Материалдар / Дұрыс және бұрыс бөлшектер.Аралас сандар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дұрыс және бұрыс бөлшектер.Аралас сандар

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдеріне қажет. Өздеріне керек әдіс тәсілді ала алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Желтоқсан 2018
528
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: __________
Оқу ісі меңгерушісі

Күні: 06.12.2016ж
Сыныбы: 5 «Ә»
Сабақтың тақырыбы: Дұрыс және бұрыс бөлшектер. Аралас сандар.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер, аралас сандар ұғымдарымен таныстыру; дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білу біліктілігін қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың түрі: Аралас 
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру, кітаппен жұмыс,семантикалық карта,математикалық диктант
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, плакат 
Сабақтың құрылымы: І. Ұйымдастыру 
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Үй тапсырмасын бекіту (графикалық диктант)
ІV. Жаңа сабақ
V. Кітаппен жұмыс (оқулықпен жұмыс) 
VI. Жаңа сабақты бекіту
VІІ. Үйге тапсырма беру 
VIII. Бағалау 

Сабақтың барысы: 
І. Ұйымдастыру 
Оқушылармен амандасу, түгелдеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару 
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

383
1) = = 6) = =

2)
= = 7) = =

3) = = 8) = =

4)
= = 9) = =

5)
= = 10) = =

ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту.

Графикалық диктант

Shape1 Иә жоқ

  1. Бөлшек сызығының астында бөлшектің бөлімі жазылады.

  2. Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады.

  3. 7 саны құрама сан

  4. 48 саны құрама сан

  5. 1 5 минут сағаттың бөлігі

ГShape4 Shape3 Shape2 рафикалық диктанттың жауабы:

ІІІ. Жаңа сабақ 
Тақырыпты ашу. 
2/5; 5/4; 2/3; 5/9; 11/8; 13/7; 6/7; 11/2; 15/13 бөлшектерінен 
алымы бөлімінен кіші бөлшектерді машинаға; 
алымы бөлімінен үлкен бөлшектерді пойызға салыңдар. 
Мұғалім: - Оқушылар, не байқадыңыздар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар? 
Оқушылар: - Дұрыс бөлшектер, бұрыс бөлшектер 
Мұғалім: - Әрине, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дұрыс және бұрыс бөлшектер». 
2/5; 2/3; 5/9; 6/7 бөлшектерінің алымдары бөлімдерінен кіші. Мұндай бөлшектер ДҰРЫС БӨЛШЕКТЕР деп аталады. 
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. 
Мысалы: 3/7; 3<7, 5/6; 5<6, 1/5; 1<5, 11/17, 11<17. 
Дұрыс бөлшектер 1 –ден кіші 
1/2 <1; 3/4 <1; 18/25<1; 70/99<1. 
Алымы бөлімінен үлкен немесе алымы бөліміне тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады. 
5/5; 11/6; 9/7; 10/10; 36/35. – бұрыс бөлшектер 
Кез келген бұрыс бөлшек 1 – ден үлкен немесе 1 – тең. 
4/4=1; 17/3>1; 12/7>1; 21/21=1; 99/80>1 
V. Кітаппен жұмыс (оқулықпен жұмыс) 

411 № 412(ауызша) №413

VI. Жаңа сабақты бекіту

Математикалық диктант.

Shape5

  1. 5- сынып оқушылары мектеп оқушыларының бөлігін құрайды.

  2. 5- сыныптың бөлігі ұл, ал бөлігі қыз балалар.

  3. Мектеп оқушыларының бөлігі ұл, ал бөлігі қыздар.

  4. 5- сыныпта ұлдар барлық ұлдардың , ал қыздар барлық қыздардың бөлігі.

27 орта мектепте барлығы 106 оқушы білім алады. Олардың 56 ұл бала, 50 қыз бала. 5 -сыныпта 13 оқушының 7 ұл, 6 қыз бала.







Сергіту сәті.
1,2,3,4,5,6,7,8,9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16.......Осы сандардың ішінен 3-ке еселік сандардың орнына жаңылмаймын сөзін қойып айтып көріңдер.
Семантикалық карта.

Тапсырма

Жауап

61:100

Жай бөлшек түрінде жазыңдар: бөлінгіш 28, бөлгіш 63

Б

П

Р

А

Қ

М

бөлшегін бөлімі 44-ке тең бөлшекке келтіріңдер.

А

Ө

А

Е

М

Г

бөлшегін қысқартыңдар.

Ч

Ж

Л

М

С

О

Бөліндіні бөлшек түрінде жазыңдар: 30:41

И

Е

Ж

Ш

Ю

З

Жай бөлшек түрінде жазыңдар: жүзден үш

Б

Г

Т

П

Е

Х

бөлшегін бөлінді түрінде жазыңдар.

Ш

К

Ш

С

Н

К

Кері байланыс.

VІІ. Үйге тапсырма беру.
№414- есеп
VIII. Бағалау.









































279 орта мектеп










Тақырыбы: «Дұрыс және бұрыс бөлшектер.Аралас сандар»













Сыныбы: 5 «Ә»

Мұғалімі: Акжигит А

















2016-2017 оқу жылы

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!