|
Кентау көпсалалы колледжі Күні: 19.05.2022 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Ботабекова А.Е. Тобы: ВТиП-21-1, ВТиС-21-1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Брейн-ринг» танымдық сабақ (Ақпараттық процестермен жүйелер тарауы бойынша) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1. SQL деректер қорын әзірлеу даму заңдылықтарын сипаттайтын мысалдар келтіру 2. Ақпараттық технологияларды дамытудағы қазіргі заманғы процестер туралы мәліметтер жинақтау 3. Машиналық оқыту принциптері, нейрондық желілердің жұмыс жасау принциптерін білу 4. Жасанды интеллекті қолдану аясына мысалдар келтіру 5.Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталы жайлы ақпарат алу 6.Интернет сатылымдар туралы мәліметтер жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
1. SQL деректер қорын әзірлеу даму заңдылықтарын сипаттайтын мысалдар келтіреді. 2. Ақпараттық технологияларды дамытудағы қазіргі заманғы процестер туралы мәліметтер жинақтайды. 3. Машиналық оқыту принциптері, нейрондық желілердің жұмыс жасау принциптерін біледі. 4. Жасанды интеллекті қолдану аясына мысалдар келтіреді. 5.Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталы жайлы ақпарат алады. 6.Интернет сатылымдар туралы мәліметтер жинақтайды. Сабақтың мақсаты бойынша саралау Барлық білім алушылар: -SQL деректер қорын әзірлеу даму заңдылықтарын сипаттайтын түсінеді; -Ақпараттық технологиялар ұғымын біледі -Машиналық оқыту принциптері, нейрондық желілердің жұмыс істеу принциптерін түсінеді; -Жасанды интеллекті ұғымын қолданыста қолдана алады; - Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталы жұмысы жайлы хабардар; - Интернет сатылымдар бойынша жұмыс жасай алады; Көпшілік білім алушылар: -SQL деректер қорын әзірлеудің түрлі ерекшеліктерін табады -Ақпараттық технологиялардың даму үрдістерін көрсете алады;. -Машиналық оқыту принциптері мен нейрондық желілердің айырмашылықтарын таба біледі; -Жасанды интеллекті қолдану аясымен жұмыс атқара алады; -Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталы салыстырмалы түрде біледі; -Интернет сатылымдармен жұмыс атқарады; Кейбір білім алушылар: Барлық тақырыптар бойынша ажыратып , түсіндіріп,талдай алады, қорытынды жасайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
• SQL деректер қорын әзірлеуде кестенің түрлерін ажыратады; •Ақпараттық технологияларды дамытудың жолдарын қарастырады; •Машиналық оқыту принциптері мен нейрондық желілердің түрлерін ажыратып жұмыс жасайды; •Жасанды интеллекті қолдану аясын толықтырады; •Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталымен жұмыс жасай алады, •Интернет сатылымдармен жұмыс атқарады Дескриптор:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дағдылар |
Сыйластық, ынтымақтастық пен ашықтық құндылықтарын дарыту топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы жүзеге асырылады ; бұл қызмет түрлері оқушылардың шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлай алатын мейірімді және коммуникабельді тұлғаның қасиеттерін дамытуға бағытталған. Қазіргі заманғы есептеуіш техника құралдарымен жұмыс істеу кезінде Эргономика талаптарының маңыздылығы, міндеттерді адал орындау, Денсаулық сақтау технологияларына сүйеніп жоғары нәтижелерге қол жеткізуге ұмтылу туралы білім алушылардың берік білімін қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Жасанды интеллект, нейронды желі, интернет , цифрландыу Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: ... үшін ең жақсысы..., өйткені … Интернеттің негізгі сипаттамаларына … Электронды үкімет ... қарағанда … ... .......... пайдалану тиімді болып табылады, өйткені… |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Білім алушылар бір – бірінің пікірімен санасып, бір –біріне құрмет көрсетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
