Дарынды оқушылармен жұмыс туралы
Ереже
-
Жалпы Ереже
Дарынды балалар – ұлттық құндылық. Дарынды бала-белгілі бір әрекетте жарқын, айқын, кейде өте жоғары жетістіктерімен ерекшеленетін бала. Олар туа біткен жоғары зияткерлік, физикалық, шығармашылық, көркемдік, коммуникативтік қабілеттерге ие.
-
Мақсат және міндеттері
-
Мақсаты – дарынды балалардың дамуына қолайлы орта қалыптастыру.
-
Міндеттері:
-
Балалардың дарындылығын диагностикалау;
-
Оқушылардың жеке, тұлғалық ерекшеліктерін есепке алу. Сабақ барысында саралау әдісін қолдану;
-
Оқыту әдістері мен тәсілдерінің әртүрлі жүйесінің ішінен өзіндік ойлау қабілетін, ынтасын және шығармашылығын дамытуға мүмкіндік беретінін таңдау;
-
Оқушылардың өзіндік қабілеттерін көрсетуге жол ашатын әртүрлі сыныптан тыс сайыстар, зияткерлік ойындар, олимпиадалардың өткізілуі;
-
Өзіндік
3. Ережені жүзеге асыру
-
Мектеп әкімшілігі (директор, орынбасарлар)
-
Әдістемелік бірлестік жетекшілері
-
Пән-мұғалімдері
-
Сынып жетекшілері
-
Үйірме, секция жетекшілері
4. Ережені жүзеге асыру мониторинг түрлері:
|
№ |
Түрлері |
Мектеп |
Аудан-дық |
Қалалық |
Республи-калық |
Халық-аралық |
|
1 |
Пән олимпиадалары |
|
|
|
|
|
|
2 |
Пән апталықтары |
|
|
|
|
|
|
3 |
«Зерде» зерттеу жұмысы мен шығармашылық қалалық конкурсы |
|
|
|
|
|
|
4 |
Зияткерлік сайыстар |
|
|
|
|
|
|
5 |
Тақырыптық сайыстар |
|
|
|
|
|
|
6 |
Көрме, шығармашылық есеп |
|
|
|
|
|
|
7 |
Ғылыми жобалар |
|
|
|
|
|
ІІ. Ережені ұйымдастыру және лауазымдық қамтамасыз ету
-
Директордың қызметі
-
Жылдық жоспарда дарынды балаларға арналған тараудың болуы және оқыту үрдісінде оның орындалуын бақылау;
-
Дарынды балалардың жұмысына қолдау көрсету;
-
Директордың оқу-тәрбие, ғылыми-әдістемелік ісі орынбасарларының қызметі:
-
Ережені жүзеге асыратын іс-шараларды үйлестіру;
-
Дарынды балалармен жұмыс туралы коучинг, семинарлар ұйымдастыру;
-
Дарынды балалармен жұмыс істейтін мұғалімдер жұмысын бақылау;
-
Дарынды балаларға арналған жеке бағдарлама жасауға әдістемелік көмек көрсету;
-
Дарынды балалар қорын жасау;
-
Дарынды балалармен жұмыс туралы ұсыныстар әзірлеу;
-
Жұмыс нәтижесін бағалау;
-
Әдістемелік кабинетте дарынды балалармен жұмысты жүйелеу, ағымдағы баспасөз, педагогикалық әдебиетерді жинақтау.
-
Дарынды балаларды диагностикалау өлшемдерін әзірлеу.
-
ӘБ-жетекшілерінің лауазымдық міндеті:
-
Пән апталықтары мен олимпиадаларды жоспарлау (жыл сайын);
-
Пән бойынша күрделі деңгейдегі тапсырмалар әзірлеу.
-
Дарынды балалармен атқарылған жұмысты рәсімдеу (диагностика, тапсырмалар үлгісі, олимпиада нәтижесі);
-
Мұғалімдер шығармашылық есебі.
-
Пән мұғалімдерінің лауазымдық міндеті:
-
Пән бойынша дарынды балаларды анықтау;
-
Дарынды балалармен жұмыстың тақырыптық жоспарына, бағдарламасына өзгеріс енгізу.
