|
|
|
Жаңаөзен қаласы №14 орта мектеп Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Жайлиева Ж |
Өткізілетін орны |
|
|
|
|
||
|
Апта №1 |
Күні:14.10.17 |
Тренер: Жайлиева Ж |
№14 орта мектеп |
|
|
|
|
||
|
1-сабақ тақырыбы: |
Бірлескен және топтық жұмыс жүргізу әдістемесі. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі |
|
|
|
|
||||
|
2- сабақ тақырыбы: |
Сыныптағы оқу үдерісі мен ондағы өзгерістерді басқару. Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу қажеттілігін негіздеу.Мұғалімдер мен оқушылардың көзқарастары. |
|
|
|
|
||||
|
Мақсаты |
. |
|
|
|
|
||||
|
Нәтижесі |
Мұғалімдер топта формалды және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқу мен оқыту әдістемесіне өзгеріс еңгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады. |
|
|
|
|
||||
|
Түйінді идея |
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қалай жүретініне түбегейлі әсер етеді.Осыған байланысты жұмысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірілген маңызды. ЭЫДҰ есептері мен білім беру саласындағы әлемдік көшбасшы елдерінің нәтижелері негізінде әлемнің қарқынды өзгеруі жағдайында оқушыларға қойылатын талаптар жөніндегі түсінігін қалыптастыру. Мектептерге олардың оқушыларының табысты жұмыс істеуге дайындау және өмірлік жағдайларда олардың бәсекелестікке қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін инновациялық кәсіби дағдылар мен білімдерді ұсыну. |
|
|
|
|||||
|
180 мин. |
Оқыту барысы |
|
|
|
|
||||
|
|
Тренердің әрекеті |
Мұғалімнің әрекеті |
Ресурстар және құрал- жабдықтар |
|
|
|
|
||
|
7 мин. |
Жағымды психологиялық ахуал тұғызу.Сергіту сәті «Кел танысайық» ойыны |
Қатысушылар ортаға шығып, дөңгеленіп тұрады. Жүргізуші алақанын соғады,қатысушылар бір-бірінің қолын қысады.қатысушы қоңырау согады, қатысушылар бір-бірінің арқасынан сипайды, тренер сылдырмақ ойыншықты сылдырлатады,қатысушы бастарымен амандасады. |
|
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
Топқа бөлу. Кел танысайық |
Сауалнама |
Сауалнама қағазы |
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
Презентация. «Бірлескен жұмыстың тиімділігі»,«Топтық жұмыстың ережесі» |
Топтың жұмыстың ережесімен танысады. |
Мұғалімдерге арналған үлестірмелі материалдар |
|
|
|
|
||
|
16 мин. 2мин |
Миға шабуыл Сұрақтар: 1.Топта жұмыс істеу не үшін қажет? 2.Топтық жұмысты не мақсатта жүргіземіз? 3.Топтық жұмыс тәсілдерді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. |
|
|
|
|
|
||
|
13мин. |
Топ ережесін құру және қорғау. ( Постермен жұмыс). |
|
Постер, маркерлар. |
|
|
|
|
||
|
20 мин. |
Топтық жұмыс туралы нұсқаулық беріледі 5-10 бет 1.Топта жұмыс істеу не үшін қажет? Бірлескен оқудың мәні 2.Топтық жұмысты не мақсатта жүргіземіз? Мұғалімдердің рөлі 3.Топтық жұмыс тәсілдерді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар? Топтық жұмыс барысында дамитын дағдылар |
Топтық жұмыс туралы топта сұрақтарға жауап береді және өз ойларын қорғайды. |
Мұғалімдерге арналған үлестірмелі материалдар,Постер, маркерлар. |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Бейнежазба «Ауысып отыратын топтар» |
Мұғалімдер өз ойларын ортаға салады |
Бейнежазба |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Презентация көрсетіледі |
Көрсетілімді тамашалайды |
Слайд.Білім беру платформасы. |
|
|
|
|
||
|
Үзіліс |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Көтеріңкі көңіл орнату үшін сергіту сәті «сурет салу» ойынының ережесімен танысады. Тапсырманы орындауда не қиын болды? Тапсырманы орындауға қандай тәсілді қолдандыңыз? Жұмыстың барысы қалай бақыланды? Сіздер команда ретінде қаншалықты ұтымды жұмыс істедіңіздер? Сіздер бір-бірлеріңізге қаншалықты көмек көрсеттіңіздер? Топта жұмыстың қандай негізгі аспектілері ұтымды орындалды? Не орындалмады? Одан қандай сабақ алуға болады? |
