|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қазыбек би атындағы №14 жбб» КММ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
10.02.2025 |
|
|
Сынып:8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Ертеңіңді ойласаң –есірткіге жолама.» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұлттық намысты аяқ асты ететін,адам денсаулығына зиян келтіретін пиғыл-ниеттер темекі мен ішімдік, есірткінің қоғамға тигізетін зияндарын оқушыларға түсіндіру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Ұлттық намысты аяқ асты ететін,адам денсаулығына зиян келтіретін пиғыл-ниеттер темекі мен ішімдік, есірткінің қоғамға тигізетін зияндарын оқушылар түсінеді. |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Аптаның дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Интернет желісі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Сәлемдесу: «Ертеңіңді ойласаң - есірткіге жолама» атты тәрбие сағатымызды бастаймыз. Нашақорлық - ғасырымыздың дерті. Ұлтымызды азғындатып, адамды кісілік қасиетінен айыратын тажал дертіне қарсы күрес отбасынан, мектептен басталуы тиіс. Сондықтан біздер заманымыздың қасіретіне айналып отырған есірткіге қарсы тәрбие сағатын өткізгелі отырмыз.
|
Оқушылар салемдеседі. |
|
Сабақтың ортасы (23 мин |
Видеоролик көрсету. Сыныпты 3 топқа бөлу: Тапсырма: Есірткі жас өмірді улайды.Әр топ осы тақырыпта постер қорғайды Берілген тапсырмаларды талқылау, топта ой қозғау. |
Видеоролик бойынша өз ойларын ортаға салады. Оқушылар топта берілген тапсырманы топта талқылайды, ортаға шығып қорғайды. Әр топ өздері таңдаған тұжырымдамасын және оның неліктен маңызды екенін түсіндіре отырып, сыныпқа постерін ұсынады. |
|
Сабақтың соңы (12 мин) |
Сабақта талқыланған негізгі ойларды қорытындылаңыз. Есірткі - ғасыр тажалы. Онымен қазір бүкіл әлем болып күресуде. Бірақ ол оңай алдырар жау емес екен. Есірткі - бір басын кессең, екінші басы шыға келетін жеті басты жалмауыз сияқты.
Есірткі бар жерде есірткіні
таратушылар да бар. Олар - кісінің көз жасынан, қайғы - қасіретінен
алтын ақша сауып отырған қаныпезерлер. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы № 9 САБАҚ. КҮМӘНДІ КЕЛІСІМДЕРДЕН ҚОРҒАНУДЫҢ ҚАРАПАЙЫМ ҚАҒИДАЛАРЫ Мақсаты: оқушыларға қарапайым және практикалық қағидалардың көмегімен күмәнді жағдайды тануға және одан аулақ болуға үйрету. Міндеттері:
Сабақтың барысы: Кіріспе (2 мин) Күмәнді ұсыныстардан бас тарту қажет жағдайлардың мысалдарын талқылау, заңсыз әрекеттерге қатысу туралы ақпарат беру. Негізгі бөлім(6 мин) Күмәнді келісімдерден қорғанудың қарапайым қағидалары Жағымды естілетін сөйлемдерден сақ болыңыз. Егер біреу аз күш жұмсап үлкен пайда әкеледі дегенді уәде етсе, бұл қауіпті қармақ болуы мүмкін. Әрқашан ақпаратты тексеріп, асығыс шешім қабылдамаңыз. Құжаттарға ата-анасыз (заңды өкілдерсіз) қол қоюға болмайды. Егер біреу бұл «Тек формальдылық» деп сендірсе де, әрқашан мәтінді мұқият зерттеп, сұрақтар қойыңыз. Егер бірдеңе түсініксіз болса, ересектерден көмек сұраңыз. Бейтаныс адамдарға, әсіресе интернетте сенбе. Егер біреу тауарды немесе қызметті әлеуметтік желілер, сайттар арқылы ұсынса, абай бол және ешқашан келіспе. Себебі бұл көбінесе заңсыз әрекеттерге әкеледі. Жеке деректерді қажетсіз берме. Төлқұжат деректері, телефон нөмірі және банк ақпараты сияқты жеке деректеріңізді алаяқтар пайдалана алады. Әрдайым оларды не үшін және кімге беретініңді көрсетіңіз. Сатып алудан немесе маңызды шешімдер қабылдаудан бұрын ата-анаңызбен немесе мұғалімдеріңізбен кеңес. Ересектер жағдайды түсінуге және қателіктерден аулақ болуға көмектеседі. Барлық чектер мен құжаттарды сақта. Егер проблемалар туындаса, бұл құжаттар сіздің құқықтарыңызды қорғау үшін қажет болуы мүмкін. Сатушылардың қысымынан аулақ бол. Егер біреу дереу шешім қабылдауды талап етсе немесе бірдеңе жоғалтып жатқандай сезінсе, бұл қулық болуы мүмкін. Ойлануға уақыт бөл. Жарнама мен уәделерге сыни бол. Жарнамадағы көптеген ұсыныстар асыра сілтеушілік. Көбірек ақпарат алуға тырыс және айтылғанның бәріне сенбе. Қорытынды(2 мин) Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: (2 минут) |
Пікір алмасады. Жауаптарын тақтаға жазады. |
Тексерілді
Басшының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары_______________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ертеңіңді ойласаң –есірткіге жолама.»
«Ертеңіңді ойласаң –есірткіге жолама.»
