|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бізді қоршаған әлем Мұғалімнің аты-жөні: Күні: Қатысқандар саны: Сынып:1 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Ее дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме ) |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу) қолдану 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру,жазу 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалім көмегімен) 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Буындап және жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды. Көптеген оқушылар: Сызба белгілерді қолданып, жай сөйлемдер құрады. Кейбір оқушылар: Берілген сурет мазмұны бойынша ертегі құрайды. |
|
Бағалау критерийлері: |
Оқу түрлерін қолданады. Сызба, сюжетті суреттер арқылы сөйлемдер құрастырады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. |
|
Тілдік мақсаттар: |
Ер, ертегі контекстіндегі «Бізді қоршаған әлем» ұғымымен байланысты сөздер мен лингвистикалық құрылымдар арқылы сөздік қорларын ұлғайтады. -Ер деген сөзді қалай түсінесіңдер? -Ертегі қалай басталады? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым-қатынас жасау құндылығын дарыту |
|
Пәнаралық байланыстар |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Бастапқы білім |
Сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады; сөздерді буынға бөледі; оқу және жазу дағдылары қалыптасқан. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин Айтылым 3мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Төмендегі өлең жолдарын айтқызу арқылы Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! «Тез ойла,сөз ойла» ойыны арқылы өткен сабақты пысықтау. Әріптер мен сандардың көмегімен сөз құра. А, н, л, р, о, т, у, ш, с, ы, д, м, қ, ұ, і, е 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
|
шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы Оқылым, айтылым 5мин Тыңдалым, айтылым 5мин Тыңдалым, айтылым 5мин Айтылым 3мин 1мин Айтылым 9 мин Жазылым 5мин |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы орындату. Мақалды оқып, мазмұнын бір-біріңе түсіндір. Ер қанаты –ат. Дескриптор -Оқу түрлерін қолданады. -Мақалдың мазмұнын талқылайды. Қ.Б «Жарайсың», «жақсы» деген мадақтау сөздері арқылы ынталандыру 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжау» әдісі бойынша Сызбаның көмегімен Есеннің не істегенін болжап, жай сөйлем құрастыр.
Дескриптор -Сурет арқылы болжайды. -Сызба бойынша жай сөйлемдер құрастырады. Қ.Б «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау 3-тапсырма Жеке жұмыс Мұғалімнің көмегімен «Бұл жауабы болса,онда сұрақ қандай болады?»ширату жаттығуы Берілген жауаптарды қандай сұрақтар қою арқылы алуға болатынын айт. -Ерлан -Алтыда -Ақылды
Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемі кемпірқосақ ашылды (жарты доға жасайды)
4-тапсырма Топтық
жұмыс 1,2,3,4 сандарын санату арқылы
оқушыларды 4 топқа бөліп,тапсырма беремін. Берілген сурет мазмұны
бойынша ертегі құрастыр. -Сурет мазмұнын сипаттайды. -Ертегі құрастырады Қ.Б «Бағдаршам әдісі» арқылы бағалау 5-тапсырма Дәптермен жұмыс Үлгіге қарап сөздер мен сөйлемдер жаз.
Дескриптор -Сөздерді сауатты жазады. -Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. Қ.Б Смайликтер арқылы бағалау |
Сауат ашу 1-бөлім 70-бет оқулық 70-бет
оқулық 70-бет Сергіту сәтіне арналған жинақ оқулық 70-бет
Жұмыс дәптері №2
|
|
Сабақтың соңы 2мин |
Кері байланыс «Допты лақтыру» тәсілі арқылы жүргіземін. Ойын шарты бойынша оқушылар кезектесіп Е әрпі бар сөздер айтады. |
|
|
Саралау оқушыларға қандай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Сабақ барысында кейбір оқушыларға 1,2-тапсырмаларды орындауда көбірек қолдау көрсетуді, 4-тапсырмада сюжетті суреттер бойынша мәтін құру ретін сақтап ертегі құрастырғызуды жоспарлаймын. |
Оқушылардың бүгінгі сабақты қалай меңгергенін бағалауды сабақтың өн бойында мадақтау сөздері, «Бас бармақ» және «Бағдаршам» әдістері арқылы жүргіземін. |
Шаттық шеңбері мен сергіту сәтінде оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігінің сақталуына мән беремін |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ее дыбысы мен әрпі 1кл
Ее дыбысы мен әрпі 1кл
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бізді қоршаған әлем Мұғалімнің аты-жөні: Күні: Қатысқандар саны: Сынып:1 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Ее дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме ) |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу) қолдану 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру,жазу 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалім көмегімен) 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Буындап және жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды. Көптеген оқушылар: Сызба белгілерді қолданып, жай сөйлемдер құрады. Кейбір оқушылар: Берілген сурет мазмұны бойынша ертегі құрайды. |
|
Бағалау критерийлері: |
Оқу түрлерін қолданады. Сызба, сюжетті суреттер арқылы сөйлемдер құрастырады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. |
|
Тілдік мақсаттар: |
Ер, ертегі контекстіндегі «Бізді қоршаған әлем» ұғымымен байланысты сөздер мен лингвистикалық құрылымдар арқылы сөздік қорларын ұлғайтады. -Ер деген сөзді қалай түсінесіңдер? -Ертегі қалай басталады? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым-қатынас жасау құндылығын дарыту |
|
Пәнаралық байланыстар |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Бастапқы білім |
Сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады; сөздерді буынға бөледі; оқу және жазу дағдылары қалыптасқан. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин Айтылым 3мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Төмендегі өлең жолдарын айтқызу арқылы Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! «Тез ойла,сөз ойла» ойыны арқылы өткен сабақты пысықтау. Әріптер мен сандардың көмегімен сөз құра. А, н, л, р, о, т, у, ш, с, ы, д, м, қ, ұ, і, е 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
|
шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы Оқылым, айтылым 5мин Тыңдалым, айтылым 5мин Тыңдалым, айтылым 5мин Айтылым 3мин 1мин Айтылым 9 мин Жазылым 5мин |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы орындату. Мақалды оқып, мазмұнын бір-біріңе түсіндір. Ер қанаты –ат. Дескриптор -Оқу түрлерін қолданады. -Мақалдың мазмұнын талқылайды. Қ.Б «Жарайсың», «жақсы» деген мадақтау сөздері арқылы ынталандыру 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжау» әдісі бойынша Сызбаның көмегімен Есеннің не істегенін болжап, жай сөйлем құрастыр.
Дескриптор -Сурет арқылы болжайды. -Сызба бойынша жай сөйлемдер құрастырады. Қ.Б «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау 3-тапсырма Жеке жұмыс Мұғалімнің көмегімен «Бұл жауабы болса,онда сұрақ қандай болады?»ширату жаттығуы Берілген жауаптарды қандай сұрақтар қою арқылы алуға болатынын айт. -Ерлан -Алтыда -Ақылды
Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемі кемпірқосақ ашылды (жарты доға жасайды)
4-тапсырма Топтық
жұмыс 1,2,3,4 сандарын санату арқылы
оқушыларды 4 топқа бөліп,тапсырма беремін. Берілген сурет мазмұны
бойынша ертегі құрастыр. -Сурет мазмұнын сипаттайды. -Ертегі құрастырады Қ.Б «Бағдаршам әдісі» арқылы бағалау 5-тапсырма Дәптермен жұмыс Үлгіге қарап сөздер мен сөйлемдер жаз.
Дескриптор -Сөздерді сауатты жазады. -Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. Қ.Б Смайликтер арқылы бағалау |
Сауат ашу 1-бөлім 70-бет оқулық 70-бет
оқулық 70-бет Сергіту сәтіне арналған жинақ оқулық 70-бет
Жұмыс дәптері №2
|
|
Сабақтың соңы 2мин |
Кері байланыс «Допты лақтыру» тәсілі арқылы жүргіземін. Ойын шарты бойынша оқушылар кезектесіп Е әрпі бар сөздер айтады. |
|
|
Саралау оқушыларға қандай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Сабақ барысында кейбір оқушыларға 1,2-тапсырмаларды орындауда көбірек қолдау көрсетуді, 4-тапсырмада сюжетті суреттер бойынша мәтін құру ретін сақтап ертегі құрастырғызуды жоспарлаймын. |
Оқушылардың бүгінгі сабақты қалай меңгергенін бағалауды сабақтың өн бойында мадақтау сөздері, «Бас бармақ» және «Бағдаршам» әдістері арқылы жүргіземін. |
Шаттық шеңбері мен сергіту сәтінде оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігінің сақталуына мән беремін |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
шағым қалдыра аласыз



















