Бекітемін:
Мектеп директоры
Адамов М.Қ.
« » _____ 2017 ж
«Қ.Смайылов атындағы жалпы білім беретін №43 орта мектебі» КММ
Сагатов Балкан Рымбаевичтың тәлімгерлік
жоспары.
|
№ |
Іс –шараның тақырыбы, мазмұны |
Мақсаты: |
Мерзімі қыркүйек |
Нәтижесі |
|
1 |
Тәлім алушы мұғалімді анықтау |
Сенім мен өзара түсінікті орнату |
1-апта 1-2 күн |
Жоспар нақтыланады. |
|
2 |
Семинар |
Тәліпті және әріптестерді 7 модуль мен сындарлы оқытудың әдіс-тәсілдерімен таныстыру |
1-апта.1 күн |
ресурстар арқылыТәліп мұғалім өзінің оқыту мен оқу үдерісін дамытуға,жақсартуға үйренеді,қолданады |
|
3 |
Тәліппен жеке кездесу Кәсіби әңгіме |
Сауалнамалар,диалогқа тарту арқылы тәлім алушының қажеттілігін анықтау |
1-апта 3 күн |
Сауалнама үлгілері, қорытындылары |
|
4 |
Тәжірибеге өзгерістерді енгізу, |
Тәжірибелер арқылы тәлім алушының сұраныстарын айқындап алу |
1-апта |
Қажеттіліктер мен сұраныстар тізімі |
|
5 |
Коучинг Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тісілдер |
Әріптестерді және ТӘЛІПТІ SMART-мақсат қою мен Блум таксономиясына салып талдауды көрсету арқылы үйренуге үйрету |
1-апта 4 күн |
Рефлексия Кері байланыс |
|
6 |
Қысқа мерзімді жоспар құрылымымен таныстыру |
Жоспарлау оқу нәтижесіне оң ықпал етеді |
2-апта |
ҚМЖ үлгілері |
|
7 |
Тәлім алушымен бірге қысқа мерзімді жоспар құру |
Қысқа мерзімді жоспар үлгісімен сабақ өткізу |
2-апта |
Рефлексия |
|
8 |
Өзара сабаққа қатысу |
Тәжірибе бөлісу,тәліпті бақылау |
аптасына 2 рет |
Есеп-күнделік |
|
9 |
Сабақты зерттеу сабағы |
Сабақ барысындағы жаксы,жаман тұстарын талдау |
3-апта |
Ұсыныстар дайындау |
|
10 |
Тәліппен кейінгі сабақтарды жоспарлау |
Жаңа әдіс-тәсіл таңдау |
3-апта |
ОМЖ,ҚМЖ үлгілері |
|
11 |
Оқушылармен жұмыстар жүргізу, сауалнама алу |
Ата-аналардың көзқарастарын білу, анықтау |
1-4 апта |
Сауалнама үлгілері,оқушы жұмыстары. |
|
12 |
Мониторинг жасау |
Тәлім алушының және оқушы жетістігі бағаланады.сыныптың 1 ай бойынша білім сапасын анықтау, салыстыру |
4-апта |
Мониторингтердің талдау анықтамасы |
|
13 |
Деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау. |
Жыл бойы атқарылатын жұмыстарға сараптама жасау, келесі оқу жылына жоспар құру. |
4-апта соңы |
Рефлексиялық есептер, суреттер, видео |
Түсініктеме 250 сөз
Менің Тәлімгерлік жоспарым Мұғалімдерге арналған нұсқаулық , 4-аптаның 8-үлестірмелі материалы , Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар негізінде Бағдарламаның жеті модулі мәнмәтініне сай 1 айға құрастырылған.Тәлімгерлік-тәжірибесі аздау мұғалімнің білімін , ойлауын , практикалық қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында тәжірибелі мұғалім мен тәжірибесі аздау мұғалім арасында сенімді , жеке тұлғаға бағытталған қарым-қатынас орнату үдерісі болып табылады.
Тәліппен 3 рет сұхбат жүргіземін:
1.Ең басында оның қандай қажеттілігі барын анықтау үшін.
2.Проблеманы шешу үшін қажетті педагогикалық әдіс-тәсілдер таңдалып,енгізу жолдары қарастырылады.Тәліппен бірге сабақ жоспарлаймыз.
3.Кері байланыс-рефлексия.Яғни, сабақ барысында проблема шешілді ма?Қандай әдіс-тәсіл сәтті өтті?Қайсысы нашарлау өтті?Себебі неде?Ол әдістің орнына қандай басқа әдіс қолдануға болады?Нашар өткен әдісті қалай жақсартуға болады?деген сұрақтарға жауап іздейміз.
Жоғарыда аталғандарды ескере отырып , әдістемелік көмекті қажет ететін тәжірибесі аздау әріптесімді сауалнама және кәсіби әңгіме арқылы анықтап, тәліп болуын сұраймын және тәлімгерлікті жүзеге асырамын.Практиканың 1-аптасында тәліптің қажеттіліктерін анықтап , коучингке қатысуын қадағалау жоспарланған..Алғашқы жеке кәсіби әңгіме барысында тәліп сұранысын қанағаттандырып,осы сабақтың тәлімгерлік мақсатын талқылау , Қысқа мерзімді сабақ жоспарлау үлгілерімен таныстыру , сабақ жоспарлау барысында 7 модульдің әдіс-тәсілдерін таңдап , оқушы білімі туралы дерек жинау көзделген.2-аптада тәліптің менің және деңгейлік курс оқыған басқа да әріптестердің сабағына қатысуын қадағалап , күнделік жүргізу талабы қойылған.
Тәліп сабағы барысында сабақтың бейнежазбасы мен сәтті , сәтсіз тұстарын жазбаша бақылауды жүзеге асыру ескерілген. Бейнежазба алдын-ала қаралып , тәліппен талқылауға қажет мәселе туралы сұрақтар дайындалады.Сабақтан соң тәліппен кәсіби әңгіме жүргізіліп , сабаққа талдау жүргізу,сәтсіз тұстарының себебін анықтау, кедергілерді жеңу үшін ұсыныстар енгізу жоспарланған.Алдағы сабақтарды жоспарлауға әдістемелік көмек көрсетіліп , тәліп бойында сенімділік орнауы тиіс.Сабақ туралы деректер негізінде сынып оқушыларының және тәліптің даму диаграммасы мониторингы жасалуы тиіс.Осы арқылы кері байланыс жасалып,Практикалық есепке негіз болады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деңгейлік курс В есебі,Тәлімгерлік жоспар.
Деңгейлік курс В есебі,Тәлімгерлік жоспар.
Бекітемін:
Мектеп директоры
Адамов М.Қ.
« » _____ 2017 ж
«Қ.Смайылов атындағы жалпы білім беретін №43 орта мектебі» КММ
Сагатов Балкан Рымбаевичтың тәлімгерлік
жоспары.
|
№ |
Іс –шараның тақырыбы, мазмұны |
Мақсаты: |
Мерзімі қыркүйек |
Нәтижесі |
|
1 |
Тәлім алушы мұғалімді анықтау |
Сенім мен өзара түсінікті орнату |
1-апта 1-2 күн |
Жоспар нақтыланады. |
|
2 |
Семинар |
Тәліпті және әріптестерді 7 модуль мен сындарлы оқытудың әдіс-тәсілдерімен таныстыру |
1-апта.1 күн |
ресурстар арқылыТәліп мұғалім өзінің оқыту мен оқу үдерісін дамытуға,жақсартуға үйренеді,қолданады |
|
3 |
Тәліппен жеке кездесу Кәсіби әңгіме |
Сауалнамалар,диалогқа тарту арқылы тәлім алушының қажеттілігін анықтау |
1-апта 3 күн |
Сауалнама үлгілері, қорытындылары |
|
4 |
Тәжірибеге өзгерістерді енгізу, |
Тәжірибелер арқылы тәлім алушының сұраныстарын айқындап алу |
1-апта |
Қажеттіліктер мен сұраныстар тізімі |
|
5 |
Коучинг Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тісілдер |
Әріптестерді және ТӘЛІПТІ SMART-мақсат қою мен Блум таксономиясына салып талдауды көрсету арқылы үйренуге үйрету |
1-апта 4 күн |
Рефлексия Кері байланыс |
|
6 |
Қысқа мерзімді жоспар құрылымымен таныстыру |
Жоспарлау оқу нәтижесіне оң ықпал етеді |
2-апта |
ҚМЖ үлгілері |
|
7 |
Тәлім алушымен бірге қысқа мерзімді жоспар құру |
Қысқа мерзімді жоспар үлгісімен сабақ өткізу |
2-апта |
Рефлексия |
|
8 |
Өзара сабаққа қатысу |
Тәжірибе бөлісу,тәліпті бақылау |
