|
Күні: 17-10 |
МЕКТЕП: №28 ОМ Мұғалімнің аты: Абуталипова А.Б. |
|||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Еңсегей бойлы Ер Есім |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
А/И2. Автор бейнесі. Эпикалық, поэзиялық, драмалық, шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|||||||||||||||
|
Сабақтағы жүргізілетін және жүзеге асырылатын мақсаттар: |
Барлық оқушылар: Автордың бейнесін түсінеді, шығарма мазмұнын өзінше мазмұндай алады, авторға сипаттама бере алады. Басым көпшілігі: Автор бейнесін ашатын жолдарды таба біледі. Кейбір оқушылар: өзіндік баға бере отырып, автордың бейнесін мәтін түрінде ашып, жаза алады. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Автор бейнесін ашу. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен фразалар: Жыршы, жырау, жыр Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жиенбет жырау |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тіл, тарих, өнер |
|||||||||||||||
|
Құндылық |
Адалдық, құрмет, ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық, бақыт. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
«Карусель» әдісі. Жиенбет бойынша сұрақтар қою. Ақпарат алмасу. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Еңсегей бойлы Ер Есім Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. Тапсырмалар: Тыңдалым. Жырды тыңдату. Жырау сөзіне класстер жасату. 2. Жырдың негізгі идеясы қандай? Жырда кездесетін «Ат құйрығын кесермін», «Ат сауырын берермін» деген ұғымдардың мағынасын өз жұбымен баяндату. Дәптермен жұмыс: Еңсегей бойлы Ер Есім, Есім сені есірткен Есіл де менің кеңесім... Тал шарбаққа мал сақтап, тас қалаға жан сақтап Тасқан екен мына хан. Жұмыскерің мен едім, сатып алған құлыңдай Жүруші едім араңда, Өзіңнің інің мен ұлыңдай Аллитерация Ассонанс Теңеу
ҚБ: «айтарым бар...» әдісімен кері байланыс жасайды.
Ойтолғаныс. Жинақтау Жиенбет жыраудың портретті суреттелген жолдарды мәнерлеп оқиды. Жиенбет жыраудың бейнесін ашатын жолдарды оқиды.
ҚБ: «айтарым бар..» әдісімен кері байланыс жасайды.
|
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. «Кубизм» әдісі Үйге: Қазтуғанға байланысты постер жасап келу. |
|
||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||
|
Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз?
|
Пәнаралық байланыстар Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АКТ байланыстары |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма? Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді?? |
Сіз өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағандағы сіздің сабағыңызға анағұрлым тән сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Қорытынды баға Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім? |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңсегей бойлы Ер Есім
Еңсегей бойлы Ер Есім
|
Күні: 17-10 |
МЕКТЕП: №28 ОМ Мұғалімнің аты: Абуталипова А.Б. |
|||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Еңсегей бойлы Ер Есім |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
А/И2. Автор бейнесі. Эпикалық, поэзиялық, драмалық, шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|||||||||||||||
|
Сабақтағы жүргізілетін және жүзеге асырылатын мақсаттар: |
Барлық оқушылар: Автордың бейнесін түсінеді, шығарма мазмұнын өзінше мазмұндай алады, авторға сипаттама бере алады. Басым көпшілігі: Автор бейнесін ашатын жолдарды таба біледі. Кейбір оқушылар: өзіндік баға бере отырып, автордың бейнесін мәтін түрінде ашып, жаза алады. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Автор бейнесін ашу. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен фразалар: Жыршы, жырау, жыр Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жиенбет жырау |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тіл, тарих, өнер |
|||||||||||||||
|
Құндылық |
Адалдық, құрмет, ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық, бақыт. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
«Карусель» әдісі. Жиенбет бойынша сұрақтар қою. Ақпарат алмасу. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Еңсегей бойлы Ер Есім Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. Тапсырмалар: Тыңдалым. Жырды тыңдату. Жырау сөзіне класстер жасату. 2. Жырдың негізгі идеясы қандай? Жырда кездесетін «Ат құйрығын кесермін», «Ат сауырын берермін» деген ұғымдардың мағынасын өз жұбымен баяндату. Дәптермен жұмыс: Еңсегей бойлы Ер Есім, Есім сені есірткен Есіл де менің кеңесім... Тал шарбаққа мал сақтап, тас қалаға жан сақтап Тасқан екен мына хан. Жұмыскерің мен едім, сатып алған құлыңдай Жүруші едім араңда, Өзіңнің інің мен ұлыңдай Аллитерация Ассонанс Теңеу
ҚБ: «айтарым бар...» әдісімен кері байланыс жасайды.
Ойтолғаныс. Жинақтау Жиенбет жыраудың портретті суреттелген жолдарды мәнерлеп оқиды. Жиенбет жыраудың бейнесін ашатын жолдарды оқиды.
ҚБ: «айтарым бар..» әдісімен кері байланыс жасайды.
|
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. «Кубизм» әдісі Үйге: Қазтуғанға байланысты постер жасап келу. |
|
||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||
|
Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз?
|
Пәнаралық байланыстар Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АКТ байланыстары |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма? Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді?? |
Сіз өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағандағы сіздің сабағыңызға анағұрлым тән сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Қорытынды баға Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім? |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