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қазыбек би атындағы №14 жбб» КММ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
10.02.2025 |
|
|
Сынып:8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Ертеңіңді ойласаң –есірткіге жолама.» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұлттық намысты аяқ асты ететін,адам денсаулығына зиян келтіретін пиғыл-ниеттер темекі мен ішімдік, есірткінің қоғамға тигізетін зияндарын оқушыларға түсіндіру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Ұлттық намысты аяқ асты ететін,адам денсаулығына зиян келтіретін пиғыл-ниеттер темекі мен ішімдік, есірткінің қоғамға тигізетін зияндарын оқушылар түсінеді. |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Аптаның дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Интернет желісі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Сәлемдесу: «Ертеңіңді ойласаң - есірткіге жолама» атты тәрбие сағатымызды бастаймыз. Нашақорлық - ғасырымыздың дерті. Ұлтымызды азғындатып, адамды кісілік қасиетінен айыратын тажал дертіне қарсы күрес отбасынан, мектептен басталуы тиіс. Сондықтан біздер заманымыздың қасіретіне айналып отырған есірткіге қарсы тәрбие сағатын өткізгелі отырмыз.
|
Оқушылар салемдеседі. |
|
Сабақтың ортасы (23 мин |
Видеоролик көрсету. Сыныпты 3 топқа бөлу: Тапсырма: Есірткі жас өмірді улайды.Әр топ осы тақырыпта постер қорғайды Берілген тапсырмаларды талқылау, топта ой қозғау. |
Видеоролик бойынша өз ойларын ортаға салады. Оқушылар топта берілген тапсырманы топта талқылайды, ортаға шығып қорғайды. Әр топ өздері таңдаған тұжырымдамасын және оның неліктен маңызды екенін түсіндіре отырып, сыныпқа постерін ұсынады. |
|
Сабақтың соңы (12 мин) |
Сабақта талқыланған негізгі ойларды қорытындылаңыз. Есірткі - ғасыр тажалы. Онымен қазір бүкіл әлем болып күресуде. Бірақ ол оңай алдырар жау емес екен. Есірткі - бір басын кессең, екінші басы шыға келетін жеті басты жалмауыз сияқты.
Есірткі бар жерде есірткіні
таратушылар да бар. Олар - кісінің көз жасынан, қайғы - қасіретінен
алтын ақша сауып отырған қаныпезерлер. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы № 9 САБАҚ. КҮМӘНДІ КЕЛІСІМДЕРДЕН ҚОРҒАНУДЫҢ ҚАРАПАЙЫМ ҚАҒИДАЛАРЫ Мақсаты: оқушыларға қарапайым және практикалық қағидалардың көмегімен күмәнді жағдайды тануға және одан аулақ болуға үйрету. Міндеттері:
Сабақтың барысы: Кіріспе (2 мин) Күмәнді ұсыныстардан бас тарту қажет жағдайлардың мысалдарын талқылау, заңсыз әрекеттерге қатысу туралы ақпарат беру. Негізгі бөлім(6 мин) Күмәнді келісімдерден қорғанудың қарапайым қағидалары Жағымды естілетін сөйлемдерден сақ болыңыз. Егер біреу аз күш жұмсап үлкен пайда әкеледі дегенді уәде етсе, бұл қауіпті қармақ болуы мүмкін. Әрқашан ақпаратты тексеріп, асығыс шешім қабылдамаңыз. Құжаттарға ата-анасыз (заңды өкілдерсіз) қол қоюға болмайды. Егер біреу бұл «Тек формальдылық» деп сендірсе де, әрқашан мәтінді мұқият зерттеп, сұрақтар қойыңыз. Егер бірдеңе түсініксіз болса, ересектерден көмек сұраңыз. Бейтаныс адамдарға, әсіресе интернетте сенбе. Егер біреу тауарды немесе қызметті әлеуметтік желілер, сайттар арқылы ұсынса, абай бол және ешқашан келіспе. Себебі бұл көбінесе заңсыз әрекеттерге әкеледі. Жеке деректерді қажетсіз берме. Төлқұжат деректері, телефон нөмірі және банк ақпараты сияқты жеке деректеріңізді алаяқтар пайдалана алады. Әрдайым оларды не үшін және кімге беретініңді көрсетіңіз. Сатып алудан немесе маңызды шешімдер қабылдаудан бұрын ата-анаңызбен немесе мұғалімдеріңізбен кеңес. Ересектер жағдайды түсінуге және қателіктерден аулақ болуға көмектеседі. Барлық чектер мен құжаттарды сақта. Егер проблемалар туындаса, бұл құжаттар сіздің құқықтарыңызды қорғау үшін қажет болуы мүмкін. Сатушылардың қысымынан аулақ бол. Егер біреу дереу шешім қабылдауды талап етсе немесе бірдеңе жоғалтып жатқандай сезінсе, бұл қулық болуы мүмкін. Ойлануға уақыт бөл. Жарнама мен уәделерге сыни бол. Жарнамадағы көптеген ұсыныстар асыра сілтеушілік. Көбірек ақпарат алуға тырыс және айтылғанның бәріне сенбе. Қорытынды(2 мин) Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: (2 минут) |
Пікір алмасады. Жауаптарын тақтаға жазады. |
Тексерілді
Басшының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары_______________
шағым қалдыра аласыз













