Еңбек түбі береке тәрбие сағаты

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Еңбек түбі береке тәрбие сағаты

Материал туралы қысқаша түсінік
Тәрбие сағаты
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:


Педагогтің Т.А.Ә

Кисаева Дәметкен Мүслімқызы

Күні:

23.09.2024 ж

Сынып:

8 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып сағатының тақырыбы:

Еңбек – түбі береке

Мақсаты:

Еңбекті адамзат тарихындағы құндылық деп бағалап,құрметтей алатын өмірлік жағдайларда қолдана білетін елжанды тұлға қалыптастыру.

ҚР мемлекеттік Гимніне кезек береміз.

ҚР мемлекеттік Гимніне кезек береміз.

Бағыты:

Еңбекке баулу және кәсіби тәрбие.

Сабақ барысы

Кіріспе сөз







2 мин































7 мин





























































12 мин

























10 мин

































5 мин

Сәлеметсіздер ме, құрметті оқушылар
ҚР мемлекеттік Гимніне кезек береміз
Психологиялық дайындық
Үлкенгеде «Сіз»
Кішіге де «Сіз»
Бәр адамға құрметпен
Бас иеміз біз. (Еңбекқор адам)






Ребус.

Шешуі: Еңбек

Демек, бүгінгі тақырыбымыз не туралы?

Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

«Еңбекқор» деп қандай адамды атайды?

Адамға өмір сүру үшін ең алдымен не қажет деп ойлайсыңдар?

Ауа, су , тағам. Ауа, су – табиғаттың адамға берген сыйы. Ал тағам дегенде бірден еске түсетіні -нан. Нан еңбекпен келеді. Тағамнан басқасы да адамның өмір сүруіне қажетті киім, білім, үй, денсаулық бәрі, бәрі еңбекпен келеді.

Еңбек туралы қандай мақал-мәтел білеміз?

Еңбек, еңбек бәрін жеңбек.

Ер дәулеті –еңбек.

Еңбек түбі – береке.

Еңбексіз өмір –сөнген көмір.

Мақалдың жалғасын тап:

Еңбек ерлікке жеткізер, …( ерлік елдікке жеткізер )

Еңбек етпей елге өкпелеме, … ( егін екпей жерге өкпелеме )

Еңбек етсең емерсің, … ( ерінбесең жеңерсің )

Еңбегіне қарай — құрмет, … ( жасына қарай – ізет )

Еңбек адамның … ( екінші анасы )

Еңбек – ата, … ( жер – ана)

Еңбек ет те мақтан, … ( ойнап күл де шаттан )

Еңбекке жастан, … ( өнерге бастан )

-Балалар, қандай еңбек түрлерін білесіңдер?( үй жинау, қар күреу, сабақ қарау т.б)

-Адамдарды кімдер емдейді?

-Дәрігерлер. Дәрігерлердің жұмысы өте ауыр. Дәрігер болу үшін көп еңбектену керек.

- Ал сендер өскенде кім болғыларың келеді?

ңсаған армандарына жете берулеріне тілектеспін. Осы армандарына жету үшін не істеу керек?

-Көп еңбектену керек.


Топпен жұмыс.

Овал 1

Еңбекқор бала


Овал 2

Жалқаубек




Ендеше, еңбекқор бала қандай болу керек? Мына қағазға еңбекқор баланың бейнесін салып, өз ойларыңды жазып көріңдер.

Ал өмірде жалқаубектер де бар. Олар қандай балалар? Екінші топ жалқаубектердің бойындағы қасиеттерді сипаттап жазады.

Оқушылар қағазға еңбекқор бала мен жалқаубектің бейнесін сызып, олардың бойындағы қасиеттерді жазып, өз ойларымен бөліседі.

- Біз кімнен үлгі алу керекпіз?

Сергіту сәті. Сергіту сәті   « Дұрыс па, бұрыс па?»

Дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса көтермейді.

Қойшы балаларды оқытып жүр.

Жүргізуші машина жүргізеді

Аспазшы үй салып жүр.