Қарама –қарсы отырған мұғалімдер төбелеріне ақ қағаз қойып бір-бірінің суретін салу Топтық жұмысты бақылау бақылау және бағалау бойынша шағын топтарда жұмыс істеудің өзіндік ерекшеліктері қозғалады. Тапсырма жұппен жұмыста орындалады. |
Ақ қағаз бен қалам. |
|
|
|
|
||
|
15 мин |
Миға шабуыл Топқа сұрақ беремін. Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек? |
Сұрақтар бойынша өз ойларын ортаға салады |
|
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
XXI ғасырда мектеп қандай болуы керек? |
« XXI ғасырда мектеп қандай болуы керек?» тақырыбындағы өз ойларымен бөліседі |
Презентация Білім беру платформасы. |
|
|
|
|
||
|
20 мин. |
Топтық жұмыс «Жаңа заман мұғалімі» «Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек?»постермен жұмыс.Қорғау. |
Топта бірлесіп жұмыс жасайды,««Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек?» тақырыбында өз ойларын ортаға салады,постер құрып,қорғайды |
Интернет желісі. Постер.Маркерлар |
|
|
|
|
||
|
5 мин |
Тренер топтардың бірін- бірі бағалауды ұсынады |
Топтар сағат тілінің жүру бағытымен бір-бірін бағалайды |
|
|
|
|
|
||
|
2 мин. |
Бағалауды ұсынады |
Топ бірін бірі «3 ақпарат»бойынша бағалайды |
Стикерлер |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Кері байланыс. Тренер «Аяқталмаған сөйлем» әдісімен кері байланысты жүргізеді. |
Мұғалімдер кері байланысты «Мен үшін құнды болды, себебі бүгін ...маңызды болды», «Маған бүгін ....маңызды болды» |
Стикерлер. |
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бірлескен және топтық жұмыс жүргізу әдістемесі. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі
Бірлескен және топтық жұмыс жүргізу әдістемесі. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі
|
|
|
Жаңаөзен қаласы №14 орта мектеп Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Жайлиева Ж |
Өткізілетін орны |
|
|
|
|
||
|
Апта №1 |
Күні:14.10.17 |
Тренер: Жайлиева Ж |
№14 орта мектеп |
|
|
|
|
||
|
1-сабақ тақырыбы: |
Бірлескен және топтық жұмыс жүргізу әдістемесі. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі |
|
|
|
|
||||
|
2- сабақ тақырыбы: |
Сыныптағы оқу үдерісі мен ондағы өзгерістерді басқару. Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу қажеттілігін негіздеу.Мұғалімдер мен оқушылардың көзқарастары. |
|
|
|
|
||||
|
Мақсаты |
. |
|
|
|
|
||||
|
Нәтижесі |
Мұғалімдер топта формалды және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқу мен оқыту әдістемесіне өзгеріс еңгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады. |
|
|
|
|
||||
|
Түйінді идея |
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қалай жүретініне түбегейлі әсер етеді.Осыған байланысты жұмысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірілген маңызды. ЭЫДҰ есептері мен білім беру саласындағы әлемдік көшбасшы елдерінің нәтижелері негізінде әлемнің қарқынды өзгеруі жағдайында оқушыларға қойылатын талаптар жөніндегі түсінігін қалыптастыру. Мектептерге олардың оқушыларының табысты жұмыс істеуге дайындау және өмірлік жағдайларда олардың бәсекелестікке қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін инновациялық кәсіби дағдылар мен білімдерді ұсыну. |
|
|
|
|||||
|
180 мин. |
Оқыту барысы |
|
|
|
|
||||
|
|
Тренердің әрекеті |
Мұғалімнің әрекеті |
Ресурстар және құрал- жабдықтар |
|
|
|
|
||
|
7 мин. |
Жағымды психологиялық ахуал тұғызу.Сергіту сәті «Кел танысайық» ойыны |
