Футбол. Доптың бағытын өзгерте жүгіру.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Футбол. Доптың бағытын өзгерте жүгіру.

Материал туралы қысқаша түсінік
Футбол тақырыбы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар



САБАҚ: Футбол. Доптың бағытын өзгерте жүгіру.


Б. Соқпақбаев атындағы орта мектеп

Күні:22.01.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Мухамеді Олжас Өміржанұлы

Сынып: 7 а

Қатысқандар:8

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге

асатын оқу мақсаттары

7.3.2.2. Дене жаттығуларының алдында жалпы қыздыру жаттығуларын жасау және ағзаны қалпына келтіру жаттығуларының құрамын көрсету.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: ойын техникасы элементтерін дұрыс үйреніп , футбол ойыны ережелерін біледі

Көбі:жаңа тақырыпты түсінеді және допты аяқтың ішкі,сыртқы қырымен қабылдай алады.

Кейбірі: жаңа тақырыпты саралап, допты алып жүре алады, допты қабылдау және беру кезінде әрдайым допты тура бере алады.

Тілдік мақсат











Оқушылар орындай алады:Тапсырмаларды орындау кезінде өз қимылдарын басқа оқушылардың қимылымен үйлестіре біледі. Оқушылар футболға байланысты жаттығуларды орындайалады.

Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:денсаулықтың қадірін ауырғанда білерсің.

Тәртіпке бағынған құл болмайды

Спорт денсаулық кепілі.

Дені саудың жаны сау.

Тақырып бойынша сұрақтар

А) Футбол добының салмағы?

Б) Футбол алаңының өлшемі?

Жоспарланған уақыт 40 минут

Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Басы

10 минут








1.Бір қатарға тұрғызу, Сәлемдесу. Мәлімдеме қабылдау. Түгендеу. 2.Сабақтың мақсатын түсіндіру.Тақырыппен таныстыру. 3.Саптық жаттығулар.Бір орында және қозғалыста. «Оң-ға!», «сол-ға!», «артқа ай-нал».

4.Жүру түрлерінің жаттығулары.

А) аяқтың ұшымен жүру;

Ә) Өкшемен жүру;

Б)Жартылай отырып жүру;

В) Толық отырып жүру;

Г) әр адымға жоғары секіру

Бір қалыпты жүгіру

Оң жақ қырымен қайшылап жүгіру ,сол жақ қырымен қайшылап жүгіру.Тізені жоғары көтеріп жүгіру. Қолды желкеде ұстап,алға сәл еңкейіп, аяқты сермеп жүгіру.Қолы кеудеде ұстап , артқа қарай шалқайып жүгіру.Тыныс алу жүйесін қалыпқа келтіру.Бір сапқа тұру.

5 Жалпы дене қимыл қозғалыс жаттығулары бір орында.

А)Б.қ.- аяқ иық деңгейінде,қол белде.

1-2-басты оңға бұру;

3-4-басты солға бұру;

Ә) Б.қ.-аяқ иық деңгейінде, қолды иыққа қою;

1-5-иық буынын алға айналдыру;

6-10-иық буынын артқа айналдыру;

Б)Б.қ.-аяқ иық деңгейінде,екі қол кеуде алдына қою;

1-2-аяқ иық деңгейінде,екі қолды кеуде алдына қою;

3-4-екі қолды жазып оңға сермеу;

5-6- екі қолды артқа бүгіп сермеу;

7-8-екі қолды жазып солға сермеу;

В)Б.қ.-аяқ иық деңгейінде,оң қолды жұдырықтап жоғары тік ұстау;

1-2- оң қолды артқа сермеу;

3-4- сол қолды артқа сермеу; Г)Б.қ. Аяқ иық деңгейінде, екі қол белде белді айналдыру оңға төрт рет солға төрт рет

Д)Аяқ бұлшықеттеріне жаттығулар жасау;


Ысқырық


Секундомер


Футбол доптары


Спорт алаңы


Постерлер


Стикерлер




Топтық жұмыс


Сабақ барысындағы қауіпсіздік ережелерін ұстану


Жаттығулар кешенін дұрыс, тиянақты орындау


Жүгіру,жаттығулары кезіндегі ара-қашықтықты ескерту, ұстану.


