|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Көркем әдебиет және эпткалық сарын |
Мектеп: Шөптікөл жалпы орта білім беретін мектеп – балабақшасы кешені КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Журмағанбетова Ботагоз Сарсеновна |
||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Атақоныс-алтын мекен. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
А/И 8.2.3.1-шығармадағы көркемдегіш құралдардың (перифраз,сатира,метафора,метонимия, сатира,риторикалық сұрақ,теңеу,ассонанс,гротеск)қолданысын талдай отырып,автор стилін анықтау |
||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып,автор стилін анықтау |
||
|
Бағалау критерийлері |
- шығармадағы көркемдегіш құралдарды ажыратады -қолданысын талдайды -автор стилін анықтайды |
||
|
Тілдік мақсат |
Тиісті термин сөздерді ойын жеткізу барысында ұтымды қолдана алады, диалогқа түсу, кері байланыс жасау арқылы пікір алмасып, өз ойын дәлелді жеткізе алады |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, адалдық. |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Тарих |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
«Сарыарқа»өлеңінің тақырыбы,идеясы |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау Салыстыру. Ақтамберді жырау мен Мұрат шығармаларын тақырыбын,идеясын салыстыру Кері байланыс: «Баға беру» әдісі 1.Сен қалай ойлайсың? 2.Сен қалай салыстырар едің? 3Досыңның жауабы саған ұнады ма? |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Топтық тапсырма 1-топ .Шығармадағы синекдоха,метафора,ассонанс 2-топ.Шығармадағы эпифора,теңеу,риторикалық сұраулы сөйлем,лепті сұрау,метонимия
«Ойлан, Жұптас,
Пікірлес»әдісі арқылы шығармадағы
көркемдегіш құралдарды
табады Содан кейін оқушы жазғанын
жұбымен 3-4 минут пікірлеседі, топта талқылайды.Сыныпқа
ұсынады Дескриптор: - Әрбір оқушы жеке өз ойлары мен пікірін - берілген уақыт ішінде қағазға түсіреді - жұбымен 3-4 минут пікірлеседі - топта талқылайды - сыныпқа ұсынады Бағалау.Оқушылар бағалау парағына өзін-өзі бағалайды |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Үй тапсырмасы |
“3-2-1” әдісі Бүгінгі сабақтан алған үш маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған екі нәрсе Бүгінгі сабақта ұнаған бір іс-әрекет
Шығармадағы тарихи тұлғалар туралы мәлімет жазып келу
|
Стикерге жазып , тақтаға іледі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атақоныс-алтын мекен
Атақоныс-алтын мекен
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Көркем әдебиет және эпткалық сарын |
Мектеп: Шөптікөл жалпы орта білім беретін мектеп – балабақшасы кешені КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Журмағанбетова Ботагоз Сарсеновна |
||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Атақоныс-алтын мекен. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
А/И 8.2.3.1-шығармадағы көркемдегіш құралдардың (перифраз,сатира,метафора,метонимия, сатира,риторикалық сұрақ,теңеу,ассонанс,гротеск)қолданысын талдай отырып,автор стилін анықтау |
||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып,автор стилін анықтау |
||
|
Бағалау критерийлері |
- шығармадағы көркемдегіш құралдарды ажыратады -қолданысын талдайды -автор стилін анықтайды |
||
|
Тілдік мақсат |
Тиісті термин сөздерді ойын жеткізу барысында ұтымды қолдана алады, диалогқа түсу, кері байланыс жасау арқылы пікір алмасып, өз ойын дәлелді жеткізе алады |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, адалдық. |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Тарих |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
«Сарыарқа»өлеңінің тақырыбы,идеясы |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау Салыстыру. Ақтамберді жырау мен Мұрат шығармаларын тақырыбын,идеясын салыстыру Кері байланыс: «Баға беру» әдісі 1.Сен қалай ойлайсың? 2.Сен қалай салыстырар едің? 3Досыңның жауабы саған ұнады ма? |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Топтық тапсырма 1-топ .Шығармадағы синекдоха,метафора,ассонанс 2-топ.Шығармадағы эпифора,теңеу,риторикалық сұраулы сөйлем,лепті сұрау,метонимия
«Ойлан, Жұптас,
Пікірлес»әдісі арқылы шығармадағы
көркемдегіш құралдарды
табады Содан кейін оқушы жазғанын
жұбымен 3-4 минут пікірлеседі, топта талқылайды.Сыныпқа
ұсынады Дескриптор: - Әрбір оқушы жеке өз ойлары мен пікірін - берілген уақыт ішінде қағазға түсіреді - жұбымен 3-4 минут пікірлеседі - топта талқылайды - сыныпқа ұсынады Бағалау.Оқушылар бағалау парағына өзін-өзі бағалайды |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Үй тапсырмасы |
“3-2-1” әдісі Бүгінгі сабақтан алған үш маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған екі нәрсе Бүгінгі сабақта ұнаған бір іс-әрекет
Шығармадағы тарихи тұлғалар туралы мәлімет жазып келу
|
Стикерге жазып , тақтаға іледі |
шағым қалдыра аласыз













