|
САБАҚ: 5-бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Тақырыбы: Домбыра – қазақтың рухы 5-сабақ |
Мектеп: №72 мектеп-лицейі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ежембаева А |
|||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау 7.Ж6 |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды, шағын мәтін құрайды |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды, жаңа нұсқадағы мәтін құрайды |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Оқыту деңгейі |
Тану, түсіну, талдау, қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Тірек сөздердің синонимдерін табады, мәтін жазады |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||
|
||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||
|
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Домбыра түрлері |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
|||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы оқу: |
Музыка өнері, халықтың ұлттық аспаптар |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|||
|
Қызығушылық ояту 3 минут |
Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау, топқа бөлу. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сабаққа ынталандырылады. |
|
|||
|
Мағынаны тану кезеңі 28 минут |
Дамыту тапсырмалары: №1 ТАПСЫРМА. Тыңдалым тапсырма. https://www.youtube.com/watch?v=IHq1kZty_rk және Қадыр Мырзаәлінің «Нағыз қазақ – домбыра» өлеңін тыңдайды. Екі ішектің бірін қатты, бірін сәл-пәл кем бұра. Нағыз қазақ – қазақ емес, Нағыз қазақ – Домбыра! Білгің келсе біздің жайды, содан сұра тек қана: Одан асқан жоқ шежіре, одан асқан жоқ дана. Ақиқатты айтқандардың бәрі осылай сорласын Деп бір хаһан шанағына құйған оның қорғасын. Жалған сөйлеп көрген емес соның өзінде: Аппақ жалын күйдің жанын жалап жатқан кезінде. Дереккөзі: https://www.zharar.com/kz/olen/4991-dombyra.html
|
f Бағалау. Тамаша! Жарайсың! |
http://youtube.com/watch?v=I55Lc6I_n3s&utm_source=youtube.com&utm_medium |
|||
|
№2 ТАПСЫРМА. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
Дескриптор Бейнелі сөздерден өз үлгілерін жасау, сөз тіркестерін құрастыру; Мәтін құрастырады; Мәтінге түзету жасайды; Сөз тіркестерін синонимдік қатарлармен алмастырып, қайта жазып шығу |
f Бағалау. Жұптың бірін бірі бағалауы |
|
||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс. |
|
|
|||
|
Үйге |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Домбыра – қазақтың рухы
Домбыра – қазақтың рухы
|
САБАҚ: 5-бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Тақырыбы: Домбыра – қазақтың рухы 5-сабақ |
Мектеп: №72 мектеп-лицейі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ежембаева А |
|||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау 7.Ж6 |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды, шағын мәтін құрайды |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексереді, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды, жаңа нұсқадағы мәтін құрайды |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Оқыту деңгейі |
Тану, түсіну, талдау, қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Тірек сөздердің синонимдерін табады, мәтін жазады |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||
|
||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||
|
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Домбыра түрлері |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
|||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы оқу: |
Музыка өнері, халықтың ұлттық аспаптар |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|||
|
Қызығушылық ояту 3 минут |
Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау, топқа бөлу. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сабаққа ынталандырылады. |
|
|||
|
Мағынаны тану кезеңі 28 минут |
Дамыту тапсырмалары: №1 ТАПСЫРМА. Тыңдалым тапсырма. https://www.youtube.com/watch?v=IHq1kZty_rk және Қадыр Мырзаәлінің «Нағыз қазақ – домбыра» өлеңін тыңдайды. Екі ішектің бірін қатты, бірін сәл-пәл кем бұра. Нағыз қазақ – қазақ емес, Нағыз қазақ – Домбыра! Білгің келсе біздің жайды, содан сұра тек қана: Одан асқан жоқ шежіре, одан асқан жоқ дана. Ақиқатты айтқандардың бәрі осылай сорласын Деп бір хаһан шанағына құйған оның қорғасын. Жалған сөйлеп көрген емес соның өзінде: Аппақ жалын күйдің жанын жалап жатқан кезінде. Дереккөзі: https://www.zharar.com/kz/olen/4991-dombyra.html
|
f Бағалау. Тамаша! Жарайсың! |
http://youtube.com/watch?v=I55Lc6I_n3s&utm_source=youtube.com&utm_medium |
|||
|
№2 ТАПСЫРМА. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
Дескриптор Бейнелі сөздерден өз үлгілерін жасау, сөз тіркестерін құрастыру; Мәтін құрастырады; Мәтінге түзету жасайды; Сөз тіркестерін синонимдік қатарлармен алмастырып, қайта жазып шығу |
f Бағалау. Жұптың бірін бірі бағалауы |
|
||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс. |
|
|
|||
|
Үйге |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













