Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №9 орта мектеп Синтаксис Күні: 18.10.17ж. Мұғалімнің аты-жөні: Молдажан К.С. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баяндауыш |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар біледі: сұрақ қою арқылы сөйлемнен баяндауыштытабады, астын екі сызықпен сызады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қай сөз таптарынан жасалатынын біледі; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: құрамына қарай бөлінген үш түрін ажыратады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
-сөйлемнен баяндауышты сұрақ қою арқылы табады; -қай сөз таптарынан жасалатынын біледі; -құрамына қарай бөлінген үш түрін ажыратады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
«Мәңгілік Ел» идеясының жеті құндылығының біріншісі. Тәуелсіз елдің мемлекеттік тілінің мәртебелі де тұрақты болып, өрістеп, дамуына үлес қосу-міндет. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тұрлаулы мүше туралы мәлімет оқып келу Бастауыш дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
2. топқа бөлу: бірдей (сөз таптары) сұраққа жауап беретін сөздер арқылы(қиындыларды құрастыру арқылы үш топқа бөлу) |
Түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңортасы 30 мин. |
1-тапсырма Ережені түсініп оқиды.
2- топ баяндауыш қандай сөз таптарынан жасалады? «Уақыт тізбегі» әдістері
3-топ (баяндауштың құрамына қарай үш түрге бөлінуі) «Торлы диаграмма»
Дескриптор: -кестені толтырады; -қосымша ақпараттармен салыстырады -ойын жеткізе отырып, жұмыстарын қорғайды. «Бесбармақ» әдісі арқылы бағалаймын
2-тапсырма Жұппен жұмыс 73-жаттығу. Күрделі баяндауыштардың жасалу жолын түсіндіріңдер. Дескриптор: -көшіріп жазады; -күрделі баяндауыштарды табады; -ойын жеткізе отырып, күрделі баяндауыштардың жасалу жолын түсіндіреді.
«Жұлдызшамен» бағалаймын 3-тапсырма. Жеке тапсырма 74-жаттығу. Баяндауыштың жасалу жолын түсіндіріңдер. Дискриптор: -мақал-мәтелдерді жатқа жазады; -сөйлем мүшелеріне (тұрлаулы мүше) талдайды «Бағдаршаммен» бағалаймын
4-тапсырма. Топпен жұмыс 1- топ 76-жаттығу (Морфологиялық талдау) 2- топ 76-жаттығу (Фонетикалық талдау. Қарамен жазылған сөздерді) 3-топ 76-жаттығу (Синтаксистік талдау.) Дескриптор: -көшіріп жазады; -фонетикалық, морфологиялық, синтаксистік талдау жасайды.
«Бағдаршаммен» бағалаймын |
АКТ
Плакат
Плакат,маркер
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
4-тапсырма.
Дескриптор: -кестені толтырады; -Оқиғаларды егжей-тегжейлі баяндайды; -Сендірерлік дәлел жасайды
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Кері байланыс: «Шығу билеті»
Оқушылар сабақ кезінде
меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен
толтырады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Баяндауыштардың жасалу жолы Барынша қолдау көрсету: -берілген жаттығулардан баяндауыштарды сұрақ қою арқылы табады Орташа қолдау: - берілген жаттығулардан баяндауыштардың қай сөз табынан екенін табады. Қолдау көрсету аз: - берілген жаттығулардан баяндауыштардың құрамына қарай түрін ажыратады. |
Оқушылар топта бір-бірлерін басбармақ арқылы бағалайды. «өте жақсы», «жарайсың», «белсенді бол», «қысылма» деген жұлдызшамен, бағдаршам әдісімен бағалау. Мадақ сөздер. |
Қазақ әдебиеті АКТ-мен 3 мин байланыс болады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
! |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Баяндауыш
Баяндауыш
Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №9 орта мектеп Синтаксис Күні: 18.10.17ж. Мұғалімнің аты-жөні: Молдажан К.С. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баяндауыш |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар біледі: сұрақ қою арқылы сөйлемнен баяндауыштытабады, астын екі сызықпен сызады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қай сөз таптарынан жасалатынын біледі; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: құрамына қарай бөлінген үш түрін ажыратады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
-сөйлемнен баяндауышты сұрақ қою арқылы табады; -қай сөз таптарынан жасалатынын біледі; -құрамына қарай бөлінген үш түрін ажыратады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
«Мәңгілік Ел» идеясының жеті құндылығының біріншісі. Тәуелсіз елдің мемлекеттік тілінің мәртебелі де тұрақты болып, өрістеп, дамуына үлес қосу-міндет. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тұрлаулы мүше туралы мәлімет оқып келу Бастауыш дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
2. топқа бөлу: бірдей (сөз таптары) сұраққа жауап беретін сөздер арқылы(қиындыларды құрастыру арқылы үш топқа бөлу) |
Түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңортасы 30 мин. |
1-тапсырма Ережені түсініп оқиды.
2- топ баяндауыш қандай сөз таптарынан жасалады? «Уақыт тізбегі» әдістері
3-топ (баяндауштың құрамына қарай үш түрге бөлінуі) «Торлы диаграмма»
Дескриптор: -кестені толтырады; -қосымша ақпараттармен салыстырады -ойын жеткізе отырып, жұмыстарын қорғайды. «Бесбармақ» әдісі арқылы бағалаймын
2-тапсырма Жұппен жұмыс 73-жаттығу. Күрделі баяндауыштардың жасалу жолын түсіндіріңдер. Дескриптор: -көшіріп жазады; -күрделі баяндауыштарды табады; -ойын жеткізе отырып, күрделі баяндауыштардың жасалу жолын түсіндіреді.
«Жұлдызшамен» бағалаймын 3-тапсырма. Жеке тапсырма 74-жаттығу. Баяндауыштың жасалу жолын түсіндіріңдер. Дискриптор: -мақал-мәтелдерді жатқа жазады; -сөйлем мүшелеріне (тұрлаулы мүше) талдайды «Бағдаршаммен» бағалаймын
4-тапсырма. Топпен жұмыс 1- топ 76-жаттығу (Морфологиялық талдау) 2- топ 76-жаттығу (Фонетикалық талдау. Қарамен жазылған сөздерді) 3-топ 76-жаттығу (Синтаксистік талдау.) Дескриптор: -көшіріп жазады; -фонетикалық, морфологиялық, синтаксистік талдау жасайды.
«Бағдаршаммен» бағалаймын |
АКТ
Плакат
Плакат,маркер
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
4-тапсырма.
Дескриптор: -кестені толтырады; -Оқиғаларды егжей-тегжейлі баяндайды; -Сендірерлік дәлел жасайды
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Кері байланыс: «Шығу билеті»
Оқушылар сабақ кезінде
меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен
толтырады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Баяндауыштардың жасалу жолы Барынша қолдау көрсету: -берілген жаттығулардан баяндауыштарды сұрақ қою арқылы табады Орташа қолдау: - берілген жаттығулардан баяндауыштардың қай сөз табынан екенін табады. Қолдау көрсету аз: - берілген жаттығулардан баяндауыштардың құрамына қарай түрін ажыратады. |
Оқушылар топта бір-бірлерін басбармақ арқылы бағалайды. «өте жақсы», «жарайсың», «белсенді бол», «қысылма» деген жұлдызшамен, бағдаршам әдісімен бағалау. Мадақ сөздер. |
Қазақ әдебиеті АКТ-мен 3 мин байланыс болады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
! |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















