|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі(16 сағ) |
Мектеп: "Кемертоған орта мектебі" |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: Рамазанова Гульману Калидаровна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны:18 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Дәреже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.3 натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу 5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін дәреже деп аталатын өрнек түрінде жазуға болатынын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды біледі. Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қысқаша жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кез келген санның дәрежелерін есептей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Дәреже ұғымын біледі; Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды түсінеді; Санның дәрежелерін есептей алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дәреже анықтамасын айта алады; Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды еркін түсіндіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Терминдер:негізі, дәреже көрсеткіші, квадрат, куб, дәреженің мәні |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, өзара сыйластықпен, ынтымақастықта бірлесіп еңбектенуге баулу . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих,география |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал сан, көбейткіштер, көбейтінді. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин 3мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбер құрып, бірі-біріне тілек айтып шығу. Шеңбер арқылы иықтарына түрлі-түсті стикерлер жабыстыру арқылы топқа бөлу: 1топ Негізі-сары түс 2топ Көрсеткіш- жасыл түс 3топ Дәреже-қызыл түс ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Жұптық» әдісі Әр оқушы өзіне түскен стикерлердегі сұраққа жанындағы жолдасымен ақылдаса отырып жауап береді. |
Стикерлер, бағалау парақшасы, сұрақтар жазылған стикер Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7мин 3мин 15мин 2мин |
Жаңа тақырып Слайд арқылы талдау жүргізу Кестені толтыру 1топ
2топ Дәреженің негізін тауып кестені толтырыңдар
3топ
Тізбектелген есeптер топтамасы. Оқулықпен жеке жұмыс жүргізіледі. Шығарғаннан кейін слайдта дұрыс жауаптары арқылы тексеріп, талқылау жүрізіледі. Топ басшысы алған ұпайларын қояды.
№ 299 есепті ауызша шығарып кетеміз. «Ыстық микрофон» әдісі 1топ-бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қандай өрнек түрінде жазуға болады? 2топ-Дәреже негізі деген не? 3топ-Дәреже көрсеткіші туралы не айта аласындар? Жалпы сұрақ – Дәреженің маңызы бар ма? Оның қандай қажеті бар? |
слайд
Оқулық,
жұмыс дәптері,
тақта,бор ,
жеке жұмыс парағы,
кесте
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5мин
2мин
2мин
3мин |
Жеке шығармашылық жұмыс. Жеке жұмыс парағына тест тапсырмаларын әр оқушы өзі орындайды. Тапсырманы аяқтағаннан кейін көршілес оқушылар бірі- бірімен парақшаларын ауыстырып, слайд арқылы тексеріп ұпайларын санайды. Қорытынды. Т-диаграммасы арқылы берілген өрнектердің ұқсастығымен айырмашылығын жазу. Үйге тапсырма 1) Санның дәрежесі тақырыбын қайталау. 2) №295, 303, 300, есептерді аяқтап шығару
Бағалау. Топ басшылары бағалау парақшасы бойынша үпайларын айтады. Слайдта бағалау шкаласы көрсетіледі. "5" – 18-22 балл "4" – 14-17 балл "3" – 9-13 балл «2»-8-0-8балл |
Кеспе қағаз
Тест
АТК
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Оқушылар дәреже анықтамасын математикалық тілде айта алады, кейбір оқушының деңгейіне сәйкес тапсырмалар бере отырып, тақырыпты толық меңгеруіне ықпал етуге болады.
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау парақшасы арқылы қалыптастырушы бағалау. Бас бармақпен, өзара бағалау, мадақтау, |
Сыныптағы қауіпсіздік ережесі сақталуы айтылды. Көзге жаттығу, интерактивті тақтаны уақтылы пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1: 2: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 нұсқа
-
Санның квадратын табу дегеніміз сол санның ...
-
2-ге қосындысын табу
-
өз өзіне 2рет көбейтіндісін табу
-
айырымын табу
-
Егер өрнекте санның квадраты тұрса, амалдар реті қалай орындалады?
-
Сол жақтан бастап ретімен орындалады
-
Басқа амалдардан бұрын санның квадратын есептеу керек
-
Қосу одан сон квадраттау
-
1.в
2.в
3.в
4.а
5.а
6.с
7.с
8.д
9.а
10.с
жазуылындағы 4 саны нені
білдіреді?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
жазылуындағы 8 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
3*3*3*3*3 =?
-
дәреженің көбейтінді түрінде
жазылуын көрсет
-
12*4
-
1*2*4
-
12*12*12*12
-
10*2*4
-
мәнін
тап
-
10
-
16
-
64
-
8
-
мен
көбейтіндісі неге
тең?
-
12
-
1
-
27
-
72
-
Салыстыр
және
?
