|
Тәрбие сағаты |
«Еңбек түбі береке» |
|
|
Күні |
23.09.2024ж |
|
|
Сынып жетекші: |
Қарапаш Ақерке Құралқызы |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек тәрбиесінің мақсаты еңбекке даярлау ғана емес, сонымен қатар жас жеткіншектерді біліммен, іскерлікпен және дағдымен мен қаруландыру қабілеттілігін дамыту, мамандық таңдауға көмек беру болып табылады. Еңбекке тәрбиелеудің міндеттері: Еңбекке сүйіспеншілік пен еңбек адамдарына құрметпен қарау. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек тәрбиесінің ең басты да,
негізгі құндылықтарының
бірі -жасөспірімдерді қоғамдық пайдалы, ауыл
шаруашылығының жетістіктерін жете түсіну және оған өздері тікелей
араласу, өндірісті білу, онымен жұмыс істеу тәжірибесін бойына
сіңіру. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы.(Абай) |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?» |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)
Сабақ басы (13 мин)
|
Ұйымдастыру сәті. Мұғалім оқушылармен амандасады.Сыныпты түгелдейді. «Жақсы сөз-жарым ырыс»тренинг.
1-тапсырма. Оқушыларға ребус шешуді тапсырамын.
Мұғалім: 2-тапсырма. Ведио ролик көру. Оқушылар бүгінгі біздің тәрбие сағатымыз еңбек тақырыбында болмақ. Осы видеодан көргеніміздей, адам өмірінде өзіне ыңғайлы, өзі қызығатын, қолынан келетін істі істесе, еңбегінің өзіне де, өзгеге де пайдасы мол, жемісті болып, еліне, халқына пайдасы берекелі болады. «Еңбек» сөзіне тоқталайық. Еңбек адамды тәрбиелейді, қуаныш сыйлайды, жігерлендіреді, шынықтырады, пайдалы өмір сүруге үйретеді. Адамның адам болуында еңбек шешуші роль атқарған. Адамзат еңбекті, еңбектің құралдарын жетілдіре отырып, өзі де жетіліп кемелдене берген. Сондықтан қоғамның даму тарихын еңбек пен еңбек құралдарының өзгеру, жетілу тарихы деуге де болады. Тіршілік жағдайының қиындауы еңбекті күрделендірді. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар бір-біріне жақсы сөздер мен тілектер айтады.
Оқушылар берілген ребусты шешіп,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
Компьютер
Сілтеме
|
|
Ортасы (20 мин)
|
3-тапсырма Әр топ еңбек туралы білетін мақал-мәтелдерін кезекпен айтады Еңбек – бәрін
жеңбек. Еңбектің көзін тапқан, байлықтың өзін
табады. Оқушылар арасында топтық бағалау жүргезеді. |
Еңбегі аздың өнбегі аз. Еңбегі жанғанның тоқтысы егіз
туады. |
Слайд Дәптер Қалам
|
|
|
4-тапсырма. Мұғалім: Еңбек деген адам бойындағы ең жақсы қасиет. Себебі еңбек , жалқаулық сөзіне антоним. Еңбек еткен адамның ризық несібесі артады. Ал жалқау адамға , ондай шапағат түспейді. Еңбек еткен адам ешқашан да , қор болмайды. Себебі таза теріңмен , адал ниетіңмен істеген іс әрдайым берекеге алып барады. Ал теріс жолмен ақша табу , керісінше ризығыңды кемітеді. Сол себепті , арамтамақ болмай , таза пейілді , еңбекқор болу керек. Сонда ел ішінде де абыройың асқақтай түседі. «Еңбек бәрін -жеңбек» тақырыбында эссе жазуға тапсырма береді |
Оқушылар эссе жазып және оны оқып талдайды.
|
слайд
|
|
|
№ 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?»
Сабақтың мақсаты: оқушыларды интернетте қауіптермен таныстыру және осы қауіптерден аулақ болуға көмектесу, желідегі құқық бұзушылықтардың алдын алу. Негізгі міндеттер: 1) өз көзқарасын білдіру және оны дәлелдеу қабілетін дамыту; 2) адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру: адамдарға төзімділік, мейірімділік, жанашырлық құндылықтарға тәрбиелеу; 3) оқушыларда өзара құрмет пен өзін-өзі бағалауды тәрбиелеу; Материалдар мен ресурстар: проектор, проекциялық экран, дербес компьютер. Сабақ барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) Компьютерлік технологиялардың қарқынды дамуы және интернет желісінің кең таралуы адамдарға өзін-өзі дамыту мен қарым-қатынас үшін үлкен мүмкіндіктер ашады. Бүгінде желіні пайдаланушылар саны ондаған миллион адамды құрайды, олардың көп бөлігі – балалар мен жасөспірімдер. Бірақ интернет тек мүмкіндіктер көзі ғана емес, сонымен қатар қауіп көзі бола алады. 3. Қорытынды |
2. Негізгі бөлім Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияларды пайдалана отырып қорқыту. Ол әлеуметтік медиада, хабарлама алмасу үшін қосымшаларда, ойын платформаларында және ұялы телефондарда орын алуы мүмкін. Бұл қайталанатын эпизодтар, олардың мақсаты – аңдып жүргендерді қорқыту. Физикалық салдардан басқа (ұйқының бұзылуы, бас ауруы) балалардың денсаулығына, мектеп үлгеріміне кері әсерін тигізеді.
|
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=10 |
|
Соңы. 5-минут |
Кері байланыс. «Еңбек пирамидасы»рефлекция Оқушылар стикерге пікірін жазып,тақтаға жапсырады. |
|
Слайд. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбек түбі береке
Еңбек түбі береке
|
Тәрбие сағаты |
«Еңбек түбі береке» |
|
|
Күні |
23.09.2024ж |
|
|
Сынып жетекші: |
Қарапаш Ақерке Құралқызы |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек тәрбиесінің мақсаты еңбекке даярлау ғана емес, сонымен қатар жас жеткіншектерді біліммен, іскерлікпен және дағдымен мен қаруландыру қабілеттілігін дамыту, мамандық таңдауға көмек беру болып табылады. Еңбекке тәрбиелеудің міндеттері: Еңбекке сүйіспеншілік пен еңбек адамдарына құрметпен қарау. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек тәрбиесінің ең басты да,
негізгі құндылықтарының
бірі -жасөспірімдерді қоғамдық пайдалы, ауыл
шаруашылығының жетістіктерін жете түсіну және оған өздері тікелей
араласу, өндірісті білу, онымен жұмыс істеу тәжірибесін бойына
сіңіру. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы.(Абай) |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?» |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)
Сабақ басы (13 мин)
|
Ұйымдастыру сәті. Мұғалім оқушылармен амандасады.Сыныпты түгелдейді. «Жақсы сөз-жарым ырыс»тренинг.
1-тапсырма. Оқушыларға ребус шешуді тапсырамын.
Мұғалім: 2-тапсырма. Ведио ролик көру. Оқушылар бүгінгі біздің тәрбие сағатымыз еңбек тақырыбында болмақ. Осы видеодан көргеніміздей, адам өмірінде өзіне ыңғайлы, өзі қызығатын, қолынан келетін істі істесе, еңбегінің өзіне де, өзгеге де пайдасы мол, жемісті болып, еліне, халқына пайдасы берекелі болады. «Еңбек» сөзіне тоқталайық. Еңбек адамды тәрбиелейді, қуаныш сыйлайды, жігерлендіреді, шынықтырады, пайдалы өмір сүруге үйретеді. Адамның адам болуында еңбек шешуші роль атқарған. Адамзат еңбекті, еңбектің құралдарын жетілдіре отырып, өзі де жетіліп кемелдене берген. Сондықтан қоғамның даму тарихын еңбек пен еңбек құралдарының өзгеру, жетілу тарихы деуге де болады. Тіршілік жағдайының қиындауы еңбекті күрделендірді. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар бір-біріне жақсы сөздер мен тілектер айтады.
Оқушылар берілген ребусты шешіп,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
Компьютер
Сілтеме
|
|
Ортасы (20 мин)
|
3-тапсырма Әр топ еңбек туралы білетін мақал-мәтелдерін кезекпен айтады Еңбек – бәрін
жеңбек. Еңбектің көзін тапқан, байлықтың өзін
табады. Оқушылар арасында топтық бағалау жүргезеді. |
Еңбегі аздың өнбегі аз. Еңбегі жанғанның тоқтысы егіз
туады. |
Слайд Дәптер Қалам
|
|
|
4-тапсырма. Мұғалім: Еңбек деген адам бойындағы ең жақсы қасиет. Себебі еңбек , жалқаулық сөзіне антоним. Еңбек еткен адамның ризық несібесі артады. Ал жалқау адамға , ондай шапағат түспейді. Еңбек еткен адам ешқашан да , қор болмайды. Себебі таза теріңмен , адал ниетіңмен істеген іс әрдайым берекеге алып барады. Ал теріс жолмен ақша табу , керісінше ризығыңды кемітеді. Сол себепті , арамтамақ болмай , таза пейілді , еңбекқор болу керек. Сонда ел ішінде де абыройың асқақтай түседі. «Еңбек бәрін -жеңбек» тақырыбында эссе жазуға тапсырма береді |
Оқушылар эссе жазып және оны оқып талдайды.
|
слайд
|
|
|
№ 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?»
Сабақтың мақсаты: оқушыларды интернетте қауіптермен таныстыру және осы қауіптерден аулақ болуға көмектесу, желідегі құқық бұзушылықтардың алдын алу. Негізгі міндеттер: 1) өз көзқарасын білдіру және оны дәлелдеу қабілетін дамыту; 2) адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру: адамдарға төзімділік, мейірімділік, жанашырлық құндылықтарға тәрбиелеу; 3) оқушыларда өзара құрмет пен өзін-өзі бағалауды тәрбиелеу; Материалдар мен ресурстар: проектор, проекциялық экран, дербес компьютер. Сабақ барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) Компьютерлік технологиялардың қарқынды дамуы және интернет желісінің кең таралуы адамдарға өзін-өзі дамыту мен қарым-қатынас үшін үлкен мүмкіндіктер ашады. Бүгінде желіні пайдаланушылар саны ондаған миллион адамды құрайды, олардың көп бөлігі – балалар мен жасөспірімдер. Бірақ интернет тек мүмкіндіктер көзі ғана емес, сонымен қатар қауіп көзі бола алады. 3. Қорытынды |
2. Негізгі бөлім Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияларды пайдалана отырып қорқыту. Ол әлеуметтік медиада, хабарлама алмасу үшін қосымшаларда, ойын платформаларында және ұялы телефондарда орын алуы мүмкін. Бұл қайталанатын эпизодтар, олардың мақсаты – аңдып жүргендерді қорқыту. Физикалық салдардан басқа (ұйқының бұзылуы, бас ауруы) балалардың денсаулығына, мектеп үлгеріміне кері әсерін тигізеді.
|
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=10 |
|
Соңы. 5-минут |
Кері байланыс. «Еңбек пирамидасы»рефлекция Оқушылар стикерге пікірін жазып,тақтаға жапсырады. |
|
Слайд. |
шағым қалдыра аласыз





