-
Дарынды баламен жеке жұмыс ұйымдастыру;
-
Оқушыларды пән олимпиадасы, ғылыми жоба, конференция, зияткелік сайыстарға дайындау;
-
Дарынды оқушылармен өз жұмысының шығармашылық есеп түрінде әзірлеу, педагогикалық кеңесте ұсыну;
-
Пән кабинетінде әртүрлі күрделілік деңгейіндегі карталар әзірлеу;
-
Ата-аналарға кеңес беру, пән бойынша дарындылықтың дамуына ықпал ету.
-
Сынып жетекшілердің қызметі:
-
Жалпы дарындылық қабілеті бар балаларды анықтау;
-
Пән мұғалімдері, ата-аналармен байланыс жасау. Үйірме, секцияларға қатыстыру;
-
Тәрбие жоспарына дарынды балалар қабілетін дамытуға бағыттау.
-
Үйірме, секция жетекшілері:
-
Дарынды баларды анықтау;
-
Оқушылардың шығармашылық есебін ұйымдастыру;
-
Сынып жетекшілеріне қажетті ақпарат беру;
-
Ата-аналарға кеңес беру.
Пән бойынша дарынды оқушылардың қоры
|
№ |
Оқушының аты- жөні,сыныбы |
Аудандық / жылы/ |
Қалалық/ жылы/ |
Республикалық/ жылы/ |
|||
|
олимпиада |
жоба |
олимпиада |
жоба |
олимпиада |
жоба |
||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ескерту : Жетістіктер 2018/2019, 2019/2020 , 2020/2021 оқу жылындағы есепке алынады
«Бекітемін»
№69 мектеп-гимназия
директоры К.К.Жунусова
____________________
«__» _________2018 ж.
Дарынды оқушылармен жүргізілетін жұмыс кестесі
___«» cыныбы __________2018/2019 оқу жылы
(пән )
|
№ |
Оқушылар тізімі |
Апта күндері |
||||
|
дүйсенбі |
сейсенбі |
сәрсенбі |
бейсенбі |
жұма |
||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Пән мұғалімі: ___________________________
(аты-жөні) қолы
Дарынды оқушы туралы
АҚПАРАТТЫҚ МӘЛІМЕТ
-
Оқушының аты-жөні___________________________________________
-
Туған жылы, сыныбы________________________________________
-
Ғылыми жұмыс бойынша таңдалған пәні__________________________
-
Пән мұғалімі__________________________________________________
-
Ғылыми жетекшісі_____________________________________________
-
Тақырыбы_________________________________________________________________________________________________________________
-
Жұмыс бастаған уақыты________________________________________
-
Өзге қай пәндерге бейім?_______________________________________
-
Болашақ мамандығы___________________________________________
-
Зерттеудің қай түрін ұнатады?___________________________________
-
Жетістіктері____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ұстанған бағыты______________________________________________
-
Арманы___________________________________________________________________________________________________________________
-
Бос уақытта немен шұғылданғанды қалайды?__________________________________________________________________________________________________________________
-
Жалпы пәндерге ынтасы________________________________________
-
Пән бойынша қиындық тудыратын мәселелері_________________________________________________________________________________________________________________
-
Денсаулығы_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Балаларға психологиялық тұрғыдан берілген мінездеме______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Қоғаммен, сыныптастарымен қарым-қатынасы_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Қосымша қызығушылықтары_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Оқушының ғылыми зерттеу жұмыстарына көзқарасын
анықтайтын диагностикалық
САУАЛНАМА
-
Адамды ғылыми жұмысқа не жетелейді?______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеумен айналысатын оқушының алдында тұрған мақсаттар?________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ғылыми зерттеуші істі неден бастағаны жөн?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми жұмысқа қызығушылығың қандай?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеу жұмысымен шұғылдану кез-келген адамның қолына келеді дегенге сенесің бе?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеу ісіне қалай тартуға болады?______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Сені ғылыми жұмысқа қай пән ынталандырады?__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Білімділік пен ғылымилық түсінігінде қандай айырмашылықтар бар?____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
І. Дайындық кезеңі
Мақсаты: Дарынды оқушылармен жұмыс жүйесін қалыптастыруға жағдай жасау. Шығармашылық орта қалыптастыру.
