жаңа тақырыпты біз былай түсінеміз»

Не білдім?

Қандай сезімде болдым?

Не білгім келеді?

(3 мин)

Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады





Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын қағазға жазып береді

Үйге тапсырма

«Біз - қандай қиындық көрсек те іргесі сөгілмеген елміз» Эссе жазу. (250 сөзден тұратын)



Бағалау

Өзін-өзі бағалау

(2 мин)


Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату,

Мұғалім өзі бағалайды

Өзін -өзі топпен бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

(2 мин)

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

  1. Қорытынды.
    Міне, балалар, біз өз тәуелсіздігіміздің арқасында әділдікті жырлаудан тайсалмаған, батыл да қайсар ұлдарын терең тануға мүмкіндік алдық.
    Елбасымыз Н. Ә. Назарбаев өзінің халыққа жолдауында: «Мен сіздер, бүгінгі жастар, ерекше ұрпақ екендеріңізді қайталаудан жалықпаймын. Сіздер тәуелсіз Қазақстанда өмірге келдіңіздер және сонда ержетіп келесіздер. Сіздердің жастық шақтарыңыздың уақыты – біздің еліміздің көтерілу және гүлдену уақыты. Сіздер осы жетістіктер рухын және табысқа деген ұмтылушылықты бойларыңызға сіңірдіңіздер», - деп пайымдаған. Сондықтан, Қазақстанның жаңа даму кезеңі – тікелей жастардың қолында. Сарабдал саясатшы, көреген кемеңгер елбасы арқасында жасалған жарқын болашаққа жасаған жарқын қадам жолында еңбек етіп, өз үлесімізді қоса білейік. /1мин./





2 топқа арналған сұрақтар

  1. Шортанбай өмір сүрген заманда қазақ қоғамына қандай өзгерістер енді?



  1. Қиянат пен әділетсіздік өріс алған заманға Шортанбай жырларымен сипаттама беріңдер?





  1. Шортанбай құлдық психологияны қалай айыптайды? Мысал келтір.



  1. Ақынның кедей басындағы ауырпалықтарды суреттеуі?





  1. Ақын адам бойындағы оғаш қылықтарды қалай мінейді?





  1. Шортанбай жырларында қоғамдық өзгерістердің жан-жақты қамтылуын өлеңдері арқылы көрсетіңдер?



















Топ басшысының бағалау парағы (5 балдық жүйемен)

Оқушының аты-жөні

1 кезең

Сұраққа жауап берді

2 кезең

Кесте толтыру кезінде нақты дәлел келтіре білді


3 кезең

Модель

Өз ойын, өзіндік пайымдау мен салыстырулар жасады

Ортақ

баға

1






2






3






4






5






6







Топ басшысының бағалау парағы (5 балдық жүйемен)

Оқушының аты-жөні

1 кезең

Сұраққа жауап берді

2 кезең

Кесте толтыру кезінде нақты дәлел келтіре білді


3 кезең

Модель

Өз ойын, өзіндік пайымдау мен салыстырулар жасады

Ортақ

баға

1






2






3






4






5






6










Топ басшысының бағалау парағы (5 балдық жүйемен)

Оқушының аты-жөні

1 кезең

Сұраққа жауап берді

2 кезең

Кесте толтыру кезінде нақты дәлел келтіре білді


3 кезең

Модель

Өз ойын, өзіндік пайымдау мен салыстырулар жасады

Ортақ

баға

1






2






3






4






5






6


















І топ









ІІ топ



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!