Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бұрыш

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сыныпқа арналған математика сабағынан дайын қмж.Жаңартылған білім мазмұны бойынша жазылған.Бұрыш түрлерінеде толық тоқталып өткенмін.Пәнаралық байланыста бар.
Материалдың қысқаша нұсқасы

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: мектеп : 33Н.Шойынбаев атындағы ЖОМ

Бұрыштар.Көпбұрыштар (8 сағ)


Күні Мұғалімнің аты-жөні: Тунгушбаева Айнур.


Сынып: 5 Қатысқаны: Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Бұрыш.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.1.5.Бұрыштың түрлерін ажырату.(Сүйір,тік, доғал, жазыңқы,толық)



Сабақтың мақсаты

Бұрыштың түрлерінің анықтамасын білу.

Бұрыштың түрлерін ажырату.

Бұрыштың сызбаларын кескіндеу.

Бағалау критерийі

Бұрыштың түрлерін анықтай алады.

Бұрыштың түрлерін ажырата біледі.

Сүйір, тік, доғал, жазыңқы толық бұрыштарды кескіндей алады.


Тілдік мақсаттар

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Градус,бұрыш,транспортир,сүйір,тік,доғал,жазыңқы,толық.

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Тік бұрыш дегеніміз не?

сүйір бұрыш... деп аталады

,доғал бұрыш...,

тік бұрыш 90 градусқа..........

...........жазыңқы бұрыш деп аталады

Құндылықтарға баулу

Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы

бойынша Қазақстандағы патриотизм және азаматтық жауапкершілікке,ынтымақтастыққа,бір-біріне құрмет көрсетуге,адамгершілікке, ұқыптылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу ,жаратылыстану

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Нүкте,кесінді,сәуле бұрыш ұғымдарын біледі.

Бұрыштың белгіленуін және бұрышты өлшеу құралын біледі.

Сабақтың барысы



Сабақтың жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар




Сабақтың басы

13 мин

2мин















3 мин








2 мин



3 мин



3 мин

Сәлемдесу,оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, қызықтыру.

Оқушыларға үлестірме қағаздар таратып,мына сызбалар:


бойынша 5 топқа бөлемін.Әр топқа сызба бойынша топ аттарын айтамын.1-сүйір,2-тік,3-доғал,4-жазыңқы,5-толық.

Әр топ өз тобының топ басшысын сайлайды.Ол үлгерімі жақсы оқушы болу керек.Топ басшы топқа таратылған бағалау парағына топ мүшелерінің аты-жөнін және топ мүшелерімен келісе отырып өз есімдерінің қасына берілген тапсырмаларды дұрыс орындауына қарай +,±,- таңбаларын қойып отырады,ол әділ баға қою керек.

«Сен маған, мен саған» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеремін,бұл әдіс арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды.

«Допты лақтыру» тәсілі бойынша қайталау сұрақтарын қою (бұрыштың анықтамасын, бұрыштың белгісін,бұрышты қалай белгілей- тінін ,бұрыштың өлшем бірлігін,бұрышты өлшеу құралын ... ) арқылы алдыңғы тақырып бойынша алған білімдерін пысықтаймын.

Жаңа тақырыпты «Адасқан әріптер» әдісімен ашу.

ҰШБРЫТЫҢ ІРҮРЛЕТ

Бұл жерден «БҰРЫШТЫҢ ТҮРЛЕРІ» деген сөзді өздері құрастырып жазады.Ендеше бүгінгі жаңа тақырыбымыз: «Бұрыштың түрлері».





Үлестірме қағаздар

















А4 форматтары









Доп








А1 форматы


Сабақтың ортасы

23 мин


3 мин







2 мин























3 мин







2мин



3мин










2 мин











4 мин











2 мин






2 мин

«Ой қозғау әдісі» бойынша әр топтан бір оқушы тақтаға үлестірме қағаздағы сызбасын сызғышпен сызады


Бұл сызбалар бұрыштың түрлері болады. .Ендеше бұрыштың 5 түрі бар екен.Мына жапырақшаларға топтарының аттарын

жазады.Бұл бұрыштың түрлері болады.

доғал


сүйір


толық


бұрыш


жазыңқы


тік


Енді осыларға анықтама берейік.Ол үшін «Конверттегі тапсырма»әдісі бойынша конверттегі кеспе қағаздардан әр топ анықта-ма құрастырады.

Тік бұрыш 900-қа тең.

Жазыңқы бұрыш 1800-қа тең.

Толық бұрыш 3600-қа тең.

Сүйір бұрыш 00-900 аралығы.

Доғал бұрыш 900-1800 аралығы.

Шыққан анықтамаларды дәптерге жазады.

Оқулықпен жұмыс № 870.

Есеп шығару барысында оқушыларға саралау-

дың «Диалог және қолдау корсету» тәсілін

пайдаланамын.Оқушыларға мақтау сөздерін

қолданып отырамын.

1320,980,350,1800,940,900,1540,780 бұрыштары-

нан сүйір ,доғал ,тік ,жазыңқы ,толық бұрыштарды атайды.

Дескриптор :

Мәтінді дұрыс түсінеді.

Бұрыштың шамасын анықтайды.

Шамасына қарай түрлерін атайды.

«Семантикалық карта»толтырады.


Бұрыш түрлері

Сүйір

тік

доғал

Жазыңқы


толық

Бұрыш

шамасы







Галереяға саяхат.


Бұрыш түрлерінің сызбалары бойынша қорша-

ған өмірмен байланыстыра отырып эскиздер

жасайды постер қорғайды.

Сергіту сәті: Логикалық есептер:

1)Бөлменің әр бұрышында төрт мысық және әр мысыққа қарама-қарсы үш мысықтан отыр.Бөлмеде неше мысық бар?

2)Егер төртбұрыштың бір бұрышын аралап

кесіп тастағанда неше бұрыш қалады?

«А р-ождан аллеясы» бойынша мына тапсыр-

маны беремін.Сағат макеті бойынша 2-де,3-те,

4-те,5-те сағаттық тіл мен минуттық тіл неше градус жасайтынын айту керек.Топта бірлесе

шешім қабылдап топтағы үлгерімі төмен

оқушы жауабын айтады.




















1 слайд













Кеспе қағаздар























2 слайд


















А1 форматы













Сағат макеті



Сабақтың соңы

9 мин

3 мин










2 мин








3 мин























1мин


«Бұрыштар» тәсілі бойынша сұрақ-жауап.

1)900-тың 1/3 бөлігі неше градус?

2)600-1/6 бөлігі неше градус және қандай

бұрыш?

3)1800-тың ½ бөлігі қандай бұрыш?

4) 3600-1/4 бөлігі неше градус және қандай

бұрыш?

5)1800-тың-2/3 бөлігі неше градус?

Әр топқа жауаптарын айтқызамын.Дұрыс

айтқан топтың қасына барып тұрамын.

«Сөзді тап» әдісі бойынша қорапшаға бұрыш-

тың түрлері жазылған кеспе қағаздар салына-ды.Әр топтан бір оқушы сөйлемей ыммен немесе қимылмен көрсетеді.Қалған топ мү-

шелері жауабын табады,жауабында сүйір(тік ,

доғал ,жазыңқы ,толық бұрыш екені айтылады.

Оқушылар бұрыш түрлерінің анықтамасын

айтады.

Топ басшысы бағалау парағына

тоқталып өтеді және басқа топтар

«Екі жұлдыз ,бір тілек» әдісі бойынша

пікірлерін білдіреді.








Бағалау парағы

Топ мүшелері

Үй тапсыр-

масы

Конверттегі

тапсырма

есеп

Семантика-лық карта

эскиз

Логикалық

есеп

Сағат


Сұрақ-жауап

Қорытынды














































Үйге тапсырма беремін.

Бұрыштың түрлерінің анықтамаларын жат-

тау және №872 есеп.

Үй тапсырмасын түсіндіремін.
























Кеспе қағаздар




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?


Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.


Саралау үшін «Допты лақ-

тыру», «Диалог және қолдау

көрсету», «Ар-ождан аллея-сы», «Екі жұлдыз бір тілек»,

«Бағалау парақтарын»

қолданамын.

Қабілетті оқушы топ басшы-сы болады және топ мүшелеріне түсіндіреді.

Оқушылардың материалды иге-

руі үшін «Конверттегі тапсыр-ма», «Семантикалық карта», «Га-

лереяға саяхат», «Бұрыштар»,

«Сөзді тап»әдістерін қолдана-мын

Осы сабақта сызғыш,транс-

портир қолдануда және жат-

тығуларын орындауда тех-никалық қауіпсіздік ережеле-

рін .


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса,неліктен деп ойлайсыз?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болдыма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланамыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жетістіктері /қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

1:

2:







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.12.2017
1316
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі