Материалдар / Геометрия "Қиық пирамида" 11 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Геометрия "Қиық пирамида" 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қиық пирамида тақырыбына сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1678
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ:

Мектеп:

Сабақ тақырыбы:

Қиық пирамида

Күні:

Мұғалім есімі: Сугирбаева С. К.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қиық пирамиданың анықтамасын және жалпы қасиеттерін біледі, есептер шығарады

Сабақ мақсаттары





Барлық оқушылар

  • Қиық пирамиданың анықтамасын және жалпы қасиеттерін біледі, түсініктерін тереңдетіп есептер шығарады

Оқушылардың басым бөлігі

  • Қиық пирамиданың анықтамасын және жалпы қасиеттерін біледі

Кейбір оқушылар

  • Қиық пирамиданың анықтамасын және жалпы қасиеттерін сыныптастарына түсіндіріп, деңгейлік қосымша есептер шығаруда қолдана алады.

Жетістік кретийі


Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындайды.

Сабақ барысында есептерді түсіндіріп шығарады.

Құндылықтарды дамыту

Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке тәрбиелеу

Тілдік құзіреттілік

Қиық пирамиданың анықтамасын және жалпы қасиеттерін жатқа айту

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер және көрнекілік Г.10-11.2

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, түсіндіру, есеп шығару, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Физика, сызу

Алдыңғы тақырып

Пирамиданың анықтамасы және жалпы қасиеттері

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс – әрекеттер

Ресурстар

Басталуы

3 минут

Топқа бөлу

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Үй тапсырмасын тексеру:

  • Үй тапсырмасының орындалуының барын тексеру, сұрақтарына жауап беру.

  • дұрыс пирамида дегеніміз не?

  • пирамидланың апофемасы дегенімізді түсіндір


Ортасы

15 минут

Білу және түсіну 10 минут

Анықтама. Қиық пирамида деп пирамиданың табаны мен табан жазықтығына параллель қима жазықтық арасындағы бөлігі аталады.

Бір табанының кез келген нүктесінен екінші табан жазықтығына түсірілген перпендикуляр қиық пирамиданың биіктігі дейді.

Дамыту кезеңі

Есептер шығару:

Топтық жұмыс:

I

II

III

IV

7

8

9

10

Ұжымдық жұмыс:

11

Төртбұрышты дұрыс қиық пирамида

Табан қабырғалары – 8см және 6см

һ – 5см

Т/к: бүйір қыры?

Жауабы: бүйір қыры 3 см

Оқулық, бор

көрнекілік

Г.10-11.2


Сергіту сәті

2 минут

Логикалық тапсырмалар

Сергіту ойыны

Аяқталуы

20 минут

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. қиық пирамида дегеніміз не?

  2. қиық пирамидланың апофемасы дегенімізді түсіндір

Есептер шығару: №12

Сабақты қорытындылау: оқушыларға сабаққа қатысқандарына сай баға қою.

Үй жұмысы:

тақырыпты пысықтап оқу.

13

Оқулық, бор

көрнекілік

Г.10-11.2

Қосымша ақпарат

Саралау

Бағалау

Пәнаралақ байланыс




Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!