Дұрыс тыныс алуын ескерту.



Ортасы

25 минут













Сабақ жаңартылған бардарлама спиральдік қағидасы бойынша құрылған яғни, өткен сабақты қайталай отырып жаңа сабаққа көшеміз. Мен футбол ойының қарапайым элементін қайталап күрделі элементін меңгереміз.Сыныпты жаңартылған бағдарлама бойынша сапқа тұрғызып, жиксо әдісін қолдана отырып 2 топқа бөліп, футбол ойыны арқылы кездесу (қызықтыру, сергіту сәті) ойнын ойнатамын.


Содан кейін жаңартылған бағдарламаның жиксо әдісі арқылы жұп – жұпқа бөлінген оқушыларға футбол элементтерін түсіндіріп, көрсетемін.

Ойын ержесі: екі командаға бөлініп футбол доптың бағытын өзгерте жүгіру.

Допты кедергілер арасынан алып жүру.

Үйретілген әдәс тәсілдерді қолдана отырып өз ережесімен футбол ойнау.

Өзара белсенді оқыту,спиральді әдіс, жиксо әдісін сабағыма кіріктірдім. Оқушылардың бәрі футбол жаттығуларын орындай алды,және допты қабылдай алды, қабылдау және беру кезінде әрдайым допты тура бере алады.Үйретілген тәсілдерді пайдалана отырып футбол ойынын ойнай алады.

Топтық жұмыс: екі топқа тапсырма беру. Берілген тапсырманы плакатка жазып оны топ жетекшілері қорғайды.

Білемін. Білгім келеді.Білдім.


Топ-топқа бөліну

Футбол доптары.


Спорт алаңы





Топтық жұмыс


Футбол доптары









Соңы

5 минут




Оқушыларды сапқа тұрғызу,ағзаны бастапқы қалпына келтіруге арналған тыныс жолдарына әсер етуші арнайы жаттығулар.Сабақтан не үйрендік,не үйренгім келеді деген ой толғаныс.Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ көрсету арқылы бағалау

ға ББ кестесі бас бармақ арқылы және топтық бағалауды алдым










Сабақ алдын-ала сараланған, тапсырмалар, жүктемелер

7 сынып оқушыларына сай құрастырылған.

Түсінбеген оқушыға ашық көмек арқылы түсіндіріп, бірте- бірте жанама көмекке ауыстыра оқушыға өз бетімен жұмыс жасауға үйретемін. Дарынды оқушыларға тапсырмаларды күрделендіре отырам. Оқушыларды жарыстырған кезде деңгейлеріне қарай жарыстырам

Қалыптастырушы түрде бағалау. Кері байланыс арқылы көңіл-күйлерін смайликтер немесе стикерлер арқылы білдіреді

Спорт ойындарына байланысты көрнекіліктер, суреттер, қолданамын

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті.

Сабақ ойдағыдай және қызықты өтті. Сабақта үйренген футбол элементтерін футбол ойынында пайдалана алатынына сенімдімін. Мақсатыма жеттім деп ойлаймын.



Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


Барлық жоспарланған тапсырмаларды өткіздім.

Уақытты жоспарлау кезінде дұрыс,тиімді пайдаландым.



Оқушылардың сабаққа қызығушылықтарын арттыру мақсатында,қалыптастырушы бағалауды пайдаландым, қызықтыру,сергіту сәтін өткіздім және міндеттерді іске асырдым.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.Оқушылардың футбол элементтерін орындау кезінде икемділік, ептілікті жылдамдылықты көрсеткендері

2. Оқушылардың жұптық, топтық жұмыстағы ұйымшылдығы, белсенділігі

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Сабақ барысында сергіту сәттерін сапалы дайындау керек деп ойлаймын.

Келесі және басқа да сабақтарыма қызықтыру сәттерін пайдалану керек екенін анық білдім.


Нені анықтадым?

1. Келесі сабақтарда оқушыларды ептілігіне және жылдамдылығына назар аудару

2. Кейбір оқушымен жеке жұмыс жасау керек екенін өзіме белгіледім



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.01.2019
946
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі