Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Бұлшық ет түрлерін қалпына келтіруге арналған жаттығулар жиынтығын құрастыру |
Мектеп: КММ №45 бейімделген орта мектеп |
|||
|
Күні: 08.06.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Бейсенов Т.Д. |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: 13 |
Қатыспағаны: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
9.3.3.3. Түрлі дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын түсіндіру және сипаттау |
|||
|
Сабақ мақсаттары: Кросфит жаттығулар беру арқылы дене бұлшықеттерін дамыта отырып, күшті және төзімділікті арттыру. |
||||
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
Түрлі дене жаттығуларын реттреттілігін біледі, жаттығуларды іс-жүзінде орындай алады. |
||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
||||
|
Түрлі дене жаттығуларды нормативке сай орындайды, олардың ағзаға тигізетін әсерін түсінеді. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||
|
Дене жаттығуларды нәтижеге орындап энергетикалық байланысын түсіндіріп сипаттап бере алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
||||
|
Оқушылар орындай алады: |
||||
|
Кросфит жаттығуларын жасалуын атай алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
||||
|
Гир, планка, штанга, керме, қоссыық, ауыр доп. |
||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
||||
|
Кермеге тартылған кезде қандай бұлшықет жұмыс жасайды? Жатып дене көтерген кезде қолды жерге қоюдағы неше әдісін білесіңдер? |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Үнемі жаттығуды жасау дененің қандай қасиеттерін дамытады? |
||||
|
|
||||
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
||||
|
Күшке жаттығу барысында неге демді қалыпты ұстау керекпіз? |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
40 |
|||
|
Ишара |
Бас бармақ көрсету арқылы, қол соғу арқылы. |
|||
|
Алдыңғы оқу |
9.1.6.6 Қимыл-қозғалыс белсенділігімен байланысты қиындықтарды жеңу және жауап қайтара білу дағдыларын бағалау |
|||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Басы 10-12 мин |
Сапқа тұрғызамын. Сәлемдесемін. Сабаққа дайындығын тексеремін. Тізім бойынша түгендеймін.Өтетін сабақтын жалпы мақсатымен танысады, қауіпсіздік ережесімен таныстырамын. « Мазайка» әдісі -арқылы суреттер қолданып, сабақ тақырыбымен таныстыру Саптық жаттығу жасату. Музыка қосу арқылы оқушыларды секіртпемен, секірту арқылы дене қыздыру. Жұпқа бөлу арқылы жұппен созылу жаттығуларын орындау. |
Интерактивті доска, күй табақ. Виде матерялдар. |
||
|
Ортасы 20-25 |
«Миға шабуыл»- әдісі Оқушыларға сұрақ қою арқылы білімдерін толықтырып, түрлі дене жаттығуларды түсіндіру. 1.Қолға арналған қандай жаттығ түрлерін білесің? 2.Қолда қандай бұлшықеттер болады? «Ойлан-Жұптас-Бөліс» ә дісі арқылы 1. Бицепс 2. Трицепс 3. Делта 4.Пресс 5.Груд 6.Щея алты топқа бөлінеді. «Аялдама » әдісі Кросфит жаттығуларын беру
Әр жаттығу 45 сек. жасалынады жұппен аусуға 15 сек. Осы жаттығуды екі мәрте қайталаймыз. Жаттығуды бір мәрте орындаған соң 2 мин демалыс беріледі. Жаттығу біткенсоң оқушылар жүрек қағысын тексереді. Бағалау критерийі Білім алушы 1.Жаттығу кезінде көшбасшы анықталады, оқушылар бір-бірін сақтандырып үйренеді. Дескриптор; Білім алушы 45сек. ішінде жаттығуды тоқтамай жасау керек, әр жаттығу кемінде 10 реттен. - кермеде тартылады - Жатып дене көтереді - Жатып жене бүгу -жатып гриф көтеру -Биіктікке секіру -Екі қолмен гір көтеру - Жүрек қағысын тексереді; Жаттығуларды ретімен орындауды қадағалайды. |
Арнайы топ атауын дайындау Гимнастикалық мата, гір тасы, гриф, керме. |
||
|
Соңы 3-5 минут Кері байланыс |
Гимнастикалық матыда ағзаны қалпына келтіру және созылу жаттығулары. "Екі жұлдыз бір тілек " арқылы кері байланыс жасап, жақсы орындаған оқушыларды мадақтау қол соғу Үй- тапсырмасы : жатып дене көтеру 20х5 |
Гимнастикалық мата |
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||
|
Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беру. Төмен деңгейдегі оқушыларға жұбы көмектему және снаряттардың салмағын жеңілдету. Күй табақ қосу арқылы ынталандыру. |
Критериалды бағалау. Арнайы кесте сызып ұпай беру арқылы оқушылардың деңгейін анықтау. Жақсы жаттығу жасаған оқушыларды мадақтау. |
Спорттық медицина, анатомия, физика Математика, биология, география Музыка, АКТ |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
||||
|
№ |
Аты-жөні |
Кермеде тартылады |
Жатып дене көтереді |
Жатып дене бүгу |
Жатып гриф көтеру |
Биіктікке секіру |
Екі қолмен гір көтеру |
Жүрек қағысын тексеру |
Баға |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баға |
Баллдардың пайыздық мазмұны |
|
«1» |
0% |
|
«2» |
1%-20% |
|
«3» |
21%-50% |
|
«4» |
51%-80% |
|
«5» |
81%-100% |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұлшық ет түрлерін қалпына келтіруге арналған жаттығулар жиынтығын құрастыру
Бұлшық ет түрлерін қалпына келтіруге арналған жаттығулар жиынтығын құрастыру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Бұлшық ет түрлерін қалпына келтіруге арналған жаттығулар жиынтығын құрастыру |
Мектеп: КММ №45 бейімделген орта мектеп |
|||
|
Күні: 08.06.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Бейсенов Т.Д. |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: 13 |
Қатыспағаны: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
9.3.3.3. Түрлі дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын түсіндіру және сипаттау |
|||
|
Сабақ мақсаттары: Кросфит жаттығулар беру арқылы дене бұлшықеттерін дамыта отырып, күшті және төзімділікті арттыру. |
||||
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
Түрлі дене жаттығуларын реттреттілігін біледі, жаттығуларды іс-жүзінде орындай алады. |
||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
||||
|
Түрлі дене жаттығуларды нормативке сай орындайды, олардың ағзаға тигізетін әсерін түсінеді. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||
|
Дене жаттығуларды нәтижеге орындап энергетикалық байланысын түсіндіріп сипаттап бере алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
||||
|
Оқушылар орындай алады: |
||||
|
Кросфит жаттығуларын жасалуын атай алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
||||
|
Гир, планка, штанга, керме, қоссыық, ауыр доп. |
||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
||||
|
Кермеге тартылған кезде қандай бұлшықет жұмыс жасайды? Жатып дене көтерген кезде қолды жерге қоюдағы неше әдісін білесіңдер? |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Үнемі жаттығуды жасау дененің қандай қасиеттерін дамытады? |
||||
|
|
||||
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
||||
|
Күшке жаттығу барысында неге демді қалыпты ұстау керекпіз? |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
40 |
|||
|
Ишара |
Бас бармақ көрсету арқылы, қол соғу арқылы. |
|||
|
Алдыңғы оқу |
9.1.6.6 Қимыл-қозғалыс белсенділігімен байланысты қиындықтарды жеңу және жауап қайтара білу дағдыларын бағалау |
|||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Басы 10-12 мин |
Сапқа тұрғызамын. Сәлемдесемін. Сабаққа дайындығын тексеремін. Тізім бойынша түгендеймін.Өтетін сабақтын жалпы мақсатымен танысады, қауіпсіздік ережесімен таныстырамын. « Мазайка» әдісі -арқылы суреттер қолданып, сабақ тақырыбымен таныстыру Саптық жаттығу жасату. Музыка қосу арқылы оқушыларды секіртпемен, секірту арқылы дене қыздыру. Жұпқа бөлу арқылы жұппен созылу жаттығуларын орындау. |
Интерактивті доска, күй табақ. Виде матерялдар. |
||
|
Ортасы 20-25 |
«Миға шабуыл»- әдісі Оқушыларға сұрақ қою арқылы білімдерін толықтырып, түрлі дене жаттығуларды түсіндіру. 1.Қолға арналған қандай жаттығ түрлерін білесің? 2.Қолда қандай бұлшықеттер болады? «Ойлан-Жұптас-Бөліс» ә дісі арқылы 1. Бицепс 2. Трицепс 3. Делта 4.Пресс 5.Груд 6.Щея алты топқа бөлінеді. «Аялдама » әдісі Кросфит жаттығуларын беру
Әр жаттығу 45 сек. жасалынады жұппен аусуға 15 сек. Осы жаттығуды екі мәрте қайталаймыз. Жаттығуды бір мәрте орындаған соң 2 мин демалыс беріледі. Жаттығу біткенсоң оқушылар жүрек қағысын тексереді. Бағалау критерийі Білім алушы 1.Жаттығу кезінде көшбасшы анықталады, оқушылар бір-бірін сақтандырып үйренеді. Дескриптор; Білім алушы 45сек. ішінде жаттығуды тоқтамай жасау керек, әр жаттығу кемінде 10 реттен. - кермеде тартылады - Жатып дене көтереді - Жатып жене бүгу -жатып гриф көтеру -Биіктікке секіру -Екі қолмен гір көтеру - Жүрек қағысын тексереді; Жаттығуларды ретімен орындауды қадағалайды. |
Арнайы топ атауын дайындау Гимнастикалық мата, гір тасы, гриф, керме. |
||
|
Соңы 3-5 минут Кері байланыс |
Гимнастикалық матыда ағзаны қалпына келтіру және созылу жаттығулары. "Екі жұлдыз бір тілек " арқылы кері байланыс жасап, жақсы орындаған оқушыларды мадақтау қол соғу Үй- тапсырмасы : жатып дене көтеру 20х5 |
Гимнастикалық мата |
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||
|
Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беру. Төмен деңгейдегі оқушыларға жұбы көмектему және снаряттардың салмағын жеңілдету. Күй табақ қосу арқылы ынталандыру. |
Критериалды бағалау. Арнайы кесте сызып ұпай беру арқылы оқушылардың деңгейін анықтау. Жақсы жаттығу жасаған оқушыларды мадақтау. |
Спорттық медицина, анатомия, физика Математика, биология, география Музыка, АКТ |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
||||
|
№ |
Аты-жөні |
Кермеде тартылады |
Жатып дене көтереді |
Жатып дене бүгу |
Жатып гриф көтеру |
Биіктікке секіру |
Екі қолмен гір көтеру |
Жүрек қағысын тексеру |
Баға |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баға |
Баллдардың пайыздық мазмұны |
|
«1» |
0% |
|
«2» |
1%-20% |
|
«3» |
21%-50% |
|
«4» |
51%-80% |
|
«5» |
81%-100% |
шағым қалдыра аласыз













