Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
“Еңбегі адал жас
өрен””
(сабақтың тақырыбы)
|
Апта дәйексөзі:: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбегі адал жас өрен |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың бойына адами игі қасиеттерді қалыптастыруға,Оларды еңбектенуге баулу |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 минут
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу.Түрлі-түсті қалам тарату арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу. - Ал енді балалар, қарсы топтарыңа не тілейсіңдер? Жаза қойыңдар. ( таратпа қағаздар беремін) - Қандай тілектер бар екен?
- Өте жақсы, ендеше мен де сендерге сәттілік тілеймін. |
Оқушылар амандасады. 3 топ өз орындарына жайғасады
Әр топ бір -біріне комплимент жазады.
Оқушылар комплименттерін тізбектеп оқиды. |
Презентация |
|
Сабақ басы (10 мин) |
(Тақтадағы презентацияға назар аударту) - Бүгінгі сабағымызды халық даналығы мақал-мәтелімен бастағым келіп отыр " Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей ". Қане бәріміз бірге оқиық. - Бұл мақалды қалай түсінесіңдер? Сұрақ - жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру: 1. Сонымен, еңбек етуді қалай түсінесіңдер? 2. Еңбек ету үшін не істеу керек? 3.Қоғамға қызмет дегенді қалай түсінесіңдер.
|
Тақтадағы эпиграфты оқып шығады. Мақал мәтелге назар аударады
- Адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние -еңбек .
Оқушылардың жауаптары толық болуы қажет |
Презентация
Суреттер |
|
Ортасы (15 мин) |
Топ оқушыларын екі топқа
бөлу. (Түрлі –түсті қағаз арқылы ) І -«Түсіп қалған әріптер». Берілген сөздерге
әріптерді қою. IV-тапсырма: Өз ойларын айту V- Мимикалық ойын (Кракодил) |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды. |
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Кибербуллингтін белгілері, калай ерте танута жане езінізді коргаута комектесуге болады?».
Мақсаты: 1. Оқушыларға буллингтің не екенін түсіндіру, оның түрлерін ажыратуға үйрету. 2. Буллингтің алдын алу жолдарын көрсету, қорғану дағдыларын қалыптастыру. 3. Өзара сыйластық пен құрмет мәдениетін дамыту
Оқушыларға жеке қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. •Буллинг жағдайында дұрыс әрекет ету жолдарын үйрету. •Қауіпті жағдайларда көмек сұрау дағдыларын дамыту
|
· Оқушыларға буллингтің қандай салдары бар екенін түсіндірір,сонымен әңгімелесу,талқылау Оқушылар өздерінің ойыларын айтып пікірталасады
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлексия: «Стикерге пікір жаз» – оқушыларға сабақтан алған әсерін жазып, тақтаға ілуді ұсынады. •Сабақты қорытындылап, буллингтің алдын алу үшін ең маңызды нәрсе – бір-бірімізге қолдау көрсету екенін түсіндіреді. •«Қол ұстасу» жаттығуын ұйымдастырады. |
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Еңбегі адал жас өрен”
“Еңбегі адал жас өрен”
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
“Еңбегі адал жас
өрен””
(сабақтың тақырыбы)
|
Апта дәйексөзі:: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбегі адал жас өрен |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың бойына адами игі қасиеттерді қалыптастыруға,Оларды еңбектенуге баулу |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 минут
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу.Түрлі-түсті қалам тарату арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу. - Ал енді балалар, қарсы топтарыңа не тілейсіңдер? Жаза қойыңдар. ( таратпа қағаздар беремін) - Қандай тілектер бар екен?
- Өте жақсы, ендеше мен де сендерге сәттілік тілеймін. |
Оқушылар амандасады. 3 топ өз орындарына жайғасады
Әр топ бір -біріне комплимент жазады.
Оқушылар комплименттерін тізбектеп оқиды. |
Презентация |
|
Сабақ басы (10 мин) |
(Тақтадағы презентацияға назар аударту) - Бүгінгі сабағымызды халық даналығы мақал-мәтелімен бастағым келіп отыр " Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей ". Қане бәріміз бірге оқиық. - Бұл мақалды қалай түсінесіңдер? Сұрақ - жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру: 1. Сонымен, еңбек етуді қалай түсінесіңдер? 2. Еңбек ету үшін не істеу керек? 3.Қоғамға қызмет дегенді қалай түсінесіңдер.
|
Тақтадағы эпиграфты оқып шығады. Мақал мәтелге назар аударады
- Адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние -еңбек .
Оқушылардың жауаптары толық болуы қажет |
Презентация
Суреттер |
|
Ортасы (15 мин) |
Топ оқушыларын екі топқа
бөлу. (Түрлі –түсті қағаз арқылы ) І -«Түсіп қалған әріптер». Берілген сөздерге
әріптерді қою. IV-тапсырма: Өз ойларын айту V- Мимикалық ойын (Кракодил) |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды. |
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Кибербуллингтін белгілері, калай ерте танута жане езінізді коргаута комектесуге болады?».
Мақсаты: 1. Оқушыларға буллингтің не екенін түсіндіру, оның түрлерін ажыратуға үйрету. 2. Буллингтің алдын алу жолдарын көрсету, қорғану дағдыларын қалыптастыру. 3. Өзара сыйластық пен құрмет мәдениетін дамыту
Оқушыларға жеке қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. •Буллинг жағдайында дұрыс әрекет ету жолдарын үйрету. •Қауіпті жағдайларда көмек сұрау дағдыларын дамыту
|
· Оқушыларға буллингтің қандай салдары бар екенін түсіндірір,сонымен әңгімелесу,талқылау Оқушылар өздерінің ойыларын айтып пікірталасады
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлексия: «Стикерге пікір жаз» – оқушыларға сабақтан алған әсерін жазып, тақтаға ілуді ұсынады. •Сабақты қорытындылап, буллингтің алдын алу үшін ең маңызды нәрсе – бір-бірімізге қолдау көрсету екенін түсіндіреді. •«Қол ұстасу» жаттығуын ұйымдастырады. |
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
шағым қалдыра аласыз














