|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
3.Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық қабықтың заңдылықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.5.2-географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
|
Мұғаліммен амандасады, оқу-құралдарын дайындайды. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар мәтінмен танысып шығады. Оқулықты, атласты пайдалана отырып төмендегі тапсырмаларды орындайды. Бейнесабақты қарайды және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. 1-тапсырма. Топпен жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы географиялық қабық заңдылықтарына сипаттама беріңдер, мысал келтіріңдер және түсіндіріп беріңдер. 1-топ. Географиялық қабықтың біртұтастық заңдылығын Солтүстік Қазақстан мысалында түсіндіреді. 2-топ. Зат және энергия айналымына сипаттама береді және маңызын түсіндіреді. 3-топ. Географиялық қабықтағы ырғақтылық және зоналылық заңдылығын түсіндіреді. Дескриптор Жалпы 3 балл Географиялық қабық заңдылығына анықтама береді Заңдылыққа мысал келтіреді Заідылықтың маңызын айтады. 2-тапсырма. Жұппен жұмыс. Жұптаса отырып тапсырмаларды орындайды. (тапсырмадар шарларға ілініп жоғарыда тұрады.)
Дескриптор. Жалпы 2 балл Географиялық қабық заңдылықтарын біледі Заңдылықтарды ажырата алады. 3-тапсырма. Берілген тұжырымдаманың ішінде дұрыс және бұрысын белгілеңдер. (платформада орындалады) https://www.educaplay.com/learning-resources/21909997-learning_resource.html
Дескриптор. Жалпы 3 балл Терминдердің анықтамасын біледі Заңдылықтарды ажырата алады
4-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмасы. Кім жүйрік екенін анықтамыз. Сыныппен платформада жұмыс. https://learningapps.org/watch?v=ppwsn3bgt25
Дескриптор. Жалпы 2 балл Заңдылықтардың негізгі ұғымдарын сәйкестендіреді. |
Мәтінмен танысып шығады. Негізгі мәліметтерді дәптерге түртіп отырады.
Оқушылар топтарға бөлінеді. Топтаса отырып тапсырманы орындайды. Географиялық қабықтың заңдылықтары білім алады.
Оқушылар жұптаса отырып тапсырмаларға жауап береді.
Оқушылар берілген тұжырымдаманың ішінде дұрыс, дұрыс еместігін анықтайды.
Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын learningapps платформасында орындайды. |
Әр топ бір бірін бағалайды.
«Ду қол шапалақ» әдісі арқылы бағаланады.
50-65 % 1б 66-85 % 2 б 86 -100 3б %
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
|
8 сынып. Географиялық қабықтың заңдылықтары - YouTube
Таратпа парақтар, оқулық, қамламсап, түрлі-түсті қаламдар, АЗ парағы немесе плакат, стикерлер.
Шар, тапсырмалар жазылған парақтар.
Таратпа парақтар, оқулық, қамсап.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Үйге тапсырма: 30 тақырыпты оқып, түсінік айту. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Физикалық география. Табиғи-аумақтық кешендер
Физикалық география. Табиғи-аумақтық кешендер
|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
3.Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық қабықтың заңдылықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.5.2-географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
географиялық қабық заңдылықтарының маңыздылығын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
|
Мұғаліммен амандасады, оқу-құралдарын дайындайды. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар мәтінмен танысып шығады. Оқулықты, атласты пайдалана отырып төмендегі тапсырмаларды орындайды. Бейнесабақты қарайды және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. 1-тапсырма. Топпен жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы географиялық қабық заңдылықтарына сипаттама беріңдер, мысал келтіріңдер және түсіндіріп беріңдер. 1-топ. Географиялық қабықтың біртұтастық заңдылығын Солтүстік Қазақстан мысалында түсіндіреді. 2-топ. Зат және энергия айналымына сипаттама береді және маңызын түсіндіреді. 3-топ. Географиялық қабықтағы ырғақтылық және зоналылық заңдылығын түсіндіреді. Дескриптор Жалпы 3 балл Географиялық қабық заңдылығына анықтама береді Заңдылыққа мысал келтіреді Заідылықтың маңызын айтады. 2-тапсырма. Жұппен жұмыс. Жұптаса отырып тапсырмаларды орындайды. (тапсырмадар шарларға ілініп жоғарыда тұрады.)
Дескриптор. Жалпы 2 балл Географиялық қабық заңдылықтарын біледі Заңдылықтарды ажырата алады. 3-тапсырма. Берілген тұжырымдаманың ішінде дұрыс және бұрысын белгілеңдер. (платформада орындалады) https://www.educaplay.com/learning-resources/21909997-learning_resource.html
Дескриптор. Жалпы 3 балл Терминдердің анықтамасын біледі Заңдылықтарды ажырата алады
4-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмасы. Кім жүйрік екенін анықтамыз. Сыныппен платформада жұмыс. https://learningapps.org/watch?v=ppwsn3bgt25
Дескриптор. Жалпы 2 балл Заңдылықтардың негізгі ұғымдарын сәйкестендіреді. |
Мәтінмен танысып шығады. Негізгі мәліметтерді дәптерге түртіп отырады.
Оқушылар топтарға бөлінеді. Топтаса отырып тапсырманы орындайды. Географиялық қабықтың заңдылықтары білім алады.
Оқушылар жұптаса отырып тапсырмаларға жауап береді.
Оқушылар берілген тұжырымдаманың ішінде дұрыс, дұрыс еместігін анықтайды.
Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын learningapps платформасында орындайды. |
Әр топ бір бірін бағалайды.
«Ду қол шапалақ» әдісі арқылы бағаланады.
50-65 % 1б 66-85 % 2 б 86 -100 3б %
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
|
8 сынып. Географиялық қабықтың заңдылықтары - YouTube
Таратпа парақтар, оқулық, қамламсап, түрлі-түсті қаламдар, АЗ парағы немесе плакат, стикерлер.
Шар, тапсырмалар жазылған парақтар.
Таратпа парақтар, оқулық, қамсап.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Үйге тапсырма: 30 тақырыпты оқып, түсінік айту. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















