|
Білім беру ұйымының атауы |
2- тоқсан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даутбекова Н.А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.12.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3-«Г» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61.Километр. Миллиметр |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2** мм, км/ гр, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу 3.1.3.3** шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 24 минут Сергіту сәті Сабақты қорыту 6минут Рефлексия 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» ұйымшылдыққа шақыру Өткенді пысықтау «Креативті матрица» әдісі арқылы өткенді пысықтау Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Астана мұхитбағы» таныстыру Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Мәтінді оқы. Жаңа ұзындық өлшем бірліктерін жаз. Жауабы: «Бес саусақ» әдісі арқылы өлшем бірлікті түсіндіру км – километр м – метр дм – дециметр см – сантиметр мм – миллиметр 1 м = 10 дм 1 дм = 10 см 1 см = 10 мм 1 м = 100 см 1 дм = 100 мм 1 км = 1 000 м 1 м = 1 000 мм 1 км = 1 000 м = 10 000 дм = 100 000 см = 1 000 000 мм 1 м = 10 дм = 100 см = 1 000 мм 1 дм = 10 см = 100 мм 2-тапсырма Лента арқылы орындату Кесінділердің ұзындықтарын өлше. Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталатынын білесің бе? А В=20мм D K=25мм C L=10мм O N=5мм «Су бұрқақ» әдісі 3- тапсырма 1 см = 10 мм 2 дм 1 см = 21см 690 см = 69 дм = 6м 9 дм 658 см = 6 м 5дм 8 см 40 см = 400 мм 210 см = 21дм = 2м 1 дм 78 мм = 7 см 8 мм 546 мм = 5дм 4 см 6 мм Нейрожаттығу сандармен 4-тапсырма «Жолаушы» ретінде топпен бағыттың ұзындығын анықтайды. А)Досыңмен ойна. Қолыңа текше ал. Әртүрлі нысандарға жол көрсет. Бағыттың ұзындығын анықта Жауабы: Мектеп-үй=2км+15км+5км+4км=26км Ә)Лагерьге жеткеннен кейін саяхатшылар екі топқа бөлініп, жорыққа шықты. Әр топтың өзінің бағыты болды. Жауабы: 1) 1-топ: а) жотаға дейін=4км ә) көпірге дейін=4км+2км=6км б) орманға дейін қанша километр жүріп өтті?6км+3км=9км 2) 2-топ Бағытының ұзындығы қанша? Жауабы: Багыты:3км+1км+1км+3км+4км=12км 5-тапсырма Топтық тапсырма Айналмалы бекет Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап. Жауабы:
1. S=4см2 2. S=25 см2 3. S=40 см2 4. S=16 см2 «Аквариум» сыртына жабыстыру Қима балықтар Жасыл Сары Қызыл Үйге тапсырма- Ұзындық өлшем бірліктерін жаттау. 50-бет 6-тапсырма |
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Өткенді пысықтау Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Өз ойларын жазады |
Дескриптор: Шаршыны дұрыс бояйды-1б Тіктөртбұрышты дұрыс бояйды-1б Тікбұрышты үшбұрышты дұрыс бояйды-1б Дескриптор: Кесінділердің ұзындықтарын өлшейді-1б Есепті дұрыс шығарады-1б Жарайсың! Дескриптор: Өлшем бірліктерге дұрыс өрнектейді-2б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Бағыттың ұзындығын анықтайды-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады-1б Дұрыс есептейді-1б |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Тақта Оқулық Кесте Оқулық Тақта Кесте Оқулық Тақта Оқулық Кесте Оқулық
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Даутбекова Нәзерке АқжолқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Бір отбасы-бір кітап" (оқуға құштар мектеп) мақала
Тақырып бойынша 11 материал табылды
"Бір отбасы-бір кітап" (оқуға құштар мектеп) мақалаМатериал туралы қысқаша түсінік
"Бір отбасы-бір кітап" (оқуға құштар мектеп) мақала
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














