Материалдар / Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Материал туралы қысқаша түсінік
7.2.2.2-Электронды кесте элементтерін пішімдеу. Барлық оқушы: Электронды кесте элементтерін және ұяшық адресін меңгеру. Көпшілік оқушылар: Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін қолдану. Кейбір оқушылар: Кестеде формулаларды қолданып есептей білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қараша 2021
844
1 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Есептерді электронды

кестелердің көмегімен шешу.

Мектеп: №215 орта мектеп

Күні: 20.11.2018ж.


Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7 Б

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.2-Электронды кесте элементтерін пішімдеу.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Электронды кесте элементтерін және ұяшық адресін меңгеру.

Көпшілік оқушылар: Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін қолдану.

Кейбір оқушылар: Кестеде формулаларды қолданып есептей білу.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану, жинақтау

Бағалау критерийі

  • Электронды кесте элементтерін және ұяшық адресін меңгереді.

  • Пішімдеу терезесін қолданып элементтерді пішімдей алады

  • Кестеге аңыз ойлап енгізіп формулалармен есептей алады

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Формат, ұяшық, шекара, қаріп, сан.

Оқылым және жазылым.

Формат-формат-format

Кесте-таблица-table

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Ақпаратты пішімдеу-Формат ячейки терезесі арқылы орындалады. Ұяшықтарды, ұяшық ішіндегі мәліметтерді өңдеуге болады.

Құндылықтарға баулу

Іскерлікке, нақтылыққа, ынтымастыққа баулу. «Мәнгілік ел» жалпы ұлттық идеясының қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім негізінде топта бірлескен жұмыс орнату, бір – бірінің пікірін тындау, құрметтеу арқылы білім алу.

Пәнаралық байланыс

орыс тілі (бұйрықтар орындалады), математика(формулалар, сандар)

Алдыңғы білім

Мәтіндік процессордағы кестелер

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин












«Әңгіме алаң»әдісі

5 мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Сынып атмосферасын орнату: оқушылар бойындағы жағымсыз қасиеттерді қағазға жазып умаждап қоқыс шелегіне салады.


Топқа біріктіру: «Смайликтер» әдісі. Оқушылар екі түрлі көңілді смайликтер арқылы топтарға бірігеді

I-топ: Баған

ІІ-топ:Жол


Өткен сабақты пысықтау:

Сaбақты пысықтау мақсатында «Көңiлдi қaлпaқ» əдiсiн қoлдaну. (тoппeн жұмыс)

Музыкa oйнaтылып, қaлпaқ әр oқушығa кигiзiлeдi, музыкa тoқтaғaндa қaлпaқ кiмнiң бaсындa бoлсa сoл сұрaққa жaуaп бeрeдi.

  1. Кесте неден тұрады? (Жолдардан, бағандардан, ұяшықтардан тұрады)

  2. Кесте құру бұйрығы қайда орналасқан? (Жолақтың кірістіру бөлімінде)

  3. Экспрес–кесте бұйрығының қызметі қандай?( кестелердің дайын шаблондарын қосады)

  4. Кестенің ұяшықтары бойынша қалай жылжуға болады?( меңзерді басқару пернелерімен)

  5. Кестенің соңына жаңа жол қосу үшін қандай пернені басу керек? (Таb)

  6. Кестеге бағандар мен жолдарды қандай тәсілдермен қосуға болады?

  7. Кестедегі бағандар мен жолдарды қандай тәсілдермен жоюға болады?

  8. Кесте құрғаннан кейін мәтіндік процессор жолаққа кестелермен жұмыс істейтін қандай бөлімдерді қосады? (Конструктор және Макет)


Оқушылардың жауаптарын фигуралар арқылы бағалау


А4 парағы




Смайликтер








Музыка




5-конечная звезда 1 Прямоугольник 1







Равнобедренный треугольник 1





Сабақтың ортасы

5 мин




5 мин










4 мин




















5 мин












5 мин

Миға шабуыл:

Электронды кестеге қандай мәліметтер енгізуге болады?

Мәліметтер дұрыс енгізілмесе не істеуге болады?

Пішімдеу деген не?


Жаңа тақырып түсіндіру.


Тапсырма1. Жеке жұмыс

Frame2 Frame3


Дескрипторлар:

  • Электронды кесте элементтерін және ұяшық адрестерін біледі.

  • Электронды кесте элементтерін пішімдей алады.


Фигуралар арқылы бағалау


Тапсырма 2. Жеке жұмыс.

Ұяшықтарға қарапайым формулалар жаза отырып, калькулятор ретінде пайдалануды үйренеміз.

  1. Excel терезесіндегі 2-парақты белсенді етеміз (3.10-сурет).

  2. 2-беттің А1 ұяшығына 150, В1 ұяшығына 250, ал С1 ұяшығына 5 санын жазамыз. (150+250)*5=2000 өрнегінің мәнін, программа көмегімен есептейміз.

  3. А2 ұяшығына «=» белгісін қойып, (А1+В1)*С1 өрнегін теру немесе тінтуірдің көмегімен белгілей отырып, формула құрап жазамыз (3.11-сурет).

3.10-сурет 3.11-сурет

Дескрипторлар:

  • Берілген тапсырма бойынша ұяшықтарға қарапайым формулалар жазады.

  • калькулятор ретінде пайдалана алады.

Фигуралар арқылы бағалау


Тапсырма 3. Топтық жұмыс.

Мереке күндері. Қазақстандағы мерекелер жылдың қай мезгілінде көбірек болатынын анықтаңдар


Дескрипторлар:

  • Кестеде мәліметтерді дұрыс енгізеді.

  • Формуланы қолданып есептей алады

Фигуралар арқылы бағалау







оқулық







А4 парағы, компьютер

Оқулық 51-бет





5-конечная звезда 5 Прямоугольник 4


Равнобедренный треугольник 4





А4 парағы










5-конечная звезда 2 Прямоугольник 2


Равнобедренный треугольник 2








Компьютер, А4 парағы







Сабақтың соңы

4 мин


«Синквейн» әдісі.

3мин

Сaбaқты қoрыту

Кeрi бaйлaныс:

Синквeйн” әдiсi, oқушының бүгiнгi өткeн тaқырыпқa қaтысты iс – әрeкeтiн aнықтaуғa, бұрынғы бiлiм мeн жaңaны түсiнудiң aрaқaтынaсын жaлғaстыруғa мүмкiндiк бeрeдi.

Бүгiн мeн...................... бiлдiм. ................. қызықты бoлды.

.......................... қиын бoлды. ..................... тaпсырмaны мeн oрындaдым. ......................... eкeнiн түсiндiм.
Мeн..................................... бiлiм aлдым. Мeн......................................... үйрeндiм.
................................. мeнiң қoлымнaн кeлдi. Мeн...................................... жaсaй aлдым.
Мeнiң............. жaсaғымкeлдi



5-конечная звезда 3

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!