|
№ |
Іс-шара мазмұны |
Жауапты |
Мерзімі |
Нәтиже |
|
1 |
Нормативті негізді үйрену |
|
|
|
|
2 |
Дарынды оқушылармен жұмыс жасауды жоспарлау |
|
|
|
|
3 |
Жобаны іске асырудың педагогикалық шарттарын Талдау |
|
|
|
|
4 |
Дарындылықты анықтау үшін қолданылатын тәсілдер:
|
|
|
|
ІІ. Сараптамалық
Мақсаты: Дарынды балалармен жұмысты ұйымдастыру формалары мен әдістерін ашып көрсету
|
№ |
Іс –шаралар мазмұны |
|
|
|
1 |
Сараланған оқыту бағдарламасын әзірлеу |
|
|
|
2 |
Пәндік сала бойынша ойлаудың жоғары деңгейлі машақтарын дамыту. Саралау стратегиясын дамыту |
|
|
|
3 |
Ой даму коэфицентін анықтау тесті ІQ |
|
|
|
4 |
Оқушы жұмысының сапасын, олардың жетістіктері деңгейін анықтайтын тестілер |
|
|
|
5 |
Оқушылардың креативті ойын дамытуға арналған пәндік тапсырмалар әзірлеу |
|
|
|
6 |
Пән бойынша тұжырымдамалық карта құру |
|
|
|
7 |
Жеке оқыту үшін силлабустар әзірлеу |
|
|
|
8
|
|
|
|
|
9
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
11
|
|
|
|
Бастауыш сыныптағы дарынды балалармен атқарылатын жұмыс жоспары:
|
№ |
Асқарылатын жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
Жауапты |
|
1 |
Дарынды балаларды анықтау (деңгейлік тапсырмалар беру, тест жұмыстарын алу) |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ. |
|
2 |
Пәнге қызығушылығын анықтау |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
3 |
Белгілі бір тақырыпта ғылыми шығармашылық жұмыс жүргізу мақсатында дарынды оқушыға пән мұғалімдерінен жетекші тағайындау |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
4 |
Дарынды балалармен қосымша сабақтар өткізу |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
5 |
Дарынды балалардың белсенділігін көтеру бағытында жұмыстар жүргізу, оқу процесі кезінде оқушының логикалық қабілетін дамытатын жоғарғы деңгейдегі тапсырмалар беру |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
6 |
Дарынды балаларды ғылыми ізденіс жұмыстарына баулу А) қосымша әдебиеттермен жұмыс жасауға, кітапхана қызметін дұрыс пайдалануға дағдыландыру. Ә) ашылған және ашылып жатқан ғылым жаңалықтарынан хабардар болу, оларға таңдау жасай білуге үйрету |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
7 |
Таңдап алған тақырыбына сәйкес жоғарғы оқу орны мен ғылыми зерттеу орталықтарымен байланыс орнату |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
8 |
Ғылыми жоба жарысына қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
9 |
Түрлі интеллектуалдық жарыстарға қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
10 |
Пән олимпиадаларына қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
«Бекітемін»___________
№69 мектеп-гиназия директоры
К.К.Жунусова
Жоғары сыныптағы дарынды оқушымен жыл бойы атқаратын
ІС-ШАРАЛАР
|
№ |
Атқарылатын жұмыстар |
Мерзімі |
Жаупты |
|
1 |
Дарынды балаларды бейіні мен шығармашылық қабілеттеріне сай іріктеу, тест сынақтарын алу, мүшелікке конкурс жариялау. |
Қыркүйек |
Коммисия мүшелері |
|
2 |
ОҒҚ-ға мүшелікке ендіру, жеке жоспарын бекіту, тақырып таңдау, алдында тұрған жаңа міндеттері белгілеу. |
Қыркүйек |
ОҒҚ жетекшісі |
|
3 |
Оқу кітапханасымен байланыс кестесін құру, мерзімді ақпарат құралының салалық басылымдарын жаздыру. |
Үнемі |
Пән мұғалімдер |
|
4 |
Қоршаған ортаны танып білудің пәнге тән құралдарын меңгерту |
Үнемі |
Пән мұғалімдер, ғылыми жетекшісі |
|
5 |
Қисынды ойлау мен танымдық қызметтерін және кеңістік туралы түсінікттерін дамыту |
Үнемі |
Пән мұғалімі, ата-ана, қоршаған орта |
|
6 |
Дүние танымдық көзқарастарын дамытуға көмектесу. ҰБТ-да доғары нәтижеге жету жолдары бойынша іздендіру. |
Үнемі |
Психолог, сынып жетекшісі, пән мұғалімі |
|
7 |
Зейіні мен байқампаздығына, ұқыптылығы мен дәйектілігіне және дербестікпен жоспар құра білуіне, еңбек етуіне ықпал жасау. |
Үнемі |
Пән мұғалімі |
|
8 |
Қоғамға пайдалы, келешекке керк тиімді жұмысты таңдаулы ой салу |
Бастапқы кезеңде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
9 |
Оқушыны олимпиадаға, ғылыми жарыстағы дайындалуы үшін арнайын ауқыттарды жоспарлау |
кезінде |
Пән мұғалімі |
|
10 |
Дарындылықты қорғау онкүндігін өткізу |
Қараша |
Мектеп әкәмшілігі, пән мұғалімі |
|
11 |
Оқушыны ғылыми ақпаратпен жұмыс істеуге үйрету |
Ұдайы |
|
|
12 |
Балаларды мекемелерге саяхатқа шығару |
Тоқсанда бір рет |
Сынып жетекшісі, пән мұғалімі, ғылыми жетек. |
|
13 |
Ғылыми жұмыс мазмұнына қойылатын талаптарды түсіндіру шараларын жүргізіп отыру |
Бастапқы кезеңде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
14 |
Зерттеу жұмыстарының түрлерін ұғындыру; баяндама, тезистер, ғылыми мақала, ғылыми есеп, реферат, ғылыми жоба т.б. |
Керек кезінде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
15 |
Ғылыми жұмыс жазуға оқушыға қажетті зерттеу дағдыларын қалыптастыру |
Ұдайы пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
|
16 |
Интеллектуалдық жарыстар өткізу |
Айына бір рет |
Сынып жетекшісі, пән мұғалімі |
|
17 |
Еңбектерін баспасөзде жариялау |
Кезінде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
_______пәні бойынша оқушыны жұмысқа
бағыттайтын сабақтың
КҮНТІЗБЕЛІК ЖОСПАРЫ
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат саны |
Өтілу мерзімі |
Үйге тапсырма |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
«Жобалық жұмыс жүйесі» / ғылыми жоба жазатын оқушылармен жұмыс жоспары/
|
№ |
Бөлім |
Бөлімше |
мерзімі |
Нәтиже |
|
1 |
Зерттеуді жоспарлау |
жоспар құру |
қыркүйек |
ғылыми жоба жоспары
|
|
2 |
Ақпараттармен жұмыс істеу |
Ақпарат көздері-нің түрлері |
қазан |
Ақпараттық деректер |
|
Ақпарат көздері-мен жұмыс істеу әдістері |
қазан |
|||
|
Академиялық адалдық |
жыл бойы |
|||
|
|
|
|
||
|
3 |
Эксперимент жүргізу |
Зерттеу жүргізу жағдайын ұйымдастыру |
қараша-ақпан |
Зерттеу материалдары |
|
Деректерді анықтау, өлшеу және қорытынды шығару |
қараша-ақпан |
Зерттеу деректері |
||
|
4 |
Деректерді өңдеу және талдау |
Эксперименттік деректерді өңдеу өңдеу тәсілдері |
ақпан-наурыз |
Өңдеу тәсілдерін білу |
|
Эксперименттік деректерді рәсімдеу |
ақпан-наурыз |
Рәсімделген эксперименттік деректер |
||
|
Нәтижелерді талқылау және қорытынды шығару |
ақпан-наурыз |
Қорытынды жасау |
||
|
5 |
Нәтижелерді ұсыну |
Зерттеу нәтижелерін ұсыну формасы |
наурыз |
Дайын жоба |
|
|
Презентация техникасы |
наурыз |
Презентация
|
|
|
Жобаларды басқару |
|
|||
|
|
||||
Ғылыми жоба алған оқушылар туралы мәлімет
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
сынып |
жоба тақырыбы |
Бастаған уақыты |
|
1
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
9
|
|
|
|
|
|
10
|
|
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дарынды оқушылармен жұмыс
Дарынды оқушылармен жұмыс туралы
Ереже
-
Жалпы Ереже
Дарынды балалар – ұлттық құндылық. Дарынды бала-белгілі бір әрекетте жарқын, айқын, кейде өте жоғары жетістіктерімен ерекшеленетін бала. Олар туа біткен жоғары зияткерлік, физикалық, шығармашылық, көркемдік, коммуникативтік қабілеттерге ие.