аптасына 2 рет |
Есеп-күнделік |
|
9 |
Сабақты зерттеу сабағы |
Сабақ барысындағы жаксы,жаман тұстарын талдау |
3-апта |
Ұсыныстар дайындау |
|
10 |
Тәліппен кейінгі сабақтарды жоспарлау |
Жаңа әдіс-тәсіл таңдау |
3-апта |
ОМЖ,ҚМЖ үлгілері |
|
11 |
Оқушылармен жұмыстар жүргізу, сауалнама алу |
Ата-аналардың көзқарастарын білу, анықтау |
1-4 апта |
Сауалнама үлгілері,оқушы жұмыстары. |
|
12 |
Мониторинг жасау |
Тәлім алушының және оқушы жетістігі бағаланады.сыныптың 1 ай бойынша білім сапасын анықтау, салыстыру |
4-апта |
Мониторингтердің талдау анықтамасы |
|
13 |
Деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау. |
Жыл бойы атқарылатын жұмыстарға сараптама жасау, келесі оқу жылына жоспар құру. |
4-апта соңы |
Рефлексиялық есептер, суреттер, видео |
Түсініктеме 250 сөз
Менің Тәлімгерлік жоспарым Мұғалімдерге арналған нұсқаулық , 4-аптаның 8-үлестірмелі материалы , Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар негізінде Бағдарламаның жеті модулі мәнмәтініне сай 1 айға құрастырылған.Тәлімгерлік-тәжірибесі аздау мұғалімнің білімін , ойлауын , практикалық қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында тәжірибелі мұғалім мен тәжірибесі аздау мұғалім арасында сенімді , жеке тұлғаға бағытталған қарым-қатынас орнату үдерісі болып табылады.
Тәліппен 3 рет сұхбат жүргіземін:
1.Ең басында оның қандай қажеттілігі барын анықтау үшін.
2.Проблеманы шешу үшін қажетті педагогикалық әдіс-тәсілдер таңдалып,енгізу жолдары қарастырылады.Тәліппен бірге сабақ жоспарлаймыз.
3.Кері байланыс-рефлексия.Яғни, сабақ барысында проблема шешілді ма?Қандай әдіс-тәсіл сәтті өтті?Қайсысы нашарлау өтті?Себебі неде?Ол әдістің орнына қандай басқа әдіс қолдануға болады?Нашар өткен әдісті қалай жақсартуға болады?деген сұрақтарға жауап іздейміз.
Жоғарыда аталғандарды ескере отырып , әдістемелік көмекті қажет ететін тәжірибесі аздау әріптесімді сауалнама және кәсіби әңгіме арқылы анықтап, тәліп болуын сұраймын және тәлімгерлікті жүзеге асырамын.Практиканың 1-аптасында тәліптің қажеттіліктерін анықтап , коучингке қатысуын қадағалау жоспарланған..Алғашқы жеке кәсіби әңгіме барысында тәліп сұранысын қанағаттандырып,осы сабақтың тәлімгерлік мақсатын талқылау , Қысқа мерзімді сабақ жоспарлау үлгілерімен таныстыру , сабақ жоспарлау барысында 7 модульдің әдіс-тәсілдерін таңдап , оқушы білімі туралы дерек жинау көзделген.2-аптада тәліптің менің және деңгейлік курс оқыған басқа да әріптестердің сабағына қатысуын қадағалап , күнделік жүргізу талабы қойылған.
Тәліп сабағы барысында сабақтың бейнежазбасы мен сәтті , сәтсіз тұстарын жазбаша бақылауды жүзеге асыру ескерілген. Бейнежазба алдын-ала қаралып , тәліппен талқылауға қажет мәселе туралы сұрақтар дайындалады.Сабақтан соң тәліппен кәсіби әңгіме жүргізіліп , сабаққа талдау жүргізу,сәтсіз тұстарының себебін анықтау, кедергілерді жеңу үшін ұсыныстар енгізу жоспарланған.Алдағы сабақтарды жоспарлауға әдістемелік көмек көрсетіліп , тәліп бойында сенімділік орнауы тиіс.Сабақ туралы деректер негізінде сынып оқушыларының және тәліптің даму диаграммасы мониторингы жасалуы тиіс.Осы арқылы кері байланыс жасалып,Практикалық есепке негіз болады.
шағым қалдыра аласыз













