Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 3-бөлім Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту | Мектеп: |
Күні: | Мұғалім аты-жөні:Үшкемпір Асқар Бақытжанүлы |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Гимнастикалық жиынтықтың негізін құру |
Оқу мақсаты | 5.2.2.1 көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді түсіну |
Сабақ мақсаты | Қауіпсіздік ережелерді біледі. Оқушыларға осы тараудың мақсатына жетуге және пәнді оқуға жәрдемдесу үшін, тиісінше ғылыми/мектеп терминологиясымен қоса тілдік оқу мақсаттары төменде берілген. |
Бағалау критерийі
| Гимнастикалық жаттығу элементтерін құрастыруда, көшбасшылық дағдысы ментоппен жұмыс істейтіндіктерін көрсетеді |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу және түсіну.Қолдану |
Тілдік мақсаттары
| Оқушылар:әріптестікжәнетоптықгимнастикалық тапсырмаларды, сондай-ақ композияциялық қозғалыс әрекеттерін сипаттай және талқылай алады. |
| Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: Еркін жаттығулардың мазмұны айналысушылардың сүйенген ерекшеліктеріне сәйкес келуі тиіс пе? |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды сын тұрғысынан ойлауға, сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік, жауапкершілігін арттыру. |
Пән аралық байланыстар | Биология, физика пәндерімен байланыстыру. |
АКТ пайдалану дағдысы | Саптық жаттығулар әдісін көрсету. |
Алдыңғы меңгерілген білім | Снарядтарда гимнастикалық жаттығудың техникасын үйрету |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттері | Ресурстар |
Сабақтың басы | Оқушыларды қатарға тұрғызу, сәлемдесу, кезекшіден рапорт қабылдау. Сабақтың тақырыбынмен мақсаттарын айту. Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. Саптағы, жүру, жүгіру жаттығуларын орындап, тыныс алуды ретке келтіріп, сыныпты топқа бөліп жалпы дамыту жаттығуларын орындау. | Әр жаттығу үшін таза, бос кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық, секундомер. |
Сабақтың ортасы
| Тапсырма:Топта гимнастикалық жаттығу элементтерін құрастырыңыздар. Құрастырған гимнастикалық жаттығу элементтеріңізді, көшбасшылық дағдыларыңызбен топта орындаңыздар.Мысалы:
Дескриптор:-гимнастикалық жаттығу элементтерін құрастырады;-жаттығуларды реттілікпен және синхронды орындайды;-көшбасшылық қасиеттері мен шығармашылық дағдыларын топта көрсетеді..
|
Әр жаттығу үшін таза, бос кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық, секундомер. |
Сабақтың соңы | Тыныс алу жаттығуларын орындап, сабақты қорытындылау, «Басбармақ» әдісімен бағалау. Үйге тапсырма беру. |
|
Саралап оқыту- көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау-Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
Сабақта уақытты ұтымды пайдалана отырып деңгейлік тапсырмалар кешенін құрамын.Қабілетті оқушыларға тапсырманы күрделендіріп, әлсіздеу оқушыларға жеңілдетілген тапсырмалармен жүктеймін. | кері байланыс ұсыну арқылы, мақсатты түрде оқуға уәждеу, мақтау-мадақтау, байқау, тыңдау, сұрақ қою, оқушылардың өзін- өзі бағалау дағдыларын қалыптастырамын. | Денсаулық пен қауіпсіздік ережелерін үнемі түсіндіру. |