Қысқа мерзімді жоспар.
|
Сабақ тақырыбы: Доппен ойын. |
Мектеп: Мұхаммед Хайдар Дулати |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович |
|||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар:18 |
Қатыспағандар:0 |
||||||
|
Осы сабақтымеңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары. |
1.2.3.3 Түрлі дене жаттығуларын орындауда қолайлы оқыту ортасын құру маңыздылығын мойындай отырып,кеңістік,ресурстар мен идеяларды біледі және бөліседі |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындайалады: Жаңа білімді түсінеді.Допты қолына алып, тік сызықпен жүгіру |
|||||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.Допты қолына алып,кедергі арқылы жүгіру |
||||||||
|
Кейбір оқушылыр орындай алады : Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.Допты жерге ұрып,кедергінің арасымен өту |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Доппен қимыл-қозғалыс үлесі мен реакция жылдамдығын дамыту. |
|||||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Доппен қимыл-қозғалыс,допты жерге соғып мәреге жетіу.Допты қағып алу. |
||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Допты жерге соғу,қимыл қозғалыс, спорттық ойындар т.б. |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Доппен қимыл-қозғалыс.Дене тәрбиесі туралы. Дене тәрбиесінің денсаулыққа пайдасы. |
||||||||
|
Не себепі...деп ойлайсыз?Қауіпсіздік ережені қалай түсіндіңіз?Дене тәрбиесі дегенді қалай түсіндіңіз? Дене тәрбиесінің денсаулыққа пайдасы қандай? Доппен ойын қандай түрін білесіз? |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, Математика |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба, таныстырылым |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45минут |
||||||||
|
Алдынғы оқу |
Допсыз жүгіру ойындар. |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар : Доп. Ысқырғыш. Уақыт өлшегіш |
||||||
|
Сабақтың басы 6минут
|
Жалпы дамыту жаттығулар |
Аудио жазба |
||||||
|
Бойсергіту сәтері |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 6 минут
4 минут
25-минут
|
Қауіпсіздік ережесі. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу. СЕРГІТУ СӘТІ. Еркiн ұста денеңдi, Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. 1.Эстафеталық ойын.Доппен орындалатын жаттығулар допты бір-біріне түрлі тәсілмен лақтыру.Допты бір-бірінің қолына дәл лақтыру. Екі топқа бөліп допты алып жүріп допты жерге соғу. Допты лақтыру екі оқушыдан кеудеге допты сыртынан саусақтармен жеңіл соғу қимылдарды әртүрлі деңгейде жоғары, төмен орындауға назар аударады.Бірақ баланың қауіпсіздігі қатаң бақыланады. |
Сергіту сәті Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Доп.Ысқырғыш
|
||||||
|
Дискриптор |
1.Допты дұрыс ұсындың ба? |
2.Бірсызық бойымен доппен жүгіру әдісін дұрыс орындадың ба? |
3.Алыс қашықтыққа допты лактыру арқылы дұрыс бердің бе? |
Қорытынды балл |
||||
|
Оқушының аты-жөні |
3 |
2 |
1 |
6 |
||||
|
Сабақтың соңы 2минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер,суреттер |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
Плакаттар |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманықалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру парақшалары.
|
|||||||
|
Тақырыпқа сәйкесті сөздерді бере отырып оқушының ойлау қабілетін ашу, Қағазға суретпен салу арқылы тақырыпты ашыу,мадақтама арқылы оқушыны алға жетелеу және оқушы үнін тыңдау. |
1) Оқушыдоппен дұрыс орындай алдыма?
2) Команда мүшелері түгел қатыстыма?
3)Қауіпсіздік ережесін ескеріп отырдыма? |
Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбилеу Өнер мен Ана тілі аудио жазба таныстырлым |
||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? |
.
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Доппен ойналатын ойындар,допты беру-алу әдістерін,топтасып жұмыс жасау. . |
|||||||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?тапсырмалар сәйкес болады ма Уақытты қалай пайдаландым? |
Тапсырмалар уақытымен іске асты, Оқушылардың түскен ( доппен ойнау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау) деген оқушылардың осы ұсыныс қабылдап келесі сабағымды доппен ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігін үйрету. |
|||||||
|
Үйге тапсырма 1минут |
Жаттығу |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||||||
|
Кері байланыс 2минут |
Білем Білдім Білгім келеді |
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||||||
|
Қортынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты) |
||||||||
|
1Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытуы .2) Оқушылар еркін диалогқа түсіне білді . |
||||||||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1)Қозғалыс ойындары кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыру 2) Әдіс тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақта қолдану. |
||||||||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіні қандай ақпарат білдім? 1)Дене тәрбиесі сабағындағы қозғалыс ойындары барысында қауіпсіздік ережелер қадағалау. 2)Өзгеде доппен ойындарды көбірек мағлұмат беру. |
||||||||
Тақырыбы:
Доппен ойын.
Өткізген дене шынықтыру пәнінің мұғалімі:
Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович
Бірлік ауылы 2017 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доппен ойын.
Доппен ойын.
Қысқа мерзімді жоспар.
|
Сабақ тақырыбы: Доппен ойын. |
Мектеп: Мұхаммед Хайдар Дулати |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович |
|||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар:18 |
Қатыспағандар:0 |
||||||
|
Осы сабақтымеңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары. |
1.2.3.3 Түрлі дене жаттығуларын орындауда қолайлы оқыту ортасын құру маңыздылығын мойындай отырып,кеңістік,ресурстар мен идеяларды біледі және бөліседі |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындайалады: Жаңа білімді түсінеді.Допты қолына алып, тік сызықпен жүгіру |
|||||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.Допты қолына алып,кедергі арқылы жүгіру |
||||||||
|
Кейбір оқушылыр орындай алады : Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.Допты жерге ұрып,кедергінің арасымен өту |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Доппен қимыл-қозғалыс үлесі мен реакция жылдамдығын дамыту. |
|||||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Доппен қимыл-қозғалыс,допты жерге соғып мәреге жетіу.Допты қағып алу. |
||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Допты жерге соғу,қимыл қозғалыс, спорттық ойындар т.б. |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Доппен қимыл-қозғалыс.Дене тәрбиесі туралы. Дене тәрбиесінің денсаулыққа пайдасы. |
||||||||
|
Не себепі...деп ойлайсыз?Қауіпсіздік ережені қалай түсіндіңіз?Дене тәрбиесі дегенді қалай түсіндіңіз? Дене тәрбиесінің денсаулыққа пайдасы қандай? Доппен ойын қандай түрін білесіз? |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, Математика |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба, таныстырылым |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45минут |
||||||||
|
Алдынғы оқу |
Допсыз жүгіру ойындар. |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар : Доп. Ысқырғыш. Уақыт өлшегіш |
||||||
|
Сабақтың басы 6минут
|
Жалпы дамыту жаттығулар |
Аудио жазба |
||||||
|
Бойсергіту сәтері |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 6 минут
4 минут
25-минут
|
Қауіпсіздік ережесі. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу. СЕРГІТУ СӘТІ. Еркiн ұста денеңдi, Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. 1.Эстафеталық ойын.Доппен орындалатын жаттығулар допты бір-біріне түрлі тәсілмен лақтыру.Допты бір-бірінің қолына дәл лақтыру. Екі топқа бөліп допты алып жүріп допты жерге соғу. Допты лақтыру екі оқушыдан кеудеге допты сыртынан саусақтармен жеңіл соғу қимылдарды әртүрлі деңгейде жоғары, төмен орындауға назар аударады.Бірақ баланың қауіпсіздігі қатаң бақыланады. |
Сергіту сәті Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Доп.Ысқырғыш
|
||||||
|
Дискриптор |
1.Допты дұрыс ұсындың ба? |
2.Бірсызық бойымен доппен жүгіру әдісін дұрыс орындадың ба? |
3.Алыс қашықтыққа допты лактыру арқылы дұрыс бердің бе? |
Қорытынды балл |
||||
|
Оқушының аты-жөні |
3 |
2 |
1 |
6 |
||||
|
Сабақтың соңы 2минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер,суреттер |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
Плакаттар |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманықалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру парақшалары.
|
|||||||
|
Тақырыпқа сәйкесті сөздерді бере отырып оқушының ойлау қабілетін ашу, Қағазға суретпен салу арқылы тақырыпты ашыу,мадақтама арқылы оқушыны алға жетелеу және оқушы үнін тыңдау. |
1) Оқушыдоппен дұрыс орындай алдыма?
2) Команда мүшелері түгел қатыстыма?
3)Қауіпсіздік ережесін ескеріп отырдыма? |
Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбилеу Өнер мен Ана тілі аудио жазба таныстырлым |
||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? |
.
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Доппен ойналатын ойындар,допты беру-алу әдістерін,топтасып жұмыс жасау. . |
|||||||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?тапсырмалар сәйкес болады ма Уақытты қалай пайдаландым? |
Тапсырмалар уақытымен іске асты, Оқушылардың түскен ( доппен ойнау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау) деген оқушылардың осы ұсыныс қабылдап келесі сабағымды доппен ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігін үйрету. |
|||||||
|
Үйге тапсырма 1минут |
Жаттығу |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||||||
|
Кері байланыс 2минут |
Білем Білдім Білгім келеді |
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||||||
|
Қортынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты) |
||||||||
|
1Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытуы .2) Оқушылар еркін диалогқа түсіне білді . |
||||||||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1)Қозғалыс ойындары кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыру 2) Әдіс тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақта қолдану. |
||||||||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіні қандай ақпарат білдім? 1)Дене тәрбиесі сабағындағы қозғалыс ойындары барысында қауіпсіздік ережелер қадағалау. 2)Өзгеде доппен ойындарды көбірек мағлұмат беру. |
||||||||
Тақырыбы:
Доппен ойын.
Өткізген дене шынықтыру пәнінің мұғалімі:
Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович
Бірлік ауылы 2017 жыл
шағым қалдыра аласыз