-
Мақсат және міндеттері
-
Мақсаты – дарынды балалардың дамуына қолайлы орта қалыптастыру.
-
Міндеттері:
-
Балалардың дарындылығын диагностикалау;
-
Оқушылардың жеке, тұлғалық ерекшеліктерін есепке алу. Сабақ барысында саралау әдісін қолдану;
-
Оқыту әдістері мен тәсілдерінің әртүрлі жүйесінің ішінен өзіндік ойлау қабілетін, ынтасын және шығармашылығын дамытуға мүмкіндік беретінін таңдау;
-
Оқушылардың өзіндік қабілеттерін көрсетуге жол ашатын әртүрлі сыныптан тыс сайыстар, зияткерлік ойындар, олимпиадалардың өткізілуі;
-
Өзіндік
3. Ережені жүзеге асыру
-
Мектеп әкімшілігі (директор, орынбасарлар)
-
Әдістемелік бірлестік жетекшілері
-
Пән-мұғалімдері
-
Сынып жетекшілері
-
Үйірме, секция жетекшілері
4. Ережені жүзеге асыру мониторинг түрлері:
|
№ |
Түрлері |
Мектеп |
Аудан-дық |
Қалалық |
Республи-калық |
Халық-аралық |
|
1 |
Пән олимпиадалары |
|
|
|
|
|
|
2 |
Пән апталықтары |
|
|
|
|
|
|
3 |
«Зерде» зерттеу жұмысы мен шығармашылық қалалық конкурсы |
|
|
|
|
|
|
4 |
Зияткерлік сайыстар |
|
|
|
|
|
|
5 |
Тақырыптық сайыстар |
|
|
|
|
|
|
6 |
Көрме, шығармашылық есеп |
|
|
|
|
|
|
7 |
Ғылыми жобалар |
|
|
|
|
|
ІІ. Ережені ұйымдастыру және лауазымдық қамтамасыз ету
-
Директордың қызметі
-
Жылдық жоспарда дарынды балаларға арналған тараудың болуы және оқыту үрдісінде оның орындалуын бақылау;
-
Дарынды балалардың жұмысына қолдау көрсету;
-
Директордың оқу-тәрбие, ғылыми-әдістемелік ісі орынбасарларының қызметі:
-
Ережені жүзеге асыратын іс-шараларды үйлестіру;
-
Дарынды балалармен жұмыс туралы коучинг, семинарлар ұйымдастыру;
-
Дарынды балалармен жұмыс істейтін мұғалімдер жұмысын бақылау;
-
Дарынды балаларға арналған жеке бағдарлама жасауға әдістемелік көмек көрсету;
-
Дарынды балалар қорын жасау;
-
Дарынды балалармен жұмыс туралы ұсыныстар әзірлеу;
-
Жұмыс нәтижесін бағалау;
-
Әдістемелік кабинетте дарынды балалармен жұмысты жүйелеу, ағымдағы баспасөз, педагогикалық әдебиетерді жинақтау.
-
Дарынды балаларды диагностикалау өлшемдерін әзірлеу.
-
ӘБ-жетекшілерінің лауазымдық міндеті:
-
Пән апталықтары мен олимпиадаларды жоспарлау (жыл сайын);
-
Пән бойынша күрделі деңгейдегі тапсырмалар әзірлеу.
-
Дарынды балалармен атқарылған жұмысты рәсімдеу (диагностика, тапсырмалар үлгісі, олимпиада нәтижесі);
-
Мұғалімдер шығармашылық есебі.
-
Пән мұғалімдерінің лауазымдық міндеті:
-
Пән бойынша дарынды балаларды анықтау;
-
Дарынды балалармен жұмыстың тақырыптық жоспарына, бағдарламасына өзгеріс енгізу.
-
Дарынды баламен жеке жұмыс ұйымдастыру;
-
Оқушыларды пән олимпиадасы, ғылыми жоба, конференция, зияткелік сайыстарға дайындау;
-
Дарынды оқушылармен өз жұмысының шығармашылық есеп түрінде әзірлеу, педагогикалық кеңесте ұсыну;
-
Пән кабинетінде әртүрлі күрделілік деңгейіндегі карталар әзірлеу;
-
Ата-аналарға кеңес беру, пән бойынша дарындылықтың дамуына ықпал ету.
-
Сынып жетекшілердің қызметі:
-
Жалпы дарындылық қабілеті бар балаларды анықтау;
-
Пән мұғалімдері, ата-аналармен байланыс жасау. Үйірме, секцияларға қатыстыру;
-
Тәрбие жоспарына дарынды балалар қабілетін дамытуға бағыттау.
-
Үйірме, секция жетекшілері:
-
Дарынды баларды анықтау;
-
Оқушылардың шығармашылық есебін ұйымдастыру;
-
Сынып жетекшілеріне қажетті ақпарат беру;
-
Ата-аналарға кеңес беру.
Пән бойынша дарынды оқушылардың қоры
|
№ |
Оқушының аты- жөні,сыныбы |
Аудандық / жылы/ |
Қалалық/ жылы/ |
Республикалық/ жылы/ |
|||
|
олимпиада |
жоба |
олимпиада |
жоба |
олимпиада |
жоба |
||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ескерту : Жетістіктер 2018/2019, 2019/2020 , 2020/2021 оқу жылындағы есепке алынады
«Бекітемін»
№69 мектеп-гимназия
директоры К.К.Жунусова
____________________
«__» _________2018 ж.
Дарынды оқушылармен жүргізілетін жұмыс кестесі
___«» cыныбы __________2018/2019 оқу жылы
(пән )
|
№ |
Оқушылар тізімі |
Апта күндері |
||||
|
дүйсенбі |
сейсенбі |
сәрсенбі |
бейсенбі |
жұма |
||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Пән мұғалімі: ___________________________
(аты-жөні) қолы
Дарынды оқушы туралы
АҚПАРАТТЫҚ МӘЛІМЕТ
-
Оқушының аты-жөні___________________________________________
-
Туған жылы, сыныбы________________________________________
-
Ғылыми жұмыс бойынша таңдалған пәні__________________________
-
Пән мұғалімі__________________________________________________
-
Ғылыми жетекшісі_____________________________________________
-
Тақырыбы_________________________________________________________________________________________________________________
-
Жұмыс бастаған уақыты________________________________________
-
Өзге қай пәндерге бейім?_______________________________________
-
Болашақ мамандығы___________________________________________
-
Зерттеудің қай түрін ұнатады?___________________________________
-
Жетістіктері____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ұстанған бағыты______________________________________________
-
Арманы___________________________________________________________________________________________________________________
-
Бос уақытта немен шұғылданғанды қалайды?__________________________________________________________________________________________________________________
-
Жалпы пәндерге ынтасы________________________________________
-
Пән бойынша қиындық тудыратын мәселелері_________________________________________________________________________________________________________________
-
Денсаулығы_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Балаларға психологиялық тұрғыдан берілген мінездеме______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Қоғаммен, сыныптастарымен қарым-қатынасы_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Қосымша қызығушылықтары_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Оқушының ғылыми зерттеу жұмыстарына көзқарасын
анықтайтын диагностикалық
САУАЛНАМА
-
Адамды ғылыми жұмысқа не жетелейді?______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеумен айналысатын оқушының алдында тұрған мақсаттар?________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ғылыми зерттеуші істі неден бастағаны жөн?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми жұмысқа қызығушылығың қандай?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеу жұмысымен шұғылдану кез-келген адамның қолына келеді дегенге сенесің бе?_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Ғылыми зерттеу ісіне қалай тартуға болады?______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Сені ғылыми жұмысқа қай пән ынталандырады?__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Білімділік пен ғылымилық түсінігінде қандай айырмашылықтар бар?____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
І. Дайындық кезеңі
Мақсаты: Дарынды оқушылармен жұмыс жүйесін қалыптастыруға жағдай жасау. Шығармашылық орта қалыптастыру.
