Материалдар / Достықты сақтаудың жолдары

Достықты сақтаудың жолдары

Материал туралы қысқаша түсінік
оқушылар оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Маусым 2018
2660
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 3- бөлім «Адамгершілік – асыл қасиет»Мектеп: Алтайбаев атындағы негізгі орта мектепКүні: 07.11.2017ж. Мұғалімнің аты жөні: Нурпейсова Э.Т.Сынып: 5

Сабақ тақырыбыШ. Қанайұлының өмір жолы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

Т/Ж1.Ш.Қанайұлының шығармашылық өмірі туралы мәлімет. «Зар заман» өлеңінің тақырыбы мен идеясын анықтау, әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар орындай алады: оқушылар Ш.Қанайұлының шығармашылық өмірі туралы мәліметпен танысады;Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырыбы мен идеясының арасындағы байланысты анықтайды;Кейбір оқушылар орындай алады: тақырып пен идеяға қатысты тың ойлар ұсынады, шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды
Бағалау критерийіШығармадағы негізгі тақырыпты дұрыс анықтайды;Әдеби шығарманың идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізеді
Тілдік мақсаттарОқушалыр орындай алады: шығарманың идеясы арқылы ой түйіндейді,тақырыпты ашады.Пәндік лексика және терминология: тақырып,идея, азулы,кесапат, айбар, дуан Диолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: заманақыр, сүр, асылық, жөргем т.б.
Құндылықтарға баулуШығармашылық және сын тұрғыдан ойлау

Пәнаралық байланысТарих
Алдыңғы білім«Үш қадамды сұхбат» әдісі арқылы Қазтуған жырау шығармашылығы «Сұрақ – жауап» әдісімен пысықталады
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері

Ресурстар
Сабақтың басыКіріспе.Топқа бөлуТүрлі – түсті қағазбен 3 топқа бөлемін. Өтетін тақырыпты «Адасқан әріптер» әдісімен әріптердің орнын ауыстырып қоямын. Оқушылар әріптерді орынына қойып, өлеңнің тақырыбын табады.1.5. Бұл өлең арқылы ақын не айтқысы келді?Оқушылар сөздікпен жұмыс жасайдыСөздікпен жұмыс:Кесапат –бәле, қырсықАсылық – астамшылық, күпірлік т.б.ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы»





Үлестірмелі қағаздар





5– сынып оқулығы



Сабақтың ортасы





































Саралау
1 – тапсырма «ПОПС» әдісі бойынша тапсырма беріледі1 – топ «Менің ойымша шығармадағы басты идея.....»2 – топ «Оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын.....»3 – топ «Осыған байланысты мен мынадай шешімге келдім......»Дескриптор:
  • Шығарманың мазмұны туралы ойын тұжырымдайды;
  • Басты идеяны анықтайды;
  • Өз көзқарасын білдіреді
  • ҚБӨлеңнің мазмұны бойынша 3 топқа тапсырма беремін1 – топБейнет, зейнет, таяққа еті үйрену, диқаншы сөздерін синонимдерімен алмастырып, сөйлем құрап жазады2 – топ Өлеңнің негізгі идеясын 3 сөйлеммен тұжырымдап, ойымызды мақал – мәтелмен түйіндейді3 – топӨлең неге «Адамдық диқаншысы» деп аталған? Оқушылар өз ойларын тұжырымдайдыДескриптор:
  • Сөздерді синонимдермен сөз құру арқылы тұжырымдайды;
  • Негізгі ойды 3 сөйлеммен тұжырымдайды;
  • Тақырыпқа байланысты ойын білдіреді
  • ҚБ








































    Жұмыс дәптер











    Сабақтың соңыҚорытынды: «Сіз үйренген 3 нәрсе» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын1. Сабақта білген 3 нәрсе2. Сіз білгіңіз келетін 2 нәрсе3. Есте сақтау керек 1 нәрсе

    Қосымша ақпарат



    Саралау: Өлеңнің мазмұны бойынша 3 топқа тапсырма беремін

















    ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы»







    Сабақ бойынша рефлексия













    Бас бармақ– мен үшін маңызды және қызықты болды ......Балан үйрек (сұқ саусақ) – мен бүгін түсіндім ..........Ортан терек (ортаншы саусақ) – мен үшін қиын болды .......Шылдыр шүмек (төртінші саусақ) – менің бағам ....... себебі...Кішкене бөбек (кішкентай саусақ) – менің білгім келеді ....Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Жоспарланған саралау тапсырмалары тиімді болып, оқушы белсенділігінің артуына ықпал етті. Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?  Сабақта берілген тапсырмалар жоспарланған уақытта орындалды.Өз сабағымда топқа берілген тапсырмалар сәтті өтті. Қиындық тудырған мәселелер болған жоқ.




























    Сабақтың тақырыбы: Достық дәнегіМұғалімнің аты-жөні: Нурпейсова Э.ТКүні: 13.11.2017ж
    СЫНЫП: 7

    Қатысқан оқушылар саны:

    Қатыспаған оқушылар саны:
    Сабақ негізделген оқу мақсаттары7.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу;7.О5. Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру
    Сабақ нәтижесі:

    Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі; Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жұптық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады;Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша диалог құра алады
    Бағалау критерийіЖеке, жұптық, тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады
    Тілдік құзіреттілікҚазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктері



    РесурстарОқулық, суреттер, жұптық тапсырмалар, кері байланыс, стикер
    Әдіс-тәсілдерСұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, сұхбат, диалог. Рефлексия
    Пәнаралық байланысБейнелеу өнері,музыка, қазақ тілі.
    Алдыңғы оқу«Попкорн» әдісі арқылы алдыңғы білімдерін қорытындылау
    Сабақтың жоспары
    Жоспарланған уақытСабақ барысы :Бағалау түрлері
    Басталуы3 минут

    Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» биСынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!


    Жаңа білім5 минут











    Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.

    «Жариялау» әдісіӘрбір жұп берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. 1.Достық сөзін қалай түсінесіңдер?2. Сенім дегеніміз не?3. А. Шопенгауэр «Өмірлік данышпандықтың афаризмдері» атты еңбегінде не деген?













    Оқулық,мәтіндер.
    Ортасы 23 минут











    Негізгі бөлім: Ортақ тапсырма: Мәтінді тыңдап, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңыз



    Саралау тапсырмалары:1-деңгейТөмендегі фразеологизмдердің ішінен достық, бірлік, татулыққа қатыстыларын теріп,сөйлем құрастырМысалы: ағынан жарылды, қаймағы бұзылмау,ат арылту, ат- тонын ал қашу т.б.2- деңгейСурет бойынша өзара ой бөлісіп, сұхбат құрыңдар3- деңгей«Ағаш тамырымен,адам доымен мықты» тақырыбында диалог жазыңдар













    Сергіту сәті2 минут«Қыдырып қайтайық!» би билеу

    Оқушылар би билеп сергіп қалады.
    Аяқталуы Сабақты бекіту2 минутОй қорытыу «Кластер»













    Таақырып бойынша түйген білімдерін кластерге жазады.
    Бағалау

    2 минут



















    Кері байланыс3 минут
    «Білім қоржыны» кері байланыс

    Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады.
    Қосымша ақпарат
    Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз?Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз?Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс
  • РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен?



    Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз.
    Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?












































    Сабақтың тақырыбы: Дос –досқа айнаМұғалімнің аты-жөні: Нурпейсова Э.ТКүні: 15.11.17ж
    СЫНЫП: 7

    Қатысқан оқушылар саны:

    Қатыспаған оқушылар саны: 0
    Сабақ негізделген оқу мақсаттары7.ӘТН2. Сөйлеу тіліндегі интонация,кідіріс,логикалық екпінің мәнін түсініп қолдану
    770 ₸ - Сатып алу
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