|
Пәні: Қазақ әдебиеті Күні: |
Сыныбы: 11Т1 Мұғалімнің аты-жөні: Жомартова З.Е |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Ғасырлық туынды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы № 6 |
«Бел-белесте» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
11.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыра отырып талдау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Эпопеяның жанрлық ерекшелігін ажырату; Оқушылардың көбі Эпопеяның жанрлық ерекшелігін тұжырымдау; Оқушылардың кейбірі Эпопеяның жанрлық ерекшелігін бағалау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жанрлық ерекшелігін ажыратуда өзге жанрлармен салыстырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Түсіну және жауап беру, анализ бен интерпретация, сыни ойлау. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Мәтін сөздігінде. Талқылау сұрақтары Абай өмірінде қандай белестен өтті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары ЗАЙЫРЛЫ ҚОҒАМ ЖӘНЕ ЖОҒАРЫ РУХАНИЯТ Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
PowerPoint, үлестірмелі материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Саралау тәсілдері |
Қалыптастырушы бағалау тәсілдер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 5 минут 5 минут |
Тапсырма: «Молекулалар» әдісі Мақсаты: Психологиялық ахуал қалыптастыру, топқа бөлу.
Жүргізуші: 2, 3, 4 адамнан топтастырып, соңғы топ бірігіп орындарына жайғасады. Тапсырма: «Ми шабуылы» әдісі. Мақсаты: Сабақ тақырыбын болжату. Суреттерді қараңыз Сұрақтарға жауап беріңіз:
Слайд-1.
|
Бұл тапсырманы сыныпта орындауға мүмкіндік беріліп, қолдау көрсетіледі Бұл тапсырманы орындау үшін суреттер беріледі, сұрақтар топта талқыланады. |
Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 15 минут 5 минут 5 минут |
1-тапсырма. Джигсо әдісі Мақсаты: Эпопеяның жанрлық ерекшелігін ажырату; Нұсқаулық: a) Өздеріңізге түскен суретте (материалдарда) бойынша сарапшы топтарға бөлініңіздер; б) Сарапшылар тобында бөлімінің сюжетін оқиғалар сызбасына салыңыздар;
с) Сарапшылар өз тобына қайтып келіп, отбасы тобында «Бел-белесте» бөлімі сюжетінің фабуласын жазыңыздар; Дескриптор: Жауаптары бөлім мазмұнына сай келеді? Бөлімшелердің идеяларын аргументтейді. Жауаптарын аргументтейді.
2-тапсырма. Мақсаты: Өмірлік белестерді ашудағы жанрлық ерекшелігін тұжырымдау. Нұсқаулық: Кестені толтырыңыз. Дескриптор: Жауаптарын аргументтейді.
3-тапсырма. Мақсаты: Өмірлік сабақты ашудағы жанрлық ерекшелікті бағалау. Нұсқаулық: Cұрақтарға жауап беріңіз. Дескриптор: Оқушылар өз деңгейі бойынша сұраққа жауап береді; Жауаптарын аргументтейді.
|
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, органайзер ұсынылады.
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, органайзер ұсынылады. Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, оқушылар деңгейіне сай орындайды. |
Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар жауап кілттері бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар жауап кілттері бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар дексриптор бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Рефлексия «Шығарға билет» әдісі. Мақсаты: Сабақ барысындағы жұмысын бағалау. Төмендегі сұрақтарға жауап беріп жазыңыз.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Көбірек қолдау үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер жүктейсіз? |
Қалыптастырушы бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік тексеру. АҚТ қолдану. Құндылықтарға сілтеме |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары жүзеге асырылды ма? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғасырлық туынды «Бел-белесте»
Ғасырлық туынды «Бел-белесте»
|
Пәні: Қазақ әдебиеті Күні: |
Сыныбы: 11Т1 Мұғалімнің аты-жөні: Жомартова З.Е |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Ғасырлық туынды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы № 6 |
«Бел-белесте» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
11.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыра отырып талдау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Эпопеяның жанрлық ерекшелігін ажырату; Оқушылардың көбі Эпопеяның жанрлық ерекшелігін тұжырымдау; Оқушылардың кейбірі Эпопеяның жанрлық ерекшелігін бағалау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жанрлық ерекшелігін ажыратуда өзге жанрлармен салыстырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Түсіну және жауап беру, анализ бен интерпретация, сыни ойлау. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Мәтін сөздігінде. Талқылау сұрақтары Абай өмірінде қандай белестен өтті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары ЗАЙЫРЛЫ ҚОҒАМ ЖӘНЕ ЖОҒАРЫ РУХАНИЯТ Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
PowerPoint, үлестірмелі материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Саралау тәсілдері |
Қалыптастырушы бағалау тәсілдер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 5 минут 5 минут |
Тапсырма: «Молекулалар» әдісі Мақсаты: Психологиялық ахуал қалыптастыру, топқа бөлу.
Жүргізуші: 2, 3, 4 адамнан топтастырып, соңғы топ бірігіп орындарына жайғасады. Тапсырма: «Ми шабуылы» әдісі. Мақсаты: Сабақ тақырыбын болжату. Суреттерді қараңыз Сұрақтарға жауап беріңіз:
Слайд-1.
|
Бұл тапсырманы сыныпта орындауға мүмкіндік беріліп, қолдау көрсетіледі Бұл тапсырманы орындау үшін суреттер беріледі, сұрақтар топта талқыланады. |
Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 15 минут 5 минут 5 минут |
1-тапсырма. Джигсо әдісі Мақсаты: Эпопеяның жанрлық ерекшелігін ажырату; Нұсқаулық: a) Өздеріңізге түскен суретте (материалдарда) бойынша сарапшы топтарға бөлініңіздер; б) Сарапшылар тобында бөлімінің сюжетін оқиғалар сызбасына салыңыздар;
с) Сарапшылар өз тобына қайтып келіп, отбасы тобында «Бел-белесте» бөлімі сюжетінің фабуласын жазыңыздар; Дескриптор: Жауаптары бөлім мазмұнына сай келеді? Бөлімшелердің идеяларын аргументтейді. Жауаптарын аргументтейді.
2-тапсырма. Мақсаты: Өмірлік белестерді ашудағы жанрлық ерекшелігін тұжырымдау. Нұсқаулық: Кестені толтырыңыз. Дескриптор: Жауаптарын аргументтейді.
3-тапсырма. Мақсаты: Өмірлік сабақты ашудағы жанрлық ерекшелікті бағалау. Нұсқаулық: Cұрақтарға жауап беріңіз. Дескриптор: Оқушылар өз деңгейі бойынша сұраққа жауап береді; Жауаптарын аргументтейді.
|
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, органайзер ұсынылады.
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, органайзер ұсынылады. Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, оқушылар деңгейіне сай орындайды. |
Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар жауап кілттері бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар жауап кілттері бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар дексриптор бойынша тексеріп, өздерін өздері бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Рефлексия «Шығарға билет» әдісі. Мақсаты: Сабақ барысындағы жұмысын бағалау. Төмендегі сұрақтарға жауап беріп жазыңыз.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Көбірек қолдау үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер жүктейсіз? |
Қалыптастырушы бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік тексеру. АҚТ қолдану. Құндылықтарға сілтеме |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары жүзеге асырылды ма? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