-
>
-
<
-
тең
-
неге
тең?
-
10
-
100
-
1000
-
1
2 нұсқа
-
жазылуындағы 5 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
жазылуындағы 51 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
д
1.в
2.а
3.а
4.в
5.с
6.с
7.е
8.а
9.в
10.а
әреже
-
4*4*4-?
-
Есепте : 43-12
-
0
-
52
-
дәреженің көбейтінді түрінде
жазылуын көрсет.
-
6*3
-
1*3*6
-
6*6*6
-
10*3*6
-
-?
-
15
-
10
-
125
-
25
-
Егер өрнекте санның квадраты тұрса, амалдар реті қалай орындалады?
-
Сол жақтан бастап ретімен орындалады
-
Басқа амалдардан бұрын санның квадратын есептеу керек
-
Қосу одан сон квадраттау
-
мен
көбейтіндісі неге
тең?
-
108
-
1
-
27
-
13
-
неге
тең?
-
10
-
100
-
1000
-
1
-
Салыстыр:
мен
?
-
>
-
<
-
тең
Бағалау парақшасы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Үй жұмысы |
Кестені толтыру |
Тізбектелген есeптер топтамасы |
«Ыстық микрофон» |
Тест тапсырмасы |
барлығы |
|||||||
|
№296 |
№298 |
№302 |
№306 |
№317 |
|
|
|
|||||||
|
Дескрипторлар |
||||||||||||||
|
-көбейтуді дұрыс орындаған |
||||||||||||||
|
-негізімен көрсеткішін ажыратты |
||||||||||||||
|
-салыстыруды дұрыс орындады |
||||||||||||||
|
-амалдарды ретімен орындады |
||||||||||||||
|
-бірдей көбейткіштерді дәреже түрде жазды |
||||||||||||||
|
-әріпті өрнектің мәнін дұрыс тапты |
||||||||||||||
|
-жауаптарын қатесіз жазды |
||||||||||||||
|
|
ұпай |
1 |
1 |
1 |
1 |
2 |
2 |
3 |
1 |
Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
|
|||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-22 ұпай – «5» 14-17 ұпай – «4» 9-13 ұпай – «3» 8 ұпай төмен-«2»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәреже
Дәреже
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі(16 сағ) |
Мектеп: "Кемертоған орта мектебі" |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: Рамазанова Гульману Калидаровна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны:18 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Дәреже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.3 натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу 5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін дәреже деп аталатын өрнек түрінде жазуға болатынын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды біледі. Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қысқаша жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кез келген санның дәрежелерін есептей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Дәреже ұғымын біледі; Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды түсінеді; Санның дәрежелерін есептей алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дәреже анықтамасын айта алады; Санның дәрежесін табуды, санды дәрежеге шығаруды еркін түсіндіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Терминдер:негізі, дәреже көрсеткіші, квадрат, куб, дәреженің мәні |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, өзара сыйластықпен, ынтымақастықта бірлесіп еңбектенуге баулу . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих,география |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал сан, көбейткіштер, көбейтінді. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин 3мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбер құрып, бірі-біріне тілек айтып шығу. Шеңбер арқылы иықтарына түрлі-түсті стикерлер жабыстыру арқылы топқа бөлу: 1топ Негізі-сары түс 2топ Көрсеткіш- жасыл түс 3топ Дәреже-қызыл түс ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Жұптық» әдісі Әр оқушы өзіне түскен стикерлердегі сұраққа жанындағы жолдасымен ақылдаса отырып жауап береді. |
Стикерлер, бағалау парақшасы, сұрақтар жазылған стикер Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7мин 3мин 15мин 2мин |
Жаңа тақырып Слайд арқылы талдау жүргізу Кестені толтыру 1топ
2топ Дәреженің негізін тауып кестені толтырыңдар
3топ
Тізбектелген есeптер топтамасы. Оқулықпен жеке жұмыс жүргізіледі. Шығарғаннан кейін слайдта дұрыс жауаптары арқылы тексеріп, талқылау жүрізіледі. Топ басшысы алған ұпайларын қояды.
№ 299 есепті ауызша шығарып кетеміз. «Ыстық микрофон» әдісі 1топ-бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қандай өрнек түрінде жазуға болады? 2топ-Дәреже негізі деген не? 3топ-Дәреже көрсеткіші туралы не айта аласындар? Жалпы сұрақ – Дәреженің маңызы бар ма? Оның қандай қажеті бар? |
слайд
Оқулық,
жұмыс дәптері,
тақта,бор ,
жеке жұмыс парағы,
кесте
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5мин
2мин
2мин
3мин |
Жеке шығармашылық жұмыс. Жеке жұмыс парағына тест тапсырмаларын әр оқушы өзі орындайды. Тапсырманы аяқтағаннан кейін көршілес оқушылар бірі- бірімен парақшаларын ауыстырып, слайд арқылы тексеріп ұпайларын санайды. Қорытынды. Т-диаграммасы арқылы берілген өрнектердің ұқсастығымен айырмашылығын жазу. Үйге тапсырма 1) Санның дәрежесі тақырыбын қайталау. 2) №295, 303, 300, есептерді аяқтап шығару
Бағалау. Топ басшылары бағалау парақшасы бойынша үпайларын айтады. Слайдта бағалау шкаласы көрсетіледі. "5" – 18-22 балл "4" – 14-17 балл "3" – 9-13 балл «2»-8-0-8балл |
Кеспе қағаз
Тест
АТК
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Оқушылар дәреже анықтамасын математикалық тілде айта алады, кейбір оқушының деңгейіне сәйкес тапсырмалар бере отырып, тақырыпты толық меңгеруіне ықпал етуге болады.
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау парақшасы арқылы қалыптастырушы бағалау. Бас бармақпен, өзара бағалау, мадақтау, |
Сыныптағы қауіпсіздік ережесі сақталуы айтылды. Көзге жаттығу, интерактивті тақтаны уақтылы пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1: 2: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 нұсқа
-
Санның квадратын табу дегеніміз сол санның ...
-
2-ге қосындысын табу
-
өз өзіне 2рет көбейтіндісін табу
-
айырымын табу
-
Егер өрнекте санның квадраты тұрса, амалдар реті қалай орындалады?
-
Сол жақтан бастап ретімен орындалады
-
Басқа амалдардан бұрын санның квадратын есептеу керек
-
Қосу одан сон квадраттау
-
1.в
2.в
3.в
4.а
5.а
6.с
7.с
8.д
9.а
10.с
жазуылындағы 4 саны нені
білдіреді?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
жазылуындағы 8 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
3*3*3*3*3 =?
-
дәреженің көбейтінді түрінде
жазылуын көрсет
-
12*4
-
1*2*4
-
12*12*12*12
-
10*2*4
-
мәнін
тап
-
10
-
16
-
64
-
8
-
мен
көбейтіндісі неге
тең?
-
12
-
1
-
27
-
72
-
Салыстыр
және
?
-
>
-
<
-
тең
-
неге
тең?
-
10
-
100
-
1000
-
1
2 нұсқа
-
жазылуындағы 5 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
дәреже
-
жазылуындағы 51 саны қалай
аталады?
-
Дәреже негізі
-
Дәреже көрсеткіші
-
д
1.в
2.а
3.а
4.в
5.с
6.с
7.е
8.а
9.в
10.а
әреже
-
4*4*4-?
-
Есепте : 43-12
-
0
-
52
-
дәреженің көбейтінді түрінде
жазылуын көрсет.
-
6*3
-
1*3*6
-
6*6*6
-
10*3*6
-
-?
-
15
-
10
-
125
-
25
-
Егер өрнекте санның квадраты тұрса, амалдар реті қалай орындалады?
-
Сол жақтан бастап ретімен орындалады
-
Басқа амалдардан бұрын санның квадратын есептеу керек
-
Қосу одан сон квадраттау
-
мен
көбейтіндісі неге
тең?
-
108
-
1
-
27
-
13
-
неге
тең?
-
10
-
100
-
1000
-
1
-
Салыстыр:
мен
?
-
>
-
<
-
тең
Бағалау парақшасы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Үй жұмысы |
Кестені толтыру |
Тізбектелген есeптер топтамасы |
«Ыстық микрофон» |
Тест тапсырмасы |
барлығы |
|||||||
|
№296 |
№298 |
№302 |
№306 |
№317 |
|
|
|
|||||||
|
Дескрипторлар |
||||||||||||||
|
-көбейтуді дұрыс орындаған |
||||||||||||||
|
-негізімен көрсеткішін ажыратты |
||||||||||||||
|
-салыстыруды дұрыс орындады |
||||||||||||||
|
-амалдарды ретімен орындады |
||||||||||||||
|
-бірдей көбейткіштерді дәреже түрде жазды |
||||||||||||||
|
-әріпті өрнектің мәнін дұрыс тапты |
||||||||||||||
|
-жауаптарын қатесіз жазды |
||||||||||||||
|
|
ұпай |
1 |
1 |
1 |
1 |
2 |
2 |
3 |
1 |
Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
|
|||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-22 ұпай – «5» 14-17 ұпай – «4» 9-13 ұпай – «3» 8 ұпай төмен-«2»
шағым қалдыра аласыз













