|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: №215 орта мектеп Мұғалімнің аты жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректер форматы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1-деректердің типін жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика жәе терминология: Деректер типі,формула, қатаратады, ұяшық, кесте, жол, баған Диалог/жазбаша жұмыстарға қажетті пайдалы фразалар топтамасы: Сұрақтар:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Ұжыммен қарым-қатынас жасау қабілеті. -Бір-біріне деген құрмет көрсетуі -Жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, қазақ тілі, ағылшын тілі. Математика- сандық пішім, жол баған. Қазақ тілі - текстік пішін түрлерімен Ағылшын тілі- Microsoft Excel сөзін әріптерімен жазады , оқып біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Microsoft Excel бағдарламасы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ынтымақтастық орта қалыптастыру. Шаттық шеңберін құрып, тілек айту Өткен тақырыпты еске түсіру
Қ: Смайликпен бағалау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33мин |
«Қызығушылықты ояту» «Bilimland» сайтынан оқушылар Microsoft Excel электрондық кестесінде деректерді пішімдеу жайында бейнеролик көреді. Деңгейлік тапсырмалар. «Т кестесі стратегиясы» Жеке жұмыс. Берілген мәтіндегі деректер типтерін жіктеңіздер.
Қ: Өзін-өзі бағалау Тәжірибелік жұмыс. Жеке жұмыс. 1.А5 ұяшығына «Күз» сөзін жазыңыз. Сол сөзді ұяшықтан өшіріп тастаңыз. 2.В5 ұяшығына «767766» санын жазыңыз. Осы деректі Е8 ұяшығына көшіріп қойыңыз. 3.А7 ұяшығына «2017 жыл желтоқсан айы» деп жазыңыз. Осы мәліметті түгелдей орнынан алып барып В7 ұяшығына қойыңыз. 4.В7 ұяшығына көшіп өткен «2017 жыл желтоқсан айы» сөзін көшіріп апарып, «Лист2» бетіне өтіп,Е10 ұяшығына қойыңыз.
Қ: Жұптар бір-бірін бағалайды Сергіту сәті: Көз жаттығуын жасау. Тапсырма №3. Жұптық жұмыс. Мереке күндері. Қазақстандағы мерекелер жылдың қай мезгілінде көбірек болатынын анықтаңыздар
Қ: «Жұбыңды тексер, бағала» әдісі.
|
bilimland.kz, twig-bilim.kz бейнеролик
Үлестірмелі қағаз
Компьютермен жеке жұмыс
Сергіту сәті
Компьютермен жұптық жұмыс
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин
|
Кері байланыс. «Блоб ағашы»стратегиясы. Блоб ағашына оқушы өз аты жазылған стикерін апарып жапсырады, сабақты қандай деңгейде түсінгенін білуге болады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректер форматы
Деректер форматы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: №215 орта мектеп Мұғалімнің аты жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректер форматы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1-деректердің типін жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика жәе терминология: Деректер типі,формула, қатаратады, ұяшық, кесте, жол, баған Диалог/жазбаша жұмыстарға қажетті пайдалы фразалар топтамасы: Сұрақтар:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Ұжыммен қарым-қатынас жасау қабілеті. -Бір-біріне деген құрмет көрсетуі -Жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, қазақ тілі, ағылшын тілі. Математика- сандық пішім, жол баған. Қазақ тілі - текстік пішін түрлерімен Ағылшын тілі- Microsoft Excel сөзін әріптерімен жазады , оқып біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Microsoft Excel бағдарламасы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ынтымақтастық орта қалыптастыру. Шаттық шеңберін құрып, тілек айту Өткен тақырыпты еске түсіру
Қ: Смайликпен бағалау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33мин |
«Қызығушылықты ояту» «Bilimland» сайтынан оқушылар Microsoft Excel электрондық кестесінде деректерді пішімдеу жайында бейнеролик көреді. Деңгейлік тапсырмалар. «Т кестесі стратегиясы» Жеке жұмыс. Берілген мәтіндегі деректер типтерін жіктеңіздер.
Қ: Өзін-өзі бағалау Тәжірибелік жұмыс. Жеке жұмыс. 1.А5 ұяшығына «Күз» сөзін жазыңыз. Сол сөзді ұяшықтан өшіріп тастаңыз. 2.В5 ұяшығына «767766» санын жазыңыз. Осы деректі Е8 ұяшығына көшіріп қойыңыз. 3.А7 ұяшығына «2017 жыл желтоқсан айы» деп жазыңыз. Осы мәліметті түгелдей орнынан алып барып В7 ұяшығына қойыңыз. 4.В7 ұяшығына көшіп өткен «2017 жыл желтоқсан айы» сөзін көшіріп апарып, «Лист2» бетіне өтіп,Е10 ұяшығына қойыңыз.
Қ: Жұптар бір-бірін бағалайды Сергіту сәті: Көз жаттығуын жасау. Тапсырма №3. Жұптық жұмыс. Мереке күндері. Қазақстандағы мерекелер жылдың қай мезгілінде көбірек болатынын анықтаңыздар
Қ: «Жұбыңды тексер, бағала» әдісі.
|
bilimland.kz, twig-bilim.kz бейнеролик
Үлестірмелі қағаз
Компьютермен жеке жұмыс
Сергіту сәті
Компьютермен жұптық жұмыс
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин
|
Кері байланыс. «Блоб ағашы»стратегиясы. Блоб ағашына оқушы өз аты жазылған стикерін апарып жапсырады, сабақты қандай деңгейде түсінгенін білуге болады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
Бағалау парақшасы
Оқушының аты-жөні _____________________________
|
№1 тапсырма |
№2 тапсырма |
№3 тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















