|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 38 сабақ.Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Туған жер» өлеңін жаттап ал «Сұрақ сізге-жауап маған» әдісі Сұрақтарға жауап бер
Тақырыпты ашу Жаңа тақырып 1-тапсырма Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір. Жауап: Бөгенбай батыр Қабанбай батыр Наурызбай батыр Абылайхан Есет батыр
2-тапсырма Түсініп оқы. Сөздік жұмыс Асу-тау жотасының өтуге қолайлы жері
Таныстырылым Әлкей Марғұлан-қазақ халқының әдебиеті мен тарихын зерттеген ғалым.
3-тапсырма Ойлан.Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен? Ж: Жасыбай батыр жоңғарларға қарсы соғысқан.
ЕБҚ Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтып бер
ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба?
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Жоспар бойынша әңгімеле.
5-тапсырма Мәтіннен жер аттарын теріп жаз. Жауап: Баянауыл, Жасыбай көлі,Баян тауы,Шойынкөл.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді? Жауап: Батыр сол жерді ерлікпен қаза тапты.
Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра.
ҚЖ: «Галареяға саяхат» әдісі Қазақ батырларының суреттерін тақтадағы галареяға іледі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Тақырыпты ашады
Мәтінді оқиды
Өз сөзімен айтады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жоспармен жұмыс жасайды
Жазылым тапсырмасын орындайды
Сұраққа жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: «Туған жер» өлеңін жаттап алып,мәнерлеп оқиды-1б
ҚБ: « Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Тамаша!
Керемет!
Дескриптор: Жоспар бойынша әңгімелейді-1б
Дескриптор: Мәтіннен жер аттарын теріп жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б
Жарайсыңдар!
«СМС» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
Суреттер
оқулық
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парақшасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр.2 сынып әдебиет
Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр.2 сынып әдебиет
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 38 сабақ.Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Туған жер» өлеңін жаттап ал «Сұрақ сізге-жауап маған» әдісі Сұрақтарға жауап бер
Тақырыпты ашу Жаңа тақырып 1-тапсырма Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір. Жауап: Бөгенбай батыр Қабанбай батыр Наурызбай батыр Абылайхан Есет батыр
2-тапсырма Түсініп оқы. Сөздік жұмыс Асу-тау жотасының өтуге қолайлы жері
Таныстырылым Әлкей Марғұлан-қазақ халқының әдебиеті мен тарихын зерттеген ғалым.
3-тапсырма Ойлан.Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен? Ж: Жасыбай батыр жоңғарларға қарсы соғысқан.
ЕБҚ Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтып бер
ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба?
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Жоспар бойынша әңгімеле.
5-тапсырма Мәтіннен жер аттарын теріп жаз. Жауап: Баянауыл, Жасыбай көлі,Баян тауы,Шойынкөл.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді? Жауап: Батыр сол жерді ерлікпен қаза тапты.
Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра.
ҚЖ: «Галареяға саяхат» әдісі Қазақ батырларының суреттерін тақтадағы галареяға іледі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Тақырыпты ашады
Мәтінді оқиды
Өз сөзімен айтады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жоспармен жұмыс жасайды
Жазылым тапсырмасын орындайды
Сұраққа жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: «Туған жер» өлеңін жаттап алып,мәнерлеп оқиды-1б
ҚБ: « Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Тамаша!
Керемет!
Дескриптор: Жоспар бойынша әңгімелейді-1б
Дескриптор: Мәтіннен жер аттарын теріп жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б
Жарайсыңдар!
«СМС» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
Суреттер
оқулық
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парақшасы |
||

шағым қалдыра аласыз

