білім алушылар барлық тарау бойынша айтылһған тақырыптар ішінен керекті термин сөздерінің – ағылшын пәнінен алған аударма туралы білімдерін қолданады; сипаттағанда компьютер технология негіздері пәнінен алған білімдерін еске түсіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Құрылғылардың сипаттамалары – В.Г. Архипова , Р.Г. Бағдарламалау тілдері- Р.А.Қадырқұлов «Информатика» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин |
Сәлемдесу. Сабаққа оң эмоционалдық көңіл күй сыйлау үшін Ассоциация әдісін қолдана отырып, «Күн шуағы» суретін пайдаланып , КӨҢІЛДІ АҚЫЛДЫ КРЕАТИВТІ ТАПҚЫР ІЗДЕНІМПАЗ ПОЗИТИВТІ ТЫНЫШ СЫЛБЫР ЖЫЛДАМ БАЯУ КӨҢІЛСІЗ сөздерінің ішінен қайсы сөз бүгінгі сабаққа тиісті деп ойлайсыздар деген назар аудару жаттығуларымен сабақты бастаймыз. Содан соң сабақтың тақырыбы, мақсаты бағалау критерийлері,дискриптормен таныстырып, сабақты тарауды аяқтап қорытындылау мақсатында төмендегідей тапсырмалар орындайтынымыздан бастаймыз. |
презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-35 мин |
Креативті матрица әдісі. Білім алушыларға 2 тарауда қамтылған тақырыптар бойынша мәліметтер кестеде беріледі суретін дәптерге салу ұсынылады / (немесе дайын суреттен белгілетуге болады) Сұрақтар бойынша толтырылады. Креативті матрица» әдісі
«Электронды үкімет» порталы – Қазақстан азаматтарының және республика қонақтарының Қазақстан туралы, оның үкіметі, заңнамасы, ұлттық назар аударарлық орындары туралы ресми ақпарат ала алатын, сонымен қатар, онлайн режімде мемлекеттік органдар қызметіне ие болып және айыппұл төлеуге мүмкіндік беретін бірыңғай ресурс. Дескрипторлар:
Білім алушыларға түрлі логикалық тапсырмалармен сұрақтар беріледі және оларға ауызша жауап беріледі. Бұл кезеңде білім алушылар тақырыпты игеру үшін әрқайсысы өз ойларын ортаға салып, креативті ойлау қабілеттерін дамытады. Яғни «Санадағы бейнефильм әдісі. (слайд,видео) әр білім алушы өзінің жұмыстарын жеке дайындап өз ойларын ортаға салады. Сонында дұрыс жауап берген білім алушыға түрлі балдара беріледі.
Дескриптор: -Берілген ауызша ойлау қабілеттерін арттыру мақсатындағы тапсырмада жұмыс жасап,ойын еркін жеткізе алады; -Креативті ойды қалыптастыруды жүзеге асырады; -Суретке қарап мағынасын мәтінні мағанасын ашады. Компьютермен жұмыс білім алушыларға теориямен практиканы ұштастыру мақсатында түрлі тапсырмалар беріледі. Практикалық әдіс: Басқаларға қарағанда білім алушыларды тапсырманы жауапкершілікпен орындауға үйретеді, олардың бойында үнемді, шаруаға бейім сияқты қасиеттерді қалыптастыруға бағытталады. Практикалық жұмыс №1
Кестені құрып, жалпы соманы
есепте.
Практикалық жұмыс
№2 -Электрондық кестеде мәліметтерге қандай формулалар қолданылатынын айқындайды; -компьютерлік сауаттылыққа мән бере отырып бағдарламалармен жұмыс жасай алады; -Тапсырмалардың нәтижелерін компьютерде орындайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ботабекова Асия Ердебековна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз «Брейн-ринг» танымдық сабақ (Ақпараттық процестермен жүйелер тарауы бойынша)
Тақырып бойынша 11 материал табылды
«Брейн-ринг» танымдық сабақ (Ақпараттық процестермен жүйелер тарауы бойынша)Материал туралы қысқаша түсінік
1. SQL деректер қорын әзірлеу даму заңдылықтарын сипаттайтын мысалдар келтіру
2. Ақпараттық технологияларды дамытудағы қазіргі заманғы процестер туралы мәліметтер жинақтау
3. Машиналық оқыту принциптері, нейрондық желілердің жұмыс жасау принциптерін білу
4. Жасанды интеллекті қолдану аясына мысалдар келтіру
5.Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістері мен электронды үкімет порталы жайлы ақпарат алу
6.Интернет сатылымдар туралы мәліметтер жинақтау
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















