Сабақ : дене шынықтыру
Коммуникативті дағдыларын дамыту ойындары.
|
«Мичурин
«мектеп-бөбекжай-балабақша» кешені КММ»
|
Күні: 16.04.2021
жыл
|
Мұғалім: Ибраев
Е.Н
|
Сынып: 1 ә
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.3.1. Жылдамдық, ептілік,
күш, икемділік және шыдамдылық дене қасиеттерін
анықтау.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
алаң кеңістігінде бағдарлану, берілген қимылдарды командамен
орындау
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады: қатармен қозғалу, теңге алу қозғалысын, дәлдеп көздей
алады
Кейбір оқушылар орындай
алады: ойын комбинацияларын түсініп, басқаларға ойын барысында
түсіндіріп, көмектесе алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Көркем еңбек ,сауат
ашу
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
7
минут
|
Тақырып бойынша жинақталған
ресурстармен танысу.
Оқушыларға эстафета туралы
біліктерін көрсетуді ұсыныңыз.Олармен бірге бүгінгі сабақтың
тәртібін құрыңыз. Сәлемдесу.
Коллабаративті орта тұғызу.
Оқушылар әр түрлі түсті таңдау арқылы екі топқа бөлінеді. Содан соң
оларға шар беріп, кезегімен бір-біріне беріп , бүгінгі күнге тілек
білдіреді.
|
Бос еркін
кеңістік.
Тапсырманы орындау
сызбасы.
|
10
минут
|
Оқушылар қайта сапқа
тұрғызылып, бой қыздыру жаттығуларына
көшеді:
- жүру
жаттығулары;
- жүгіру
жаттығулары;
- секіру
жаттығулары;
Одан әрі жалпы дамыту
жаттығулары жасалынады.
Мұғалім белгі берген кезде
нөмірі айтылған оқушы фишкаға дейін жүгіріп келіп
қажет.
Осы тапсырма арқылы оқушыларға
сабақ мақсаты айқындалады. Жаттығуларды аяқтағаннан кейін оқушылар
түрлі түсті асық алып екі топқа бөлінеді және өз командасына ат
қояды.
|
Секундомер.
«Баста-тоқта» белгісі ретінде
пайдалануға арналған ысқырғыш.
Асықтар
|
20
мин
|
Оқушылар топта тұрып, әр түрлі
статтық позицияларды орындайды. Яғни , эстафета түрлеріне
көшеді:
1. Бәйге атпен
секіру.
2.Теңге
алу.
3.Асық
ату.
4. Секіргіште
секіру
5.Арқан
тартыс.
6.Обруч белде
айналдыру
7.Қара жорға биін
билеу.
Эстафета тапсырмалары
аяқталғаннан кейін ұпай сандары есептелінеді , жеңімпаз топ
анықталады.
|
Резеңке
ат.
Жалауша.
Теңгелер
Асықтар
Секіртпе
Арқан
Обруч
|
Сабақтың
соңы
3
мин
|
Рефлексия
Эстафетаны қорытындылап,
балалармен бірге команданың жіберген қателіктерін
талдау.
Рефлексия смайликтер арқылы
жасалынады.
|
Смайликтер
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Көркем еңбек ,сауат ашу
пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған
бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,
көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|