Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Азот молекуласының құрылымы мен қасиеттері. The structure and properties of nitrogen molecules.
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Азот молекуласының құрылымы мен қасиеттері. The structure and properties of nitrogen molecules.
Материал туралы қысқаша түсінік
Азот молекуласының құрлысының негізінде химиялық белсенділігінің төмен болуын түсіндіре білу. Уметь объяснить низкую химическую активность исходя из строения молекулы азота. Be able to explain the low chemical activity based on the structure of the nitrogen molecule.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:----------------------
Қысқамерзімді
жоспар
Бөлім:
Раздел:Unit:
11.3C Азот және
күкірт 11.3C Азот и сера 11.3C Nitrogen and
sulfur
Педагогтің
аты-жөні:Имя
учителя:
Teacher
name:
Курманова
ХанслуKurmanova
Khanslu
Күні:
Дата:Date:
09.02.2022
Сыныбы:11
Класс 11 Class:11
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Тема
урока:
Lesson
topic:
Азот молекуласының
құрылымы мен қасиеттері. Строение и свойства молекул азота. The structure and
properties of nitrogen
molecules.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты:
Цель:
The
aim:
11.2.1.7 азот
молекуласының химиялық белсенділігінің төменділігін
түсіндіру.11.2.1.7 объясняют
низкую химическую активность молекул
азота.11.2.1.7 explain the
low reactivity of nitrogen
molecules.
Мақсаты:
Цель:
Objectives:
Азот молекуласының
құрлысының негізінде химиялық белсенділігінің төмен болуын
түсіндіре білу.Уметь объяснить низкую
химическую активность исходя из строения молекулы
азота.Be able to explain the low
chemical activity based on the structure of the nitrogen
molecule.
Сабақтың барысы: Ход
урока:During the
classes:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Период / время
урока
Period / time of the
lesson
Педагогтің
іс-әрекеті
Действие
педагога
Teacher`s
action
Оқушының
іс-әрекеті
Действие
ученика
Student`s
action
Бағалау
ОценкаGrade
РесурстарРесурсыResources
Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту.
Начало
урока
Lesson
start
7
мин.
Ұйымдастыру
кезеңі:
Организационный
этап:
Organizational
moment
Амандасу, оқушыларды
түгендеу.
Сәлеметсіздерме!
Здраствуйте!
-Good
morning,dear
children!
-How are you
?
-Who is onduty today
today?
-Who is absent
today?
-What date is it
today?
-What is given for
homework
Let's start the
lesson.
Мұғалім оқушыларға азоттың ашылу тарихын
баяндайды.
Оқушылар 3-тілде
амандасады.
(Dividing into groups)
Топтарға бөлу:
Оқушылар санау арқылы 3 топқа
бөлінеді.
Dividedthe
studentsintothreegroupsby
counting.
І топ
Азот
first
groupnitrogen
ІІ топ;
Оттек
second
groupOxygen
ІІІ топ; Көмірқышқыл
газы
third
groupCARBON
GAS
1772 жылы қарапайым зат ретінде азотты
(«бүлінген ауа» атауымен) Даниэль Резерфорд сипаттады,
ол азоттың негізгі қасиеттерін (сілтімен әрекеттеспейді,
жанбайтын, тыныс алу үшін жарамсыз) көрсеткен магистрлік
диссертациясын жариялады. Дәл Даниэль Резерфорд азоттың
бірінші ашушысы болып
саналады.
Мақсаты:
Оқушылардың
үштілділік бойынша білім деңгейлерін
көтеру.
Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру
мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі
беріледі.
NO –азот (ІІ)
оксиді, оксид азота (ІІ) или монооксид азота,nitric
oxide
NH3–аммиак,
аммиак,ammonia
Ақуыз -ақуыз,
белок,protein
Оқушылар ауаның
құрамын көрсететін диаграмманы сызады және не себептен ауаның
құрамында азоттың пайыздық құрамы көп және өзгеріссіз қалатынын
талқылайды.Оқушылар қорытындылай келе азотың ешқандай затпен
реакцияға түспейтіндігімен
түсіндіреді.
Оқушылар жұмыс парағындағы тапсырмаларды
орындайды.
Мақсаты:Жылдам әрі функционалды түрде
сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі:оқушының танымдық дағдысы
артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді
және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік
береді.
Қалыптастырушы
бағалау:Өз ойын дұрыс мағынада
білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға«Жарайсың!»дегенмадақтау
сөзіменынталандыру.
Сабақтың
ортасы
Середина
урока
Middle
lesson
Мағынаны ашу 26
мин.
Азотқа ПЖО орны
бойынша сипаттама беріңіз:
Азоттың
сипаттамаларын бірлесіп
талқылау.
Азотқа ПЖО орны
бойынша сипаттама беріңіз:
-периоды
-
топ
- атом
құрамы
- толық электронды
формула
- мүмкін болатын
тотығу дәрежелері, қосылыстардың
мысалдары.
(К) немесе (Э) Жану кезінде
шамамен ауаның 20% жұмсалатындығын көрсету үшін «Шыны қалпақтың
астында май шамның жануы» тәжірибесі оқушыларға
көрсетіледі. Көрсетілім алдында
қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.
Саралау:Бұл жерде
саралаудың«Жіктеу»тәсілі
көрінеді.Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру
мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі
беріледі.
Жеке
жұмысИндивидуальная
работа
Individual
work
5
мин
Жеке жұмысқа
химиялық диктант алады.
Химиялық
диктант:
Азот
................ газ
Азот ауадан........,
суда.............ериді.
Қайнау
температурасы.................
Қату
температурасы.....................
Ауаның
құрамында.......% aзот және ............% оттек
бар.
Бөлме
температурасында азот ............
әрекеттеседі.
Дискриптор:
Қалған сөздерді орнына қояды.
(Әр сөзге 1-ұпай)
Топтық жұмыс
Группавая работаGroup
work
6 минут
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады