ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
3-бөлім:Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер 1-сабақ |
Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бесікке салу |
||||
|
Күні: 05.06.2017ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Ә»сынып |
Қатысқандар:24 |
Қатыспағандар: жоқ |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.Т/А5.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5.5.Т/А. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады:иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарды анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: көтерілген мәселені талқылайды. |
||||
|
Тілдікмақсат |
Оқушыларорындайалады: |
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бала, бесікке бөлеу, атаның бата беруі, той, балаңыздың бауы берік болсын |
||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:бала, бесікке бөлеу, атаның бата беруі, той, балаңыздың бауы берік болсын |
||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Дәстүр мен мерекенің бір-бірінен айырмашылығы неде? Дәстүрдің қандай түрлерін білесіңдер? Ал мерекенің ше? |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығына баулу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, өзін-өзі тану |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Отбасындағы дәстүрлі мерекелерге қандай мерекелер жатады? |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ басы |
|||||
|
2 мин |
1-әрекет. Ұжымдықжұмыс:Сыныптыңжағымдыахуалынқалыптастыруда«Өзіңеайтқанды,өзгегеайт» әдісібойыншаоқушыларбір-біріне қошемет сөздер айтады. |
|
|
||
|
4 мин |
«Бағалау критерийі:иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды 2-әрекет.Ұжымдық жұмыс: «Суреттер: не болды?» әдісі бойынша отбасылық мерекелер мен дәстүрлерге қатысты суреттерді көрсетемін. |
Смайлик |
Иллюстрациялар |
||
|
Сабақ ортасы |
|||||
|
10 мин |
Бағалау критерийі: Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 3-әрекет. Топтық жұмыс: Бесікке салу және туған күн мерекесіне байланысты бейнебаян көрсетіледі. Дескриптор: 1. Мәтінді көріп, тыңдайды 2. Қойылған сұрақтарға жауап береді -Бесікке салу бойынша бейнебаян тамашалайды. 1. Баланы бесікке не үшін үлкен кісілерге салдыртқызады? 2. Не үшін бесікті аластайды деп ойлайсыңдар? 3. Бесіктің пайдасы неде деп ойлайсыңдар? – сұрақтарға жауап береді - Отбасылық туған күн мерекесіне байланысты бейнебаян көрсетіледі. - екінші бейнебаяндағы әрекетте не үшін сыйлық сыйлады? - ал 8 наурыз мерекесінде біз аналарымызға апа-қарындастарымызға не үшін сыйлық сыйлаймыз? -туған күн мен 8 наурыз мерекесінің қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар |
4-әрекет. Келісемін /келіспеймін әдісі бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Бейнебаян |
||
|
5-мин |
Бағалау критерийі: Берілген тақырып бойынша өз ойларын білдіреді. 5-әрекет. Топтық жұмыс: «Қос көбік» әдісі бойынша дәстүр мен мерекенің ұқсастығы мен айырмашылығын жіктейді. Дескриптор:
|
6-әрекет. Топтық жұмыс: Не қиын болды? Не оңай болды сауалына жауап алу. |
А3 қағаздар, маркер. |
||
|
9 мин |
7-әрекет.Топтық жұмыс: 1 топқа бесікке салуда немесе мерекеде айтылатын ән-жырды қолдану 2 топқа бесікке салуды рөлдік ойын бойынша көрсету 3 топқа бесіктің бейнесін салу немесе өлең шығару |
«Басбармақ» әдісі бойынша әр топ бір-бірін бағалайды |
Стикер |
||
|
Сабақтың соңы |
|||||
|
|
Жеке жұмыс. 8-әрекет. Хабарлама әдісі бойынша оқушылар не үйренгенін көрсететін мәтіндік хабарлама жазады |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесікке салу
Бесікке салу
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
3-бөлім:Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер 1-сабақ |
Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бесікке салу |
||||
|
Күні: 05.06.2017ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Ә»сынып |
Қатысқандар:24 |
Қатыспағандар: жоқ |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.Т/А5.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5.5.Т/А. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады:иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарды анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: көтерілген мәселені талқылайды. |
||||
|
Тілдікмақсат |
Оқушыларорындайалады: |
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бала, бесікке бөлеу, атаның бата беруі, той, балаңыздың бауы берік болсын |
||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:бала, бесікке бөлеу, атаның бата беруі, той, балаңыздың бауы берік болсын |
||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Дәстүр мен мерекенің бір-бірінен айырмашылығы неде? Дәстүрдің қандай түрлерін білесіңдер? Ал мерекенің ше? |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығына баулу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, өзін-өзі тану |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Отбасындағы дәстүрлі мерекелерге қандай мерекелер жатады? |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ басы |
|||||
|
2 мин |
1-әрекет. Ұжымдықжұмыс:Сыныптыңжағымдыахуалынқалыптастыруда«Өзіңеайтқанды,өзгегеайт» әдісібойыншаоқушыларбір-біріне қошемет сөздер айтады. |
|
|
||
|
4 мин |
«Бағалау критерийі:иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды 2-әрекет.Ұжымдық жұмыс: «Суреттер: не болды?» әдісі бойынша отбасылық мерекелер мен дәстүрлерге қатысты суреттерді көрсетемін. |
Смайлик |
Иллюстрациялар |
||
|
Сабақ ортасы |
|||||
|
10 мин |
Бағалау критерийі: Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 3-әрекет. Топтық жұмыс: Бесікке салу және туған күн мерекесіне байланысты бейнебаян көрсетіледі. Дескриптор: 1. Мәтінді көріп, тыңдайды 2. Қойылған сұрақтарға жауап береді -Бесікке салу бойынша бейнебаян тамашалайды. 1. Баланы бесікке не үшін үлкен кісілерге салдыртқызады? 2. Не үшін бесікті аластайды деп ойлайсыңдар? 3. Бесіктің пайдасы неде деп ойлайсыңдар? – сұрақтарға жауап береді - Отбасылық туған күн мерекесіне байланысты бейнебаян көрсетіледі. - екінші бейнебаяндағы әрекетте не үшін сыйлық сыйлады? - ал 8 наурыз мерекесінде біз аналарымызға апа-қарындастарымызға не үшін сыйлық сыйлаймыз? -туған күн мен 8 наурыз мерекесінің қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар |
4-әрекет. Келісемін /келіспеймін әдісі бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Бейнебаян |
||
|
5-мин |
Бағалау критерийі: Берілген тақырып бойынша өз ойларын білдіреді. 5-әрекет. Топтық жұмыс: «Қос көбік» әдісі бойынша дәстүр мен мерекенің ұқсастығы мен айырмашылығын жіктейді. Дескриптор:
|
6-әрекет. Топтық жұмыс: Не қиын болды? Не оңай болды сауалына жауап алу. |
А3 қағаздар, маркер. |
||
|
9 мин |
7-әрекет.Топтық жұмыс: 1 топқа бесікке салуда немесе мерекеде айтылатын ән-жырды қолдану 2 топқа бесікке салуды рөлдік ойын бойынша көрсету 3 топқа бесіктің бейнесін салу немесе өлең шығару |
«Басбармақ» әдісі бойынша әр топ бір-бірін бағалайды |
Стикер |
||
|
Сабақтың соңы |
|||||
|
|
Жеке жұмыс. 8-әрекет. Хабарлама әдісі бойынша оқушылар не үйренгенін көрсететін мәтіндік хабарлама жазады |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