Дәрігер адамдарды емдейді.

Жазушы хат, газеттер тасып жүр.

Дәрігер етік тігіп отыр.

Мұғалім балаларды емдеп жүр.

Ұшқыш әдемі киім тігеді.

Өрт сөндіруші өртті сөндіреді.

Суретші сахнада ән айтып тұр.


Білім терең теңіз бе?

Білім, еңбек егіз бе?

Осы екеуі деңіз де

Рухани азығым

Дейді – атам білімді

Еңбекпенен сен ізде

-деп айтқандай еңбек бар армандарына жетелейді, мұратыңа жеткізеді.

Бүгінгі тәрбие сағатынан алған әсерлерінді, тілектерінді мына парақшаға жазайық!

Жарайсыңдар, балалар! Сендердің қазіргі ең басты еңбектерін -оқу, білім алу. Жақсы оқысаңдар -келешекте үлкен бір маман иесі болып , ата – ана үмітін ақтап, бар армандарыңа жетерсіңдер.










Оқушылар мұғалімнің кіріспе сөзін тыңдайды
















.



















Сұрақтарға жауап береді. Ойларын ашық, жеткізеді.









































Тақтадағы суреттерден бауырсаққа қатысты бір суретті таңдайды. Дұрыс жауапқа 4 балл

















Мұғалімнің мақтау сөдері (жарайсың, керемет, тамаша т.б.с)





Әр сұраққа 2 балл




























Көрініске қатысқан

Әр оқушыға 2 балл























































Әр сұраққа 1 балл












Мақалдың жалғасын табу. Әр мақалға 3 балл




Интер белсенді тақта және

презентация

































Интер белсенді тақта және

презентация












































https://wordwall.net/ru/resource/59907542/3-%d1%82%d1%96%d0%bb%d0%b4%d0%b5-%d0%b6%d2%b1%d0%bc%d0%b1%d0%b0%d2%9b-%d1%88%d0%b5%d1%88%d0%b5%d0%b9%d1%96%d0%ba






























сабақтан алған әсерін кем дегенде 3 сөзбен жеткізеді.

Қорытындылау

Қауіпсіздік сағаты

4-САБАҚ

«Менің қандай құқығым бар?»

Мектеп үстіндегі оқушының құқығы

  • Баланың мектептік сабақтарды игреуге құқығы бар.

  • Баланың жеке ақпаратын оқытушыға айтпауға құқығы бар.

  • Оқытушының оқушыға балағат сөз айтуға құқығы жоқ.

  • Бала тыныш әрі сабырлы сабақта отыруға құқығы бар.

  • Бала өзіне лайықты баға алуға құқығы бар.Оқушы баланың бағасын көтеруге немесе түсіруге құқығы жоқ.

  • Оқушы өз ойын айтуға құқығы бар.

  • Оқушы және басқа да адамдар оқушының жеке заттарына тиісуге құқығы жоқ.

  • Қоңырау уақыты болғанда оқытушы балалардың уақытын алмауға құқылы. Әрбір оқушы қоңырау уақытында демалуға құқығы бар.

Сабақ үстіндегі оқушының міндеті

  • Бала қандай баға алғанын білуге құқылы.

  • Бала сабақ тақырыбына сай өз ойын айтуға құқылы.

  • Бала сабақ уақытында оқытушыдан сұранып, сыртқа шығуға (әжетханаға, су ішуге, т.б себептер) құқысы бар

  • Егер оқытушы жалған ақпарат алса оқушы оқытушының қатесін түзеуге құқысы бар.

  • Оқытушы әр балаға бірдей қарауы керек және әр бала өз сұрағына жауап алуына құқысы бар






https://www.youtube.com/watch?v=RCA_wFW-mSo




45 «Атамекен» жалпы орта білім беретін мектебі КММ















Тақырыбы:

«Еңбек – түбі береке»

Сынып сағаты





Сынып: 8 «Ә»

Сынып жетекшісі: Кисаева Дәметкен Мүслімқызы













2024-2025 оқу жылы

























































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.02.2025
100
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі