Материалдар / Ауылда
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ауылда

Материал туралы қысқаша түсінік
материал мұғалімдерге керек, пайдасы тиеді, сегізінші сыныпқа арналған қазақ тілі сабағанан өте таптырмас мтериал болып табылады.мммммммм иииии пппппп пппппппп оооооооооооооооооооооооооооо ллллллллллллллллллллллл нннннннннннннннннн пппппппппппппп ккккккккккккккккк ппппппппппппппппп уууууууууууууууууу ыыыыыыыыыыыыыыыыыы фффффффффф мммммммммммммм тттттттттттт ьььььььььььь лллллллллллллл ббббббббббббб ллллллл шшшшшшшшшшшшшш нннннннннннн ккккккккккм ееее гент ььььь ллллл оооо ееее уууу ввв ыыы ррр ттт шшш лллллллл жжжжжжжжжжжжжж эээээээээээ ббббббббб лллллллллл шшшшшш нннн
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
507
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ:№28

МЕКТЕП: « №8 орта мектеп» МКМ

Күні: 18.10

Мұғалімнің есімі: Утамуратова С.К.

СЫНЫП:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ауылда

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Ауыл туралы терең түсінік қалыптастастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Ауылда тақырыбына сұхбаттаса біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Ауыл туралы сөз тіркестерін пайдаланып , мысал келтіре алады.

Кейбір оқушылар:

Түрлеріне қарай мысалдар келтіріп, талдайды, қорытынды жасайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Ауыл туралы айта алады.

  • Берілген мәтінді түсінеді

  • Сұраққа жауап береді

Негізгі сөздер мен тіркестер:

- Сен қайда тұрасың?
- Ауылда не бар?
-Ауылдың сыртында, қасында не бар?
-Ауылдада, қалада да кім жұмыс істейді?

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:(сөздік қорын дамыту) ауыл,жиһаз,орында,ойла,жаз






Жазылым бойынша ұсыныстар:

Тақырыпқа байланысты берілген тапсырмалар .

Тақырыпқа байланысты мәтінмен жұмыс.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз)

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті



Сабақтың басталуы

Ұйымдастыру:

3минут





Үй тапсырмасын сұрау

7 минут





«Жылы лебіздер» атмосфералық қатынас орнату

Топ ережесін құру




1.6-тапсырма.

2.“Менің бөлмем” тақырыбы бойынша сызбамен жұмыс

3.Тест тапсырмасы (кестемен жұмыс)

1. Етістің түрлерін табыңыз.

А) Жалпы, болымсыз, көмекші, негізгі   

Ә) Дара, күрделі, негізгі, туынды

Б) Өздік, өзгелік, ырықсыз, ортақ

2. Өздік етіс жұрнақтарын ажыратыңыз.

А) –ын, -ін, -н  

Ә) –ғыз, -гіз, -қыз, -кіз, -дыр, -дір, -тыр, -тір,-ыр, -ір, -т

Б) –ыс, -іс, -с, -ын,-ін,-н                        

3. Ырықсыз етісті табыңыз.

А) жуды Ә) жуыс Б) жуылды

4. Өзгелік етісті белгілеңіз.

А) жаздыр Ә) жазыс Б)жазар

5. Ортақ етісті табыңыз.

А)айтқыз Ә)сөйлес Б) биле



4.Ұяшық арқылы сұрақтарға жауап беру

  1. Үй жиһаздарын ата

  2. Өзіңнің бөлмең туралы әңгімеле

  3. Етіс дегеніміз не?

  4. Етістің түрлерін ата

  5. Етістің түрлеріне мысал келтір

  6. Ол баласына өлең айтқызды.Етістің түрін анықта.

  7. Клоуз тест
    Көп нүктенің орнына тиісті дыбыстарды қойыңдар

Шк... ф,кере...ет, ор...ндық,үсте... , ...иван, г... рнитур - қай бөлменің жиһаздары?




Бір-біріне ізгі тілектер айтады






Оқушы оқиды

Топта жұмыс



Кестемен жұмыс



Үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді.

Бақылау




Бақылау





Бақылау

Хетти 2009,

Еллиот 1991, Джон Б.Уотсон, Эдвард Л.Торндайк, Мишра, Кёлер2006, Александер-2001

Сабақтың ортасы

2 минут





1 минут























5 минут




2 минут



5 минут













3 минут

Сыныпқа тақырыпқа байланысты суреттер және видеоролик көрсетіледі


Күн реті


1-тапсырма.























2-тапсырма.



3-тапсырма.




4-тапсырма.











5-тапсырма


6-тапсырма

Берілген суреттерді,видеоны ) сипаттап, тақырыпты ашады


Дәптерге оқушылар күн ретін, жаңа сабақтың тақырыбын жазады.


  • Жаңа сөздермен таныс болыңдар!

  • Төбе, терезе, перде, бұрыш,

  • мұздатқыш, тоңазытқыш,

  • биік, кең, жарық, аласа,

  • көлеңке жоқ.


Мәтінді оқу,мазмұндау


Сұрақтарға жауап беру



Еркін әңгіме”әдісі


2 топқа бөлініп,

Біздің армандайтын үйіміз”

атты плакат жасау, оны қорғау.




Дәптермен жұмыс


Табыс критерийі








Бақылау








Сабақтың аяқталуы

7 минут

«Үшіншісі артық» әдісі


«Қарсы сұрақ» әдісі

Берілген тапсырмадан артық сөзді табады.

Сұрақ-жауап

Табыс критерийі



Бағалау

2 минут


Кері байланыс


2 минут


Топ басшылары өзінің тобындағы оқушыларды бағалайды.


Тақтаға кеме бейнесін іліп, стикерлерді шын жүректен толтырып ілуін тапсыру. Сабақтың ұтымды жақтарын, кемшіліктерін, болашақта қандай өзгеріс енгізу керек, сабаққа баға берулері тиіс.

Рисунок 2

Үйге тапсырма.

1 минут


7-тапсырма.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!