|
Бөлімі: |
4-бөлім. Бос уақыт және хобби |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бос уақытта саяхаттау пайдалы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Т/А. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараты түсіну, анықтау. О.5.2.2.1 Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану |
|
Сабақ мақсаты: |
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында сұрақтар қояды. Бос уақытыңда саяхатқа шығуды мақсат етесің бе? Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесің? |
Өз ойымен бөліседі. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жалпы: 1 ұпай (2 ұ) |
|
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Тілдік бағдар айдарындағы «Көркем әдебиет стилі» бойынша түсіндірме жүргізеді. Көркем
әдебиет оқиғаны сурет бейнесінде баяндайды, танытады: оқиға,
кейіпкердің іс - әрекеті, сөзі, мінезі, келбеті қатысып баяндалады.
Оқиға болған күннің реті, жер жағдайы аталады. Мұны оқиғаны образды
түрде бейнелеу дейді. Көркем әдебиет оқиғаны баяндауда автордың
әсерін, сезім - күйін қоса
қатыстырады. 1.
Образды сөздер мол қатысады. 1-тапсырманы орындатады. Мәтінді тыңда. Мәтіндегі қаратпа, қыстырма сөздердің не мақсатпен қолданғанын түсіндір. Ықтимал жауап:
|
Тілдік бағдар туралы түсінік алады |
Дескриптор: - Мәтінді тыңдайды.1 - Мәтіндегі қаратпа, қыстырма сөздердің не мақсатпен қолданғанын түсіндіреді1 Жалпы: 2 ұпай (6 ұ) |
5 – сынып қазақ тілі |
|
Сабақтың ортасы. 20 минут |
2-тапсырманы орындатады. Тыңдалым мәтініндегі әңгіме қандай стильде жазылған? Төмендегі сұрақтар төңірегінде әңгімелесіңдер. Ықтимал жауап:
3-тапсырманы орындатады. Саяхатқа шыққан кейіпкерлер білімін қалай толықтырады. «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып айт. Ықтимал жауап:
4-тапсырманы орындатады. Мәтінді бөлікке бөліп оқыңдар. Не туралы? Парталас көршілеріңе сұрақтар қойып, әңгімелесіңдер |
Берілген тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: -Тыңдалым мәтініндегі әңгіме қандай стильде жазылғанын анқтайды.1 -Төмендегі сұрақтар төңірегінде әңгімелейді.1 Жалпы: 2 ұпай
Дескриптор: - Пікір 1 -Дәлел 1 -Мысал1 -Қорытынды 1 Жалпы: 4 ұпай (6 ұ)
Дескриптор: -Мәтінді бөлікке бөліп оқиды.1 - Не туралы? екенін парталас көршілеріңе сұрақтар қойып, әңгімелеседі.1 Жалпы: 2 ұпай |
5 – сынып қазақ тілі оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
«Аяқталмаған сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың кері байланысын тыңдайды. |
Сабаққа қатысты өз ойымен бөліседі |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 ұпайлық жүйе бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бос уақытта саяхаттау пайдалы 5-сынып
Бос уақытта саяхаттау пайдалы 5-сынып
|
Бөлімі: |
4-бөлім. Бос уақыт және хобби |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бос уақытта саяхаттау пайдалы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Т/А. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараты түсіну, анықтау. О.5.2.2.1 Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану |
|
Сабақ мақсаты: |
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында сұрақтар қояды. Бос уақытыңда саяхатқа шығуды мақсат етесің бе? Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесің? |
Өз ойымен бөліседі. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жалпы: 1 ұпай (2 ұ) |
|
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Тілдік бағдар айдарындағы «Көркем әдебиет стилі» бойынша түсіндірме жүргізеді. Көркем
әдебиет оқиғаны сурет бейнесінде баяндайды, танытады: оқиға,
кейіпкердің іс - әрекеті, сөзі, мінезі, келбеті қатысып баяндалады.
Оқиға болған күннің реті, жер жағдайы аталады. Мұны оқиғаны образды
түрде бейнелеу дейді. Көркем әдебиет оқиғаны баяндауда автордың
әсерін, сезім - күйін қоса
қатыстырады. 1.
Образды сөздер мол қатысады. 1-тапсырманы орындатады. Мәтінді тыңда. Мәтіндегі қаратпа, қыстырма сөздердің не мақсатпен қолданғанын түсіндір. Ықтимал жауап:
|
Тілдік бағдар туралы түсінік алады |
Дескриптор: - Мәтінді тыңдайды.1 - Мәтіндегі қаратпа, қыстырма сөздердің не мақсатпен қолданғанын түсіндіреді1 Жалпы: 2 ұпай (6 ұ) |
5 – сынып қазақ тілі |
|
Сабақтың ортасы. 20 минут |
2-тапсырманы орындатады. Тыңдалым мәтініндегі әңгіме қандай стильде жазылған? Төмендегі сұрақтар төңірегінде әңгімелесіңдер. Ықтимал жауап:
3-тапсырманы орындатады. Саяхатқа шыққан кейіпкерлер білімін қалай толықтырады. «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып айт. Ықтимал жауап:
4-тапсырманы орындатады. Мәтінді бөлікке бөліп оқыңдар. Не туралы? Парталас көршілеріңе сұрақтар қойып, әңгімелесіңдер |
Берілген тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: -Тыңдалым мәтініндегі әңгіме қандай стильде жазылғанын анқтайды.1 -Төмендегі сұрақтар төңірегінде әңгімелейді.1 Жалпы: 2 ұпай
Дескриптор: - Пікір 1 -Дәлел 1 -Мысал1 -Қорытынды 1 Жалпы: 4 ұпай (6 ұ)
Дескриптор: -Мәтінді бөлікке бөліп оқиды.1 - Не туралы? екенін парталас көршілеріңе сұрақтар қойып, әңгімелеседі.1 Жалпы: 2 ұпай |
5 – сынып қазақ тілі оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
«Аяқталмаған сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың кері байланысын тыңдайды. |
Сабаққа қатысты өз ойымен бөліседі |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 ұпайлық жүйе бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















