Материалдар / "Диалогтік оқу әдісі – рөлдік оқу"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Диалогтік оқу әдісі – рөлдік оқу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қосымша білім беру, театр, көркемсөз, рөлдік оқу
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



ЖЕТІСУ ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ

АЛАКӨЛ АУДАНЫ БОЙЫНША БІЛІМ БӨЛІМІ ММ

«ҮШАРАЛ ҚАЛАЛЫҚ БАЛАЛАР ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ОРТАЛЫҒЫ» МКҚК








«ҚОСЫМША БІЛІМ БЕРУ –

БІЛІМ БЕРУДІҢ АЖЫРАМАС БӨЛІГІ»

тақырыбындағы үйірмелер бірлестігінің онкүндігі



АШЫҚ САБАҚ



ТАҚЫРЫБЫ: «ДИАЛОГТІК ОҚУ ӘДІСІ – РӨЛДІК ОҚУ»




САРҚЫТҚЫЗЫ ҚҰРАЛАЙ - қосымша білім беру педагогі


«көркемсөз» және «қуыршақ театры» үйірмелерінің жетекшісі














Үшарал қаласы – 2024 жыл





Бөлім


Театр





Педагогтің Т.А.Ә



Сарқытқызы Құралай




Күні


01.02.2024 ж





Секция немесе үйірме атауы, топ



«Көркемсөз» және «қуыршақ театры» үйірмелері



Сабақтың тақырыбы

Диалогтік оқу әдісі – рөлдік оқу





Сабақтың мақсаты


Рухани-адамгершілік және эстетикалық мәнмәтінде көркем талғамды және бағалау өлшемшарттарын қалыптастыру





Сабақтың түрі



  • Жаттығу сабағы (оқушылардың білімі мен дағдысын жаттықтыру мақсатында)

  • Біріккен сабақ (жаңа білім мен өткенді және пәндер арасындағы байланысты көрсету мақсатында)

  • Сахналау сабағы (оқушылар шығармашылығын дамыту мақсатында)





Күтілетін нəтижелер


  • Жасайды: тыныс алу, артикуляциялық, нейрожаттығуларды;

  • Түсінеді: диалогтік оқу әдісі, рөлдік оқу дегеннің не екенін

  • Қолданады: өлең оқығанда, сөз арасында , өмірде диалогтік қарым-қатынасқа түсе алады, қолдана алады





Сабақта қолданылатын

әдіс-тәсілдер



  • «Нейрожаттығулар» әдісі

  • «Рөлдік ойындар» әдісі

  • «Миға шабуыл» әдісі

  • «Аэродинамика» әдісі

  • «Тіл ұстарту» әдісі

  • «Додокаэдр» әдісі

  • «Рөлдік ойындар» әдісі





Сабақта қолданылатын көрнекіліктер


  • Слайдтар

  • Аэродинамикаға арналған қолдан жасалған құралдар

  • Додокаэдр





Сабақта қолданылатын құрал-жабдықтар мен АКТ


  • Электрондық панель

  • Қуыршақ театрының сахнасы


Сабақтың кезеңі

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы:



Ұйымдастыру

сəті



Мұғалім

мен оқушы арасында психологиялық жылы қарым-қатынас орнату




І. Нейрожаттығу


3 минут











ІІ. Тыныс алу және артикуляциялық жаттығулар орындату




3 минут










4 минут










































Сабақтың ортасы:

Негізгі бөлім


І. Мәтінмен жұмыс






30 минут










Сабақтың аяғы:

І. «Миға шабуыл»


2 минут







ІІ. Бекіту




3 минут



















ІІІ. Бағалау –

Кері байланыс

«Көңіл күй» әдісі


  • Сәлеметсіңдер ме, балалар! Өздеріңді көргеніме қуаныштымын! Бүгінгі өткізетін сабағым сендерге қызықты да пайдалы болады деген сенімдемін. Олай болса, сабағымызды бастайық!


  • Ыбырай Алтынсарин

Кел, балалар, оқылық,

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылық.

Оқысаңыз , балалар,

Шамнан шырақ жағылар,

Тілегенің алдыңнан

Іздемей-ақ табылар.


- Нейрогимнастика – бұл ми жаттығуы. Біз күнделікті өмірде қол-аяғымызды сермеп, қарапайым дене жаттығуларын жасаймыз. Біраз уақыт белсенді қозғалыс болмаса, денеміз құрысып-тырысып қалады. Дәл сол сияқты, миды да белсенді «қозғалтып», жақсы жұмыс істеуі үшін қарапайым ми жаттығуларын жасап тұру керекпіз, балалар. Сабағымызға кіріспес бұрын миымызды жаттықтырып алайық!


  • Енді күнделікті міндетті орындалатын тыныс алу және артикуляциялық жаттығулар жасап, денеміз бен тілімізді икемдеп алайық,балалар!


Тыныс алу жаттығулары:


  1. Қағаздан жасалған бақа, түтікше (жылдам дем алу мен жылдам дем шығару)


  1. Фишка, түтікше

(ұзақ дем алу мен ұзақ дем шығару)


Артикуляциялық жаттығулар:


1. Төмендегі дыбыстарды әр түрлі жылдамдықта орындауға тырысайық.

Ж – З – Д – Р – А

Ж – З – Д – Р – О

Ж – З – Д – Р – У

(Даярлық сыныбы-1-2 сынып оқушыларының тапсырмасы)


С – Ш – Т – Р – А

С – Ш – Т – Р – О

С – Ш – Т – Р – У

(3-4-5 сынып оқушыларының тапсырмасы)


Ж – Р – Л – И

Ж – Р – Л – Е

Ж – Р – Л – А

Ж – Р – Л – О

Ж – Р – Л – У

Ж – Р – Л – Ы

(6-7-8 сынып оқушыларының тапсырмасы)


2. Төмендегі жаңылтпаштарды әр түрлі көңіл күймен (эмоциямен) орындауға тырысайық.


Шеше, шеше, неше кесе сынды кеше?

(Даярлық сыныбы-1-2 сынып оқушыларының тапсырмасы)


Сұр інген сүрінген бе,
Сүрінген сұр інген бе?

(3-4-5 сынып оқушыларының тапсырмасы)


Баланың жаман баға алмағаны,

Мұғалім ағаның жаман болмағаны.

(6-7-8 сынып оқушыларының тапсырмасы)


Орыс халқының ертегісі «Бауырсақ»











Асқар Тоқмағамбетов

"Бидай мен қаңбақ"




Мұқағали Мақатаев

Менің анкетам”





  1. Адамдар бір бірімен не арқылы қарым-қатынас жасайды?

  2. Сөйлеу дегеніміз не?

  3. Сөйлесу дегеніміз не?

  4. Біз бүгінгі сабақта қандай қарым-қатынас жасадық?

  5. Адамдардың кезектесіп

сөйлесуін ғылыми тілде

не деп айтады?

«ДОДЕКАЭДР» әдісі

  • Біздің Отанымыз? – ........

  • Мен өз Отанымның - .......

  • Осы сабақтан ең есіңде қалатын сәт - .......

  • Бүгінгі сабақта аты аталған авторлар кімдер? - ........

  • Сабақта қандай шығармалар талданды? - .....

  • Ыбырай Алтынсарин кім? - ...

  • Отан” деген сөзді қалай түсінесің? Сен үшін Отан - ..

  • Екі не бірнеше адамның бір бірімен өзара сөйлесуі не деп аталады?  - ......

  • Өзің жатқа білетін кез келген өлеңнің 1 шумағын оқып бер! - ....

  • Ертегілердегі ең жақсы көретін кейіпкерің?

  • Бауырсақ“ ертегісінің орысша атауы не?












«сақина»

«қабырға – жұдырық»

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!