|
Пән: әдебиеттік оқу |
Күні: 15.01.2021 ж |
Мұғалім: Муратова Асем |
|
|||
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
V-бөлім «Өнер» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер алды – қызыл тіл. Бала-бауыр етің. Қаздауысты Қазыбек |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.4.1- аңыздың жанырлық ерекшеліктерін анықтау. 3.1.4.1- сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді қолдану. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, негізгі ойын анықтай алады. Көптеген оқушылар: нақыл сөздерді табады және мағынасын түсінеді. Кейбір оқушылар: вербальды тілдік құралдарды қолданады. |
|
||||
|
Жетістік критерийлері: |
Аңыздың жанырлық ерекшеліктерін анықтау |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану, қазақ тілі |
|
||||
|
Бастапқы білім: |
Өнер алды – қызыл тіл |
|
||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||
|
Жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек. Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарады маған да. (қолын кеудесіне қояды) Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарайды саған да. (қасындағы оқушыны нұсқайды) Сәлем деймін достарға, Сәлем барша ұстазға! Тату болып халықтар, Аман болсын балалар! |
Қызығушылы ғын ояту ойсергек |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Ойқозғау. «Бір нәрсе туралы пікірімізді, яки қиялымызды, яки көңіліміздің күйін сөз арқылы жақсылап айта білсек, сол сөз өнері болады». Ахмет Байтұрсынұлы Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. «Сәулет өнері» бөлімінде оқыған шығармаларды еске түсіріп өнер туралы әңгімелесу: М. Әлімбай «Он саусақ», Ш. Сма-ханұлы «Он саусақ» т.б. Сөз өнерін үйрену дегенді қалай түсінуге болатыны жайлы сұрастыру. Сөз өнерінің шеберлері кімдер? Оқылымалды тапсырма. Аузы дуалы шешендердің бірі Төле би туралы оқулықтағы мәтін тыңдалады. Оқылым. |
Ойқозғау Айтылым Тыңдалым оқылым |
|
|||
|
1 минут |
сергіту сәті |
телефон |
|
|||
|
|
Берілген нақыл сөздің бірін таңдап, соған қатысты диалог құр. Халқыңа адал бол, Жауыңа қатал бол, Досыңа адал бол! Өзің білмесең, білгендерден үйрен, Үйренгеннен ештеңең кетпейді. ____________________________________________ Жеке жұмыс. Нақыл сөздерден не үйренеміз? |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 1 минут |
Рефлексия Кері байланыс парағы |
Кері байланыс |
|
|||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: 5-6 бет оқу, мазмұндау |
күнделік |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бала-бауыр етің
Бала-бауыр етің
|
Пән: әдебиеттік оқу |
Күні: 15.01.2021 ж |
Мұғалім: Муратова Асем |
|
|||
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
V-бөлім «Өнер» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер алды – қызыл тіл. Бала-бауыр етің. Қаздауысты Қазыбек |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.4.1- аңыздың жанырлық ерекшеліктерін анықтау. 3.1.4.1- сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді қолдану. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, негізгі ойын анықтай алады. Көптеген оқушылар: нақыл сөздерді табады және мағынасын түсінеді. Кейбір оқушылар: вербальды тілдік құралдарды қолданады. |
|
||||
|
Жетістік критерийлері: |
Аңыздың жанырлық ерекшеліктерін анықтау |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану, қазақ тілі |
|
||||
|
Бастапқы білім: |
Өнер алды – қызыл тіл |
|
||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||
|
Жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек. Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарады маған да. (қолын кеудесіне қояды) Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарайды саған да. (қасындағы оқушыны нұсқайды) Сәлем деймін достарға, Сәлем барша ұстазға! Тату болып халықтар, Аман болсын балалар! |
Қызығушылы ғын ояту ойсергек |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Ойқозғау. «Бір нәрсе туралы пікірімізді, яки қиялымызды, яки көңіліміздің күйін сөз арқылы жақсылап айта білсек, сол сөз өнері болады». Ахмет Байтұрсынұлы Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. «Сәулет өнері» бөлімінде оқыған шығармаларды еске түсіріп өнер туралы әңгімелесу: М. Әлімбай «Он саусақ», Ш. Сма-ханұлы «Он саусақ» т.б. Сөз өнерін үйрену дегенді қалай түсінуге болатыны жайлы сұрастыру. Сөз өнерінің шеберлері кімдер? Оқылымалды тапсырма. Аузы дуалы шешендердің бірі Төле би туралы оқулықтағы мәтін тыңдалады. Оқылым. |
Ойқозғау Айтылым Тыңдалым оқылым |
|
|||
|
1 минут |
сергіту сәті |
телефон |
|
|||
|
|
Берілген нақыл сөздің бірін таңдап, соған қатысты диалог құр. Халқыңа адал бол, Жауыңа қатал бол, Досыңа адал бол! Өзің білмесең, білгендерден үйрен, Үйренгеннен ештеңең кетпейді. ____________________________________________ Жеке жұмыс. Нақыл сөздерден не үйренеміз? |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 1 минут |
Рефлексия Кері байланыс парағы |
Кері байланыс |
|
|||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: 5-6 бет оқу, мазмұндау |
күнделік |
|
|||
шағым қалдыра аласыз