Қатысушылар ортаға шығып, дөңгеленіп тұрады. Жүргізуші алақанын соғады,қатысушылар бір-бірінің қолын қысады.қатысушы қоңырау согады, қатысушылар бір-бірінің арқасынан сипайды, тренер сылдырмақ ойыншықты сылдырлатады,қатысушы бастарымен амандасады. |
|
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
Топқа бөлу. Кел танысайық |
Сауалнама |
Сауалнама қағазы |
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
Презентация. «Бірлескен жұмыстың тиімділігі»,«Топтық жұмыстың ережесі» |
Топтың жұмыстың ережесімен танысады. |
Мұғалімдерге арналған үлестірмелі материалдар |
|
|
|
|
||
|
16 мин. 2мин |
Миға шабуыл Сұрақтар: 1.Топта жұмыс істеу не үшін қажет? 2.Топтық жұмысты не мақсатта жүргіземіз? 3.Топтық жұмыс тәсілдерді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. |
|
|
|
|
|
||
|
13мин. |
Топ ережесін құру және қорғау. ( Постермен жұмыс). |
|
Постер, маркерлар. |
|
|
|
|
||
|
20 мин. |
Топтық жұмыс туралы нұсқаулық беріледі 5-10 бет 1.Топта жұмыс істеу не үшін қажет? Бірлескен оқудың мәні 2.Топтық жұмысты не мақсатта жүргіземіз? Мұғалімдердің рөлі 3.Топтық жұмыс тәсілдерді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар? Топтық жұмыс барысында дамитын дағдылар |
Топтық жұмыс туралы топта сұрақтарға жауап береді және өз ойларын қорғайды. |
Мұғалімдерге арналған үлестірмелі материалдар,Постер, маркерлар. |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Бейнежазба «Ауысып отыратын топтар» |
Мұғалімдер өз ойларын ортаға салады |
Бейнежазба |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Презентация көрсетіледі |
Көрсетілімді тамашалайды |
Слайд.Білім беру платформасы. |
|
|
|
|
||
|
Үзіліс |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Көтеріңкі көңіл орнату үшін сергіту сәті «сурет салу» ойынының ережесімен танысады. Тапсырманы орындауда не қиын болды? Тапсырманы орындауға қандай тәсілді қолдандыңыз? Жұмыстың барысы қалай бақыланды? Сіздер команда ретінде қаншалықты ұтымды жұмыс істедіңіздер? Сіздер бір-бірлеріңізге қаншалықты көмек көрсеттіңіздер? Топта жұмыстың қандай негізгі аспектілері ұтымды орындалды? Не орындалмады? Одан қандай сабақ алуға болады? |
Қарама –қарсы отырған мұғалімдер төбелеріне ақ қағаз қойып бір-бірінің суретін салу Топтық жұмысты бақылау бақылау және бағалау бойынша шағын топтарда жұмыс істеудің өзіндік ерекшеліктері қозғалады. Тапсырма жұппен жұмыста орындалады. |
Ақ қағаз бен қалам. |
|
|
|
|
||
|
15 мин |
Миға шабуыл Топқа сұрақ беремін. Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек? |
Сұрақтар бойынша өз ойларын ортаға салады |
|
|
|
|
|
||
|
10 мин. |
XXI ғасырда мектеп қандай болуы керек? |
« XXI ғасырда мектеп қандай болуы керек?» тақырыбындағы өз ойларымен бөліседі |
Презентация Білім беру платформасы. |
|
|
|
|
||
|
20 мин. |
Топтық жұмыс «Жаңа заман мұғалімі» «Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек?»постермен жұмыс.Қорғау. |
Топта бірлесіп жұмыс жасайды,««Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек?» тақырыбында өз ойларын ортаға салады,постер құрып,қорғайды |
Интернет желісі. Постер.Маркерлар |
|
|
|
|
||
|
5 мин |
Тренер топтардың бірін- бірі бағалауды ұсынады |
Топтар сағат тілінің жүру бағытымен бір-бірін бағалайды |
|
|
|
|
|
||
|
2 мин. |
Бағалауды ұсынады |
Топ бірін бірі «3 ақпарат»бойынша бағалайды |
Стикерлер |
|
|
|
|
||
|
5 мин. |
Кері байланыс. Тренер «Аяқталмаған сөйлем» әдісімен кері байланысты жүргізеді. |
Мұғалімдер кері байланысты «Мен үшін құнды болды, себебі бүгін ...маңызды болды», «Маған бүгін ....маңызды болды» |
Стикерлер. |
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













