Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын оқу |
Мектеп: "Опорный орта мектебі" КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірбеков Е |
|||||
|
Төтенше жағдайдағы оқшауланған сипаты (ӨҚН) |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Эстафеталардағы командалық жұмыс. |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.5.5 Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды білу және орындау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
3.5 Басқалардың дене жаттығулары тәжірибесін байыту мақсатында білім, біліктілік және дағдыларды қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы эстафеталық ойындарды ережесін біледі,ойнай алады. Көбі: Білім алушы эстафеталық ойындардың ережесін біледі, ойнай алады.,қауіпсіздік ережелерін сақтай алады Кейбірі: Білім алушы эстафеталық ойындардың ережесін біледі, ойнай алады,ойындағы жаттығуларды жақсы түсініп орындай алады. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Дене жаттығуларының орындалуын анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, физика, жас өспірімдер физиологиясы. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
|||||
|
Бастапқы білім |
Эстафета кезінде командалық жұмысты меңгерді. |
|||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Білім алушылардың сәлемдесіп зейінін шоғырландырып,бірге сабақ мақсаттарын/ОМ/ анықтап алу. Техника қауіпсіздігі. Спорттық киімдеріне назар аудару. Жаңасабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Бұрылыстарды біркелкі орындау. Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығулар тізбегі аяқ бұлшық еттері мен секіру, сермелу жаттығуларын қамтуды көздейді. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер, Гимнастикалық таяқша |
||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
(С, К) «Эстафеталық жүгіру» Екі және одан артық команда қатысады. Жүгіру жолында бір-бірінен бірдей арақашықтықта (30 немесе 60 м), кезеңдерді белгілейтін бірнеше сызық сызылады. Командалардың барлық мүшелері рет бойынша саналған. Тек бірінші кезеңде бірінші нөмірлердің артына соңғы нөмірлі ойыншылар тұрады. Дене шынықтыру мұғалімінің сигналы бойынша бірінші нөмірлер екіншілерге жүгіреді және оларға эстафетаны береді, ал өздері орындарында қалады. Соңғы нөмірлі оәйфншылар бірінші нөмірлі ойыншылар өз орындарынан кету бойына, олардың орындарын алады. Екінші нөмірлер эстафетаны үшінші нөөмірге береді, олар төртінші нөмірлі ойыншыларға табыстайды және т.с.с. Әрбір эстафетаны берген ойыншы оны қабылдаған ойыншының орнында қалады. Эстафета мұғалім ертерек жариялаған рет қайталанады. |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында білім алушыларға рефлексия жүргізіледі: Білім алушылардың бірін-бірі бағалау. Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім әдеттегі қателерге назар аударады анықтамалар береді. Оқушылар таңдаған белгілі секіру жаттығуларында оқушылардың қызығушылықтарын қолдап және үдерісін дамытып, дағдыларын бақылау. |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. |
Оқушылардың өз бетінше тапсырмамен жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу. Әр оқушыға жекелей тапсырмалар беру, тапсырмалардың орындалу дағдыларын тексеру. |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу. Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу, икемділікті дамытуға септігін тигізеді. Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Эстафеталардағы командалық жұмыс.
Эстафеталардағы командалық жұмыс.
Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын оқу |
Мектеп: "Опорный орта мектебі" КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірбеков Е |
|||||
|
Төтенше жағдайдағы оқшауланған сипаты (ӨҚН) |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Эстафеталардағы командалық жұмыс. |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.5.5 Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды білу және орындау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
3.5 Басқалардың дене жаттығулары тәжірибесін байыту мақсатында білім, біліктілік және дағдыларды қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы эстафеталық ойындарды ережесін біледі,ойнай алады. Көбі: Білім алушы эстафеталық ойындардың ережесін біледі, ойнай алады.,қауіпсіздік ережелерін сақтай алады Кейбірі: Білім алушы эстафеталық ойындардың ережесін біледі, ойнай алады,ойындағы жаттығуларды жақсы түсініп орындай алады. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Дене жаттығуларының орындалуын анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, физика, жас өспірімдер физиологиясы. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
|||||
|
Бастапқы білім |
Эстафета кезінде командалық жұмысты меңгерді. |
|||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Білім алушылардың сәлемдесіп зейінін шоғырландырып,бірге сабақ мақсаттарын/ОМ/ анықтап алу. Техника қауіпсіздігі. Спорттық киімдеріне назар аудару. Жаңасабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Бұрылыстарды біркелкі орындау. Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығулар тізбегі аяқ бұлшық еттері мен секіру, сермелу жаттығуларын қамтуды көздейді. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер, Гимнастикалық таяқша |
||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
(С, К) «Эстафеталық жүгіру» Екі және одан артық команда қатысады. Жүгіру жолында бір-бірінен бірдей арақашықтықта (30 немесе 60 м), кезеңдерді белгілейтін бірнеше сызық сызылады. Командалардың барлық мүшелері рет бойынша саналған. Тек бірінші кезеңде бірінші нөмірлердің артына соңғы нөмірлі ойыншылар тұрады. Дене шынықтыру мұғалімінің сигналы бойынша бірінші нөмірлер екіншілерге жүгіреді және оларға эстафетаны береді, ал өздері орындарында қалады. Соңғы нөмірлі оәйфншылар бірінші нөмірлі ойыншылар өз орындарынан кету бойына, олардың орындарын алады. Екінші нөмірлер эстафетаны үшінші нөөмірге береді, олар төртінші нөмірлі ойыншыларға табыстайды және т.с.с. Әрбір эстафетаны берген ойыншы оны қабылдаған ойыншының орнында қалады. Эстафета мұғалім ертерек жариялаған рет қайталанады. |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында білім алушыларға рефлексия жүргізіледі: Білім алушылардың бірін-бірі бағалау. Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім әдеттегі қателерге назар аударады анықтамалар береді. Оқушылар таңдаған белгілі секіру жаттығуларында оқушылардың қызығушылықтарын қолдап және үдерісін дамытып, дағдыларын бақылау. |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. |
Оқушылардың өз бетінше тапсырмамен жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу. Әр оқушыға жекелей тапсырмалар беру, тапсырмалардың орындалу дағдыларын тексеру. |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу. Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу, икемділікті дамытуға септігін тигізеді. Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
шағым қалдыра аласыз













