|
Пәні: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 |
Мектеп: №2 жом |
|||||||
|
Күні..27.06.17. |
Мұғалімнің аты-жөні: Иманбекова У |
|||||||
|
Сынып: 1ә |
Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дыбыстар әлемі несімен ұнайды.Дыбыс.17-сабақ. |
|||||||
|
Оқу мақсаты |
1.1.4.1Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.8.1. Жазу жолын жоларалық кеңістікті ,жолдың жоғарғы жәнетөменгі сызығын сақтап ,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Дыбыстарды анықтай алады. Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. Көпшілігі: Мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы бойынша болжай алады. Жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап жаза алады. Кейбірі: Мәтіннің мазмұнын иллюстрациясы бойынша болжай алады. Жазу жолын жоларалық кеңістікті пайдаланып жаза алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен жеткізеді. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды. Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап ,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұқыптылыққа баулу,қарым-қатынас және ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,бейнеролик,планшет. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Дыбыс,буын,сөз,сөйлем туралы түсініктері бар |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланган кезеңдері. |
Сабақтағы оқушылардың қызметі. |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу.(геометриялық фигуралар арқылы). Қуан,шаттан,алақай! Қуанышты күн келді Күліп шықты күн бүгін Қайырлы таң,Қайырлы күн, Балақай. (қимыл-қозғалыспен көрсетеді) 2.Ширату тапсырмалары. (Тындалым және айтылым) Жұмбақ Естиміз,бірақ көре алмаймыз. Айтамыз,бірақ жаза алмаймыз. Ж.Дыбыс «Дыбыстар әлемі несімен ұнайды?» бейнеролик көрсету арқылы жәндіктердің дыбысын анықта. «Ұнайды, ұнамайды» әдісі арқылы пікірін айтқызу. |
Көңіл-күй сыйлайтын әуен
Бейнеролик арқылы Оқулықтагы сюжетті суреттер. |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
3. Ұ.Ж. Сыни тұрғысынан ойлау. Тыңдалым, айтылым. Дыбыстарсыз өмір сүру қызықты ма? Өмір қандай көңілсіз Дауыстарсыз ,дыбыссыз! Әнсіз,күйсіз,шуылсыз Айналамыз сұрықсыз Әр дыбыстың мәні бар Мәнін тауып,ұғып ал! 1-тапсырма. Т.Ж. Дыбыстар әлеміне саяхат Айтылым және тыңдалым (топтық жұмыс) Дыбыстарды ести отырып,қай зат екенін анықта. Дескриптор: Дыбыстарды тыңдайды,ажырата біледі. Кері байланыс.«Бағдаршам» әдісі 2-тапсырма. Ж.Ж. «Сәйкестендір» әдісі Тыңдалым және жазылым ( жеке жұмыс) Тірі затқа қарап,қалай дыбыстайтынын анықта,сәйкестендір. Дескриптор: Жануарларды атайды,қалай дыбыстайтынын біледі,сәйкестендіреді. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Дәптермен жұмыс Айтылым және жазылым Әріп элементтері
Дескриптор: Білім алушы - әріп элементтерін дұрыс салады; - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады; - жазу жолын сақтайды; - сөзді сауатты, көркем жазады.
Сергіту сәті. Тырс-тырс,тырс-тырс! Жаңбыр көп жауады Тамшылар тамады. Тырс-тырс,тырс-тырс! Терезе қағады, Жылғалар ағады. Тырс-тырс,тырс-тырс! Жаңартып ауаны,Жаңбыр көп жауады 3-тапсырма. Ж.Ж .«Не артық?» әдісі Тыңдалым және айтылым (жеке жұмыс) Дыбыстарға сәйкес суретті атаңыз және дыбысты сипаттаңыз. Дескриптор:Суреттегі заттардың атын біледі.Суреттегі артық затты ажырата алады.Сурет бойынша сөйлем құрай алады. Кері байланыс:«Керемет,жақсы,тамаша» әдісі
|
Суреттер
Аудио үнтаспа
Тірі зат
Дәптер,әріп элементтері
Қимыл-қозғалыс көрсетіп орындау,судың тырсылдағанын корсету
Дыбысты орындап көрсетеді |
||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Әрбір тапсырма дескриптор арқылы кері байланыс жасаумен бағаланады.Кері байланыс әдістері: Бағдаршам Керемет.Жаксы.Тамаша. Басбармақ |
Жұмыс кезінде ресурстармен қауіпсіздік ережесін сақтау |
||||||
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімнің рефлекциясы |
||||||||
|
1)Оқу мақсатына жеткен және жетпеген оқушылар саны? 2)Егер жетпесе,неліктен? 3)Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен? |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыстар әлемі несімен ұнайды.
Дыбыстар әлемі несімен ұнайды.
|
Пәні: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 |
Мектеп: №2 жом |
|||||||
|
Күні..27.06.17. |
Мұғалімнің аты-жөні: Иманбекова У |
|||||||
|
Сынып: 1ә |
Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дыбыстар әлемі несімен ұнайды.Дыбыс.17-сабақ. |
|||||||
|
Оқу мақсаты |
1.1.4.1Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.8.1. Жазу жолын жоларалық кеңістікті ,жолдың жоғарғы жәнетөменгі сызығын сақтап ,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Дыбыстарды анықтай алады. Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. Көпшілігі: Мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы бойынша болжай алады. Жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап жаза алады. Кейбірі: Мәтіннің мазмұнын иллюстрациясы бойынша болжай алады. Жазу жолын жоларалық кеңістікті пайдаланып жаза алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен жеткізеді. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды. Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап ,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұқыптылыққа баулу,қарым-қатынас және ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,бейнеролик,планшет. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Дыбыс,буын,сөз,сөйлем туралы түсініктері бар |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланган кезеңдері. |
Сабақтағы оқушылардың қызметі. |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу.(геометриялық фигуралар арқылы). Қуан,шаттан,алақай! Қуанышты күн келді Күліп шықты күн бүгін Қайырлы таң,Қайырлы күн, Балақай. (қимыл-қозғалыспен көрсетеді) 2.Ширату тапсырмалары. (Тындалым және айтылым) Жұмбақ Естиміз,бірақ көре алмаймыз. Айтамыз,бірақ жаза алмаймыз. Ж.Дыбыс «Дыбыстар әлемі несімен ұнайды?» бейнеролик көрсету арқылы жәндіктердің дыбысын анықта. «Ұнайды, ұнамайды» әдісі арқылы пікірін айтқызу. |
Көңіл-күй сыйлайтын әуен
Бейнеролик арқылы Оқулықтагы сюжетті суреттер. |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
3. Ұ.Ж. Сыни тұрғысынан ойлау. Тыңдалым, айтылым. Дыбыстарсыз өмір сүру қызықты ма? Өмір қандай көңілсіз Дауыстарсыз ,дыбыссыз! Әнсіз,күйсіз,шуылсыз Айналамыз сұрықсыз Әр дыбыстың мәні бар Мәнін тауып,ұғып ал! 1-тапсырма. Т.Ж. Дыбыстар әлеміне саяхат Айтылым және тыңдалым (топтық жұмыс) Дыбыстарды ести отырып,қай зат екенін анықта. Дескриптор: Дыбыстарды тыңдайды,ажырата біледі. Кері байланыс.«Бағдаршам» әдісі 2-тапсырма. Ж.Ж. «Сәйкестендір» әдісі Тыңдалым және жазылым ( жеке жұмыс) Тірі затқа қарап,қалай дыбыстайтынын анықта,сәйкестендір. Дескриптор: Жануарларды атайды,қалай дыбыстайтынын біледі,сәйкестендіреді. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Дәптермен жұмыс Айтылым және жазылым Әріп элементтері
Дескриптор: Білім алушы - әріп элементтерін дұрыс салады; - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады; - жазу жолын сақтайды; - сөзді сауатты, көркем жазады.
Сергіту сәті. Тырс-тырс,тырс-тырс! Жаңбыр көп жауады Тамшылар тамады. Тырс-тырс,тырс-тырс! Терезе қағады, Жылғалар ағады. Тырс-тырс,тырс-тырс! Жаңартып ауаны,Жаңбыр көп жауады 3-тапсырма. Ж.Ж .«Не артық?» әдісі Тыңдалым және айтылым (жеке жұмыс) Дыбыстарға сәйкес суретті атаңыз және дыбысты сипаттаңыз. Дескриптор:Суреттегі заттардың атын біледі.Суреттегі артық затты ажырата алады.Сурет бойынша сөйлем құрай алады. Кері байланыс:«Керемет,жақсы,тамаша» әдісі
|
Суреттер
Аудио үнтаспа
Тірі зат
Дәптер,әріп элементтері
Қимыл-қозғалыс көрсетіп орындау,судың тырсылдағанын корсету
Дыбысты орындап көрсетеді |
||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Әрбір тапсырма дескриптор арқылы кері байланыс жасаумен бағаланады.Кері байланыс әдістері: Бағдаршам Керемет.Жаксы.Тамаша. Басбармақ |
Жұмыс кезінде ресурстармен қауіпсіздік ережесін сақтау |
||||||
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімнің рефлекциясы |
||||||||
|
1)Оқу мақсатына жеткен және жетпеген оқушылар саны? 2)Егер жетпесе,неліктен? 3)Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен? |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