|
№ |
Іс-шара мазмұны |
Жауапты |
Мерзімі |
Нәтиже |
|
1 |
Нормативті негізді үйрену |
|
|
|
|
2 |
Дарынды оқушылармен жұмыс жасауды жоспарлау |
|
|
|
|
3 |
Жобаны іске асырудың педагогикалық шарттарын Талдау |
|
|
|
|
4 |
Дарындылықты анықтау үшін қолданылатын тәсілдер:
|
|
|
|
ІІ. Сараптамалық
Мақсаты: Дарынды балалармен жұмысты ұйымдастыру формалары мен әдістерін ашып көрсету
|
№ |
Іс –шаралар мазмұны |
|
|
|
1 |
Сараланған оқыту бағдарламасын әзірлеу |
|
|
|
2 |
Пәндік сала бойынша ойлаудың жоғары деңгейлі машақтарын дамыту. Саралау стратегиясын дамыту |
|
|
|
3 |
Ой даму коэфицентін анықтау тесті ІQ |
|
|
|
4 |
Оқушы жұмысының сапасын, олардың жетістіктері деңгейін анықтайтын тестілер |
|
|
|
5 |
Оқушылардың креативті ойын дамытуға арналған пәндік тапсырмалар әзірлеу |
|
|
|
6 |
Пән бойынша тұжырымдамалық карта құру |
|
|
|
7 |
Жеке оқыту үшін силлабустар әзірлеу |
|
|
|
8
|
|
|
|
|
9
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
11
|
|
|
|
Бастауыш сыныптағы дарынды балалармен атқарылатын жұмыс жоспары:
|
№ |
Асқарылатын жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
Жауапты |
|
1 |
Дарынды балаларды анықтау (деңгейлік тапсырмалар беру, тест жұмыстарын алу) |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ. |
|
2 |
Пәнге қызығушылығын анықтау |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
3 |
Белгілі бір тақырыпта ғылыми шығармашылық жұмыс жүргізу мақсатында дарынды оқушыға пән мұғалімдерінен жетекші тағайындау |
Қыркүйек |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
4 |
Дарынды балалармен қосымша сабақтар өткізу |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
5 |
Дарынды балалардың белсенділігін көтеру бағытында жұмыстар жүргізу, оқу процесі кезінде оқушының логикалық қабілетін дамытатын жоғарғы деңгейдегі тапсырмалар беру |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
6 |
Дарынды балаларды ғылыми ізденіс жұмыстарына баулу А) қосымша әдебиеттермен жұмыс жасауға, кітапхана қызметін дұрыс пайдалануға дағдыландыру. Ә) ашылған және ашылып жатқан ғылым жаңалықтарынан хабардар болу, оларға таңдау жасай білуге үйрету |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
7 |
Таңдап алған тақырыбына сәйкес жоғарғы оқу орны мен ғылыми зерттеу орталықтарымен байланыс орнату |
Жыл бойы |
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
8 |
Ғылыми жоба жарысына қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
9 |
Түрлі интеллектуалдық жарыстарға қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
|
10 |
Пән олимпиадаларына қатысу |
|
ӘБ жет. Пән мұғ |
«Бекітемін»___________
№69 мектеп-гиназия директоры
К.К.Жунусова
Жоғары сыныптағы дарынды оқушымен жыл бойы атқаратын
ІС-ШАРАЛАР
|
№ |
Атқарылатын жұмыстар |
Мерзімі |
Жаупты |
|
1 |
Дарынды балаларды бейіні мен шығармашылық қабілеттеріне сай іріктеу, тест сынақтарын алу, мүшелікке конкурс жариялау. |
Қыркүйек |
Коммисия мүшелері |
|
2 |
ОҒҚ-ға мүшелікке ендіру, жеке жоспарын бекіту, тақырып таңдау, алдында тұрған жаңа міндеттері белгілеу. |
Қыркүйек |
ОҒҚ жетекшісі |
|
3 |
Оқу кітапханасымен байланыс кестесін құру, мерзімді ақпарат құралының салалық басылымдарын жаздыру. |
Үнемі |
Пән мұғалімдер |
|
4 |
Қоршаған ортаны танып білудің пәнге тән құралдарын меңгерту |
Үнемі |
Пән мұғалімдер, ғылыми жетекшісі |
|
5 |
Қисынды ойлау мен танымдық қызметтерін және кеңістік туралы түсінікттерін дамыту |
Үнемі |
Пән мұғалімі, ата-ана, қоршаған орта |
|
6 |
Дүние танымдық көзқарастарын дамытуға көмектесу. ҰБТ-да доғары нәтижеге жету жолдары бойынша іздендіру. |
Үнемі |
Психолог, сынып жетекшісі, пән мұғалімі |
|
7 |
Зейіні мен байқампаздығына, ұқыптылығы мен дәйектілігіне және дербестікпен жоспар құра білуіне, еңбек етуіне ықпал жасау. |
Үнемі |
Пән мұғалімі |
|
8 |
Қоғамға пайдалы, келешекке керк тиімді жұмысты таңдаулы ой салу |
Бастапқы кезеңде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
9 |
Оқушыны олимпиадаға, ғылыми жарыстағы дайындалуы үшін арнайын ауқыттарды жоспарлау |
кезінде |
Пән мұғалімі |
|
10 |
Дарындылықты қорғау онкүндігін өткізу |
Қараша |
Мектеп әкәмшілігі, пән мұғалімі |
|
11 |
Оқушыны ғылыми ақпаратпен жұмыс істеуге үйрету |
Ұдайы |
|
|
12 |
Балаларды мекемелерге саяхатқа шығару |
Тоқсанда бір рет |
Сынып жетекшісі, пән мұғалімі, ғылыми жетек. |
|
13 |
Ғылыми жұмыс мазмұнына қойылатын талаптарды түсіндіру шараларын жүргізіп отыру |
Бастапқы кезеңде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
14 |
Зерттеу жұмыстарының түрлерін ұғындыру; баяндама, тезистер, ғылыми мақала, ғылыми есеп, реферат, ғылыми жоба т.б. |
Керек кезінде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
15 |
Ғылыми жұмыс жазуға оқушыға қажетті зерттеу дағдыларын қалыптастыру |
Ұдайы пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
|
|
16 |
Интеллектуалдық жарыстар өткізу |
Айына бір рет |
Сынып жетекшісі, пән мұғалімі |
|
17 |
Еңбектерін баспасөзде жариялау |
Кезінде |
Пән мұғалімі, ғылыми жетекшісі |
_______пәні бойынша оқушыны жұмысқа
бағыттайтын сабақтың
КҮНТІЗБЕЛІК ЖОСПАРЫ
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат саны |
Өтілу мерзімі |
Үйге тапсырма |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
«Жобалық жұмыс жүйесі» / ғылыми жоба жазатын оқушылармен жұмыс жоспары/
|
№ |
Бөлім |
Бөлімше |
мерзімі |
Нәтиже |
|
1 |
Зерттеуді жоспарлау |
жоспар құру |
қыркүйек |
ғылыми жоба жоспары
|
|
2 |
Ақпараттармен жұмыс істеу |
Ақпарат көздері-нің түрлері |
қазан |
Ақпараттық деректер |
|
Ақпарат көздері-мен жұмыс істеу әдістері |
қазан |
|||
|
Академиялық адалдық |
жыл бойы |
|||
|
|
|
|
||
|
3 |
Эксперимент жүргізу |
Зерттеу жүргізу жағдайын ұйымдастыру |
қараша-ақпан |
Зерттеу материалдары |
|
Деректерді анықтау, өлшеу және қорытынды шығару |
қараша-ақпан |
Зерттеу деректері |
||
|
4 |
Деректерді өңдеу және талдау |
Эксперименттік деректерді өңдеу өңдеу тәсілдері |
ақпан-наурыз |
Өңдеу тәсілдерін білу |
|
Эксперименттік деректерді рәсімдеу |
ақпан-наурыз |
Рәсімделген эксперименттік деректер |
||
|
Нәтижелерді талқылау және қорытынды шығару |
ақпан-наурыз |
Қорытынды жасау |
||
|
5 |
Нәтижелерді ұсыну |
Зерттеу нәтижелерін ұсыну формасы |
наурыз |
Дайын жоба |
|
|
Презентация техникасы |
наурыз |
Презентация
|
|
|
Жобаларды басқару |
|
|||
|
|
||||
Ғылыми жоба алған оқушылар туралы мәлімет
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
сынып |
жоба тақырыбы |
Бастаған уақыты |
|
1
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
9
|
|
|
|
|
|
10
|
|
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Дарынды оқушымен жұмыс жоспары
Мұғалімнің аты-жөні:_____________________________________________
Оқушының фамилиясы: __________________________________________
Оқушының ғылыми жобасының тақырыбы ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоспарланған іс-шара:
1.Ақпараттармен жұмыс
|
№ |
Ұсынылған тақырып |
Жұмыс мазмұны |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
2. Зерттеу жұмыстары
|
№ |
Сараланған тапсырмалар |
Әдістемелік құралдарды көрсету |
Мерзімі |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
10 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


