Бекітемін:
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сыдыкова Биба Жугунусовна |
|
|
Күні:06.05..22 |
|
|
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4. Өз отбасыңның құндылықтарын анықтау 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: өз отбасыңның құндылықтарын анықтап, өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын сақтай алады. Көптеген оқушылар: өз түсінігіне сай бақытты өмір сүру жайлы әңгімелей алады. Кейбір оқушылар: отбасылық бақыттың құпиясын болжай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу:«Кім шапшаң» әдісі арқылы жүреді. - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? –Табиғи ортада қандай қауіп қатер бар? -Балалар, бір-біріңізге өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар қойыңдар және жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау -Отбасының берекесі дегенді қалай түсінесіңдер? -Қандай отбасының берекелі отбасы деп атауға болады? - Дұрыс айтасыңдар, олай болса, бүгінгі сабағымызда «Отбасының берекесі бәрінен де қымбат» тақырыбын қарастыратын боламыз. Сабақ мақсаты хабарланады Топқа бөліну «Түстерді таңдау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды. Сұраққа жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны « Үш шапалақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Миға шабуыл» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Ә) Сызбамен жұмыс. Бақытты өмір сүруге қажеттілерді өз түсінігіңе сай, мәнділігіне сәйкес нөмірле.
Б) Суретпен жұмыс. -Суреттерге қараңдар. Бұл отбасындағылар бақытты ма? Онда бейнеленген жағдайларды талқылаңдар. Сергіту сәті (Т, Д) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс: А) Өзіндік жұмыс. - Ата-аналарың отбасында атқарылатын істі өзіңе жүктесе не істер едіңдер? Ә) Жағдаяттарды шешу: 1) Сенің ата-анаң жұмысқа жиналып жатыр, саған ыдыс жуып тастауды өтінді. Не айтасын? 2) Сен ойыннан келдің, әкең мен анаң үйде жоқ. Інің сабаққа дайындалуға көмек сұрайды. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Адамдарда бақыттың кілті қайда болады? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
Суреттегі бейнеленген жағдайларды талқылайды -3балл.
Дескриптор: -Отбасында атқарылатын істі өзіңе жүктесе не істер едің -1балл. - Жағдаяттарды шешеді 2балл. |
Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Бас бармақ» әдісі арқылы береді. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабақтан алған әсерін бармақпен көрсетеді |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Демалыс мәдениеті. Мерекелер 3-сынып
Демалыс мәдениеті. Мерекелер 3-сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сыдыкова Биба Жугунусовна |
|
|
Күні:06.05..22 |
|
|
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4. Өз отбасыңның құндылықтарын анықтау 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: өз отбасыңның құндылықтарын анықтап, өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын сақтай алады. Көптеген оқушылар: өз түсінігіне сай бақытты өмір сүру жайлы әңгімелей алады. Кейбір оқушылар: отбасылық бақыттың құпиясын болжай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу:«Кім шапшаң» әдісі арқылы жүреді. - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? –Табиғи ортада қандай қауіп қатер бар? -Балалар, бір-біріңізге өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар қойыңдар және жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау -Отбасының берекесі дегенді қалай түсінесіңдер? -Қандай отбасының берекелі отбасы деп атауға болады? - Дұрыс айтасыңдар, олай болса, бүгінгі сабағымызда «Отбасының берекесі бәрінен де қымбат» тақырыбын қарастыратын боламыз. Сабақ мақсаты хабарланады Топқа бөліну «Түстерді таңдау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды. Сұраққа жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны « Үш шапалақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Миға шабуыл» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Ә) Сызбамен жұмыс. Бақытты өмір сүруге қажеттілерді өз түсінігіңе сай, мәнділігіне сәйкес нөмірле.
Б) Суретпен жұмыс. -Суреттерге қараңдар. Бұл отбасындағылар бақытты ма? Онда бейнеленген жағдайларды талқылаңдар. Сергіту сәті (Т, Д) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс: А) Өзіндік жұмыс. - Ата-аналарың отбасында атқарылатын істі өзіңе жүктесе не істер едіңдер? Ә) Жағдаяттарды шешу: 1) Сенің ата-анаң жұмысқа жиналып жатыр, саған ыдыс жуып тастауды өтінді. Не айтасын? 2) Сен ойыннан келдің, әкең мен анаң үйде жоқ. Інің сабаққа дайындалуға көмек сұрайды. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Адамдарда бақыттың кілті қайда болады? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
Суреттегі бейнеленген жағдайларды талқылайды -3балл.
Дескриптор: -Отбасында атқарылатын істі өзіңе жүктесе не істер едің -1балл. - Жағдаяттарды шешеді 2балл. |
Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Бас бармақ» әдісі арқылы береді. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабақтан алған әсерін бармақпен көрсетеді |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